https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Wskazówki dla pacjenta po wszczepieniu implantów

Jaki jest okres gojenia się dziąseł?

Proces gojenia się dziąseł przebiega bardzo szybko i zazwyczaj nie przekracza dwóch tygodni. Okolice implantu przez 2-3 dni po zabiegu mogą być opuchnięte. Po implantacji występują zazwyczaj obrzmienia i bóle pooperacyjne. Stosowanie zimnych okładów i leków przeciwobrzękowych może całkowicie zapobiec występowaniu opuchlizny lub znacznie skrócić czas jej występowania. Stosowanie środków przeciwbólowych zapobiegnie bólowi, który czasem pojawia się po zabiegu. Naszym pacjentom po zabiegu wszczepienia implantu proponujemy odbycie serii zabiegów laseroterapii biostymulacyjnej. Uczulamy naszych pacjentów, że w przypadku pojawienia się jakichkolwiek niepokojących ich objawów, aby natychmiastowo kontaktowali się z naszymi lekarzami.

Jaki jest okres gojenia się wszczepu?

Ten etap trwa od trzech do sześciu miesięcy. Podczas całego procesu integracji implantu z kości pacjent musi  stosować się solidnie do zaleceń lekarza.

Przez pierwsze dwa dni po zabiegu niewskazane jest picie bardzo gorących napojów i napojów alkoholowych, a także obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu.  W okresie gojenia należy unikać twardych potraw, a w żadnym wypadku nie żuć kęsów jedzenia w okolicy wszczepu. Po każdym posiłku trzeba przepłukać usta letnią wodą, a 3-4 razy dziennie stosować płukanki odkażające jamę ustną (takie jak np. Eludril, Corsodyl i Dentosept).

Każdy pacjent powinien schładzać twarz w okolicy wszczepu, używając coldpacka przynajmniej przez pierwsze dwa dni po zabiegu. W przypadku posiadania protezy zębowej, należy w miarę możliwości ograniczać czas noszenia protezy do czasu zdjęcia szwów.

Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu należy:

  • unikać nadmiernego wysiłku,
  • długich spacerów,
  • uprawiania sportu,
  • korzystania z sauny,
  • kąpieli słonecznych,
  • mówić możliwie mało.

Należy uważnie myć zęby i dziąsła, a obszary wokół implantów traktować ze szczególną dbałością. Lekarze odradzają także używania elektrycznych szczoteczek i przestrzegają przed poddawaniem miejsca wszczepu działaniu silnego strumienia wody.

Po dwóch tygodniach od zabiegu pacjent zgłasza się do lekarza celem zdjęcia szwów oraz wykonania tomografii kontrolnej.

Odsłonięcie implantów

Gdy zakończy się okres integracji implantu z kością, zostaje on odsłonięty. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zdejmowana jest wtedy śruba zamykająca, która zostaje zastąpiona śrubą gojącą.

Po upływie dwóch tygodni zostaną zdjęte szwy i rozpoczniemy wykonywanie pracy protetycznej opartej na implantach. Czas wykonywania uzupełnienia protetycznego jest uzależniony od rodzaju pracy protetycznej. Trwa od dwóch do sześciu tygodni.

Jednym z najważniejszych czynników mającym znaczenie w długoletnim utrzymaniu implantów jest prawidłowa higiena jamy ustnej. O implanty należy dbać równie dokładnie jak o własne zęby. Oprócz codziennego szczotkowania, stosowania płukanek i irygatora ważne są regularne profilaktyczne wizyty kontrolne.

Zobacz także: Implanty zębowe

Kontakt

Jesteśmy na granicy Żoliborza i Bielan

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

poniedziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


    Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.