https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Fluoryzacja

Skuteczna ochrona zębów przed próchnicą

Próchnica jest aktualnie bardzo powszechnym problemem. Według różnych szacunków i statystyk boryka się z nią około 70% osób dorosłych i 90% dzieci w naszym kraju. Kluczem do poprawy tego stanu jest nie tylko odpowiednia higiena jamy ustnej w zaciszu własnego domu, ale też wykorzystanie zdobyczy nowoczesnej stomatologii podczas wizyty u dentysty. Jednym z zabiegów mających realny wpływ na zdrowie naszych zębów jest fluoryzacja. 

Fluoryzacja w Przychodni Dorodent w Warszawie

Fluoryzacja to wciąż bardzo niedoceniany zabieg. Dokładamy wszelkich starań, aby przypomnieć o nim odwiedzającym nas pacjentom. Fluoryzacja pełni nieocenioną rolę w profilaktyce przeciwpróchniczej. Jest to procedura bezbolesna i świetnie sprawdzi się jako wizyta adaptacyjna dla najmłodszych.

fluoryzacja w warszawie

Dlaczego warto wykonać u nas zabieg? 

Zapewniamy opiekę doświadczonych stomatologów i wykwalifikowanych higienistek. Działamy na nowoczesnym sprzęcie gwarantującym wysoką jakość naszych usług. Bardzo dbamy o wspólne bezpieczeństwo, przykładamy szczególną wagę do zasad aseptyki. Dorodent to miejsce przyjazne małym dzieciom – zachęcamy do korzystania z usług stomatologicznych już od najmłodszych lat. Maluch zaznajomiony z gabinetem chętniej odwiedzi go samodzielnie w przyszłości. 

Czy fluor jest nam potrzebny?

Od wielu lat toczy się dyskusja na temat bezpieczeństwa stosowania fluoru. Jest to pierwiastek niezbędny dla zdrowia zębów. Nie tylko wzmacnia ich powierzchnię, ale także uodparnia na działanie kwasów jamy ustnej. Fluor stosowany i dawkowany we właściwy sposób działa przeciwpróchniczo i ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie.   

Co to jest fluoryzacja?

Fluoryzacja to zabieg higienizacyjny jamy ustnej polegający na aplikowaniu fluoru na szkliwo zębów. Procedura trwa krótko i jest przy tym całkowicie bezbolesna. Najlepsze efekty przynosi jej wykonanie bezpośrednio po skalingu, dzięki czemu fluor dociera do wszystkich trudno dostępnych miejsc. W Dorodent zabieg fluoryzacji przeprowadzamy z wykorzystaniem specjalnego lakieru. Podczas kontaktu z powierzchnią zębów jego składniki wchodzą w reakcję z występującym w tkance zębów hydroksyapatytem i tworzą z nim związek, który uodparnia uzębienie na działanie kwasów, a także zapobiega powstawaniu próchnicy. 

Czy fluoryzacja jest bezpieczna?

Bardzo ważne jest, aby fluoryzację przeprowadzać wyłącznie w renomowanych gabinetach stomatologicznych. Bezpośrednio przed zabiegiem dentysta lub higienistka oceniają stan zębów w celu wykluczenia ryzyka przedawkowania fluoru. Nieumiejętne wykonana fluoryzacja z zastosowaniem zbyt silnego środka może być przyczyną poważnych skutków ubocznych. Najpoważniejszym z nich jest fluoroza – schorzenie spowodowane nadmierną ilością fluoru w organizmie. 

Dla kogo jest zabieg fluoryzacji?

Fluoryzacja to zabieg dla wszystkich pacjentów dbających o zdrowie swoich zębów. Powszechnie kojarzy się z profilaktyką przeciwpróchnicową stosowaną u dzieci, jednak świetnie sprawdza się także u pacjentów dorosłych. Fluoryzacja nie tylko wzmacnia szkliwo, ale wspomaga również proces jego remineralizacji. Tworząc ochronną powłokę na zębach, ogranicza powstawanie kamienia nazębnego.

fluoryzacja u dentysty warszawa

Fluoryzacja u dzieci

Do naszych gabinetów szczególnie zapraszamy najmłodszych pacjentów. Zdecydowana większość dzieci ma trudności z utrzymaniem prawidłowej higieny jamy ustnej – część z nich nie potrafi jeszcze samodzielnie szczotkować zębów, inne z kolei nie lubią wykonywać tej czynności. Zęby mleczne są też bardziej narażone na niedobór składników mineralnych. Aby chronić dziecięce uzębienie, warto raz na pół roku przeprowadzić profilaktycznie zabieg fluoryzacji. Ponieważ nie wiąże to się z żadnymi dolegliwościami bólowymi, mali pacjenci bez stresu zasiadają w fotelu stomatologicznym. Taka praktyka buduje bardzo dobre nawyki – dziecko przyzwyczajone do częstych wizyt u dentysty chętniej korzysta z nich jako dorosły pacjent.

Fluoryzacja – zalecenia pozabiegowe

Trwałe efekty fluoryzacji utrzymują się tylko w przypadku przestrzegania zaleceń pozabiegowych. Przez 2 godziny po zabiegu należy powstrzymać się od jedzenia i picia, a także palenia papierosów. Kolejne 12 godzin powinno się unikać mycia zębów oraz płukania jamy ustnej. Zabronione jest też spożywanie cytrusów oraz picie kwaśnych i gazowanych napojów.

Fluoryzacja – przeciwwskazania

W przypadku fluoryzacji lista przeciwwskazań jest bardzo krótka. Zabiegu wystrzegać się powinny osoby przejawiające objawy zatrucia fluorem lub wykazujące objawy alergii na składniki preparatu. 

Jeżeli zależy Ci na zdrowym uśmiechu i zębach wolnych od próchnicy, zapraszamy do Przychodni Dorodent!

Kontakt

Jesteśmy na granicy Żoliborza i Bielan

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

poniedziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


    Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.