https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Higiena jamy ustnej

Zdrowe i piękne zęby to najlepsza wizytówka człowieka. Często samo mycie i nitkowanie zębów to za mało, aby ochronić je przed powstawaniem nieestetycznych osadów i przebarwień oraz gromadzeniem kamienia nazębnego. Podstawą dbania o jamę ustną jest profilaktyka, dlatego w ofercie przychodni Dorodent znajduje się higienizacja stomatologiczna.

Higienizacja zębów – zakres usług Przychodni Dorodent

Aby móc w pełni cieszyć się nienagannym stanem uzębienia, należy dbać o właściwą higienę jamy ustnej. Kompleksowa higienizacja stomatologiczna eliminuje kamień nazębny i płytkę bakteryjną, które są głównymi przyczynami próchnicy i paradontozy.

Klientom Dorodent proponujemy niezbędne usługi pozwalające na zachowanie higieny jamy ustnej:

 • scaling – usuwanie kamienia nazębnego przy pomocy ultradźwięków,
 • piaskowanie zębów – usuwanie osadów nazębnych i przebarwień piaskarką, uzupełnienie dla scalingu,
 • fluoryzacja – aplikowanie na powierzchnię zębów żelu o wysokiej koncentracji fluoru, wzmacniającego strukturę zębów,
 • usunięcie kamienia z piaskowaniem osadów,
 • komplet – scaling, piaskowanie i fluoryzację.

Zabiegi z zakresu higieny jamy ustnej są w większości przypadków bezbolesne, chociaż u części Pacjentów skaling lub piaskowanie mogą wywoływać dyskomfort związany z nadwrażliwością zębów. W razie potrzeby proponujemy zastosowanie znieczulenia miejscowego.

Regularna higienizacja zębów pozwala uniknąć wielu chorób zębów. Z tego powodu zalecamy wizytę u higienistki stomatologicznej co najmniej raz lub dwa razy w roku. Do wizyty zachęcamy przede wszystkim Pacjentów ze skłonnością do próchnicy, problemem kamienia nazębnego, w trakcie leczenia ortodontycznego oraz osoby często pijące kawę lub herbatę oraz palące.

Nie bez znaczenia jest również codzienna dbałość o zęby. W trakcie wizyty Pacjentowi przedstawione są właściwe techniki higieny jamy ustnej, zarówno w zakresie szczotkowania, jak i używania nici dentystycznej. Podczas zabiegu higienizacyjnego wykonywana jest też wstępna diagnostyka stanu jamy ustnej.

Jaki jest koszt higienizacji zębów w Przychodni Dorodent?

Pacjentom Dorodent oferujemy usługi z zakresu higieny jamy ustnej, takie jak: skaling, piaskowanie i fluoryzację zębów. Aktualne ceny poszczególnych usług i zabiegów prezentujemy w zakładce CENNIK.

Chcesz pozbyć się kamienia, osadów i przebarwień z zębów? Masz problem z dokładnym doczyszczeniem zębów podczas ich szczotkowania? W trakcie mycia pojawia się krwawienie lub ból? Skorzystaj z kompleksowej higienizacji w Dorodent.

Zadzwoń do nas i umów się na wizytę!+48 790 833 093

Higienizacja stomatologiczna na Żoliborzu – udogodnienia dla Klientów przychodni

 • DOGODNY DOJAZD – Klientów Dorodent przyjmujemy przy ul. Adama Mickiewicza 76 w Warszawie (pogranicze Żoliborza i Bielan). Zaledwie 1 minuta drogi dzieli nas od od przystanku autobusowego Osiedle Potok 03, 3 minuty od Osiedle Potok 04 i 6 minut od Marymont – Potok 06. Ze stacji metro Marymont – czas dojścia wynosi 13 minut, a z Placu Wilsona – 15 minut.
 • WŁASNY BEZPŁATNY PARKING – do dyspozycji Klientów korzystających usług higienizacji oddajemy monitorowany parking.
 • WYGODNA PŁATNOŚĆ – płatności za wykonane usługi z zakresu higieny jamy ustnej przyjmujemy zarówno kartą, jak i gotówką.
 • UŁATWIENIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – zapewniamy wygodny podjazd, szerokie wejście i toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Jesteśmy na granicy Żoliborza i Bielan

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

poniedziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


  Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.