https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Tomografia komputerowa

Kiedy niezbędna jest tomografia komputerowa w leczeniu zębów?

Jedną z naszych specjalizacji jest tomografia komputerowa CBCT. Badanie to świetnie sprawdza się podczas planowania implantacji oraz leczenia endodontycznego. Jest także doskonałym narzędziem do precyzyjnej oceny struktur anatomicznych jamy ustnej oraz zmian patologicznych.

Jest to tak zwana wolumetryczna tomografia komputerowa. To metoda wizualizacji 3D struktur kostnych w rejonie twarzoczaszki z zastosowaniem wiązki promieniowania rentgenowskiego o charakterze stożka.

W naszej przychodni wykonujemy CBCT:

  • szczęki lub żuchwy,
  • zębów zatrzymanych,
  • stawów skroniowo-żuchwowych

Tomografia w stomatologii

Tomografia komputerowa szczęki lub żuchwy jest nieodłącznym badaniem w zaawansowanym leczeniu implantologicznym i chirurgicznym (pozwala na bardzo precyzyjne pomiary przed rozpoczęciem leczenia). Jest to najdokładniejsza metoda obrazowania w radiologii stomatologicznej.

Tomografia cyfrowa jest niezbędna do postawienia najwłaściwszej diagnozy. Za pomocą systemu 3D możliwe jest analizowanie badanego obszaru w trzech płaszczyznach. Pozwala to na wykrycie wszelkich zmian patologicznych, które dla pacjenta są nieodczuwalne oraz niewidoczne. Urządzenie to jest niezwykle pomocne, a wręcz niezbędne przy leczeniu chirurgicznym, w tym implantologicznym i endodontycznym.

Obrazowanie 3D jest szczegółowym uzupełnieniem tradycyjnych i dość ogólnych zdjęć 2D. Trójwymiarowa rekonstrukcja pozwala na szybką diagnozę oraz jest pomocna w komunikacji z pacjentem. Warto dodać, że badanie trwa bardzo krótko, jest bezbolesne i bezpieczne, ponieważ emituje minimalną dawkę promieniowania.

Zobacz także: implantolog

Kontakt

Jesteśmy na granicy Żoliborza i Bielan

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

poniedziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


    Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.