Chirurgiczne usunięcie zęba, czyli jego ekstrakcja, jest bardzo trudnym zabiegiem stomatologicznym. W szczególności zalecana jest ona Pacjentom z problemem zatrzymanych ósemek. Ekstrakcja zębów mądrości, podatnych na próchnicę i trudnych w leczeniu, to jedna ze specjalizacji chirurgów z Przychodni Dorodent.
Chirurgiczne usuwanie ósemki – ekstrakcja zęba w Warszawie (Żoliborz)
Chociaż współczesna stomatologia oferuje możliwość kanałowego leczenia zęba dotkniętego chorobą, to niekiedy jedyną możliwą opcją jest jego chirurgiczne usunięcie. Wskazaniem do zabiegu są również zatrzymane ósemki, nazywane zębami mądrości.
Zęby te, z powodu swojego położenia, są bardziej podatne na próchnicę, która jest najczęstszą przyczyną ich ekstrakcji.
Przychodni Dorodent przeprowadzamy ekstrakcję chirurgiczną zatrzymanych zębów. W trakcie zabiegu, chirurg stomatolog wykonuje ekstrakcję z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi. Dla komfortu Pacjenta, zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.
Udogodnienia dla pacjentów warszawskiej Przychodni Dorodent
DOGODNY DOJAZD – pacjentów Dorodent przyjmujemy przy ul. Adama Mickiewicza 76 w Warszawie (pogranicze Żoliborza i Bielan). Zaledwie 1 minuta drogi dzieli nas od od przystanku autobusowego Osiedle Potok 03, 3 minuty od Osiedle Potok 04 i 6 minut od Marymont – Potok 06. Ze stacji metro Marymont – czas dojścia wynosi 13 minut, a z Placu Wilsona – 15 minut.
WŁASNY BEZPŁATNY PARKING – monitorowany parking dla naszych pacjentów.
WYGODNA PŁATNOŚĆ – przyjmujemy płatności kartą i gotówką.
UŁATWIENIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – wygodny podjazd, szerokie wejście, toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Chirurgia stomatologiczna, w tym chirurgiczne usuwanie ósemek bez bólu, to priorytet dla specjalistów w przychodni Dorodent.
Jaki jest koszt chirurgicznego usuwania ósemek w Przychodni Dorodent?
Cena chirurgicznego usuwania zęba zatrzymanego jest uzależniona od stopnia trudności. Szczegóły dotyczące usług świadczonych w Przychodni Dorodent przedstawiamy w cenniku.
Rozwiń i przeczytaj ważne informacje przed wizytą u stomatologa
Chirurgiczna ekstrakcja zębów zatrzymanych, potocznie nazywana usuwaniem ósemek, to zabieg budzący wiele wątpliwości. Znajomość procedur zapewnia większy komfort i poczucie bezpieczeństwa.
Ósemki – zęby będące źródłem problemów
Ósemki, ostatnie zęby trzonowe łuków zębowych, to szczególne zęby. Nie biorą one udziału w rozdrabnianiu pokarmów, a ich położenie utrudnia, a niekiedy wręcz umożliwia dokładne usuwanie resztek jedzenia. To z kolei tworzy znakomite warunki do rozwoju próchnicy.
Zęby mądrości, które wyrzynają się najpóźniej ze wszystkich zębów (między 18. a 25. rokiem życia), mogą powodować spory dyskomfort. Jest on związany z tym, że często brak dla nich miejsca w łuku zębowym. Ułożenie ósemek bywa często nieprawidłowe, co prowadzi do trudności z ich wyrżnięciem. Problemem są również zatrzymane ósemki. Tym mianem określa się zęby, które nie wyrżnęły się ponad powierzchnię dziąsła (utknęły w kości szczęki dolnej lub górnej).
Chirurgiczne usuwanie ósemek – kiedy jest zalecane?
Ekstrakcja zęba, czyli jego usunięcie chirurgiczne, jest zabiegiem wykonywanym w sytuacjach, kiedy pozostawienie zęba może mieć negatywny wpływ na funkcjonowania narządu żucia. Leczenie ósemek, z uwagi na ograniczony do nich dostęp, skutecznie utrudnia późniejsze leczenie. Najlepiej wcześniej skonsultować się z lekarzem stomatologiem i ocenić położenie oraz przydatność ósemek w jamie ustnej pacjenta. Zabieg chirurgicznego usunięcia ósemki najlepiej wykonać zanim próba wyrżnięcia się zęba doprowadzi do stanów zapalnych czy szczękościsku.
Ekstrakcja zęba – jak wygląda zabieg usunięcia ósemki?
Ekstrakcję, czyli chirurgiczne usunięcie zęba, poprzedza konsultacja z wykonaniem niezbędnej diagnostyki. Pantomogram – zdjęcie rentgenowskie zębów i struktur szczęki i żuchwy na jednym obrazie, pozwala chirurgowi stomatologicznemu na szczegółowe zaplanowanie zabiegu. W trudnych przypadkach wykonywane jest też zdjęcie tomografii CBCT do dokładniejszej diagnostyki.
Stomatolog chirurg wykonujący ekstrakcję ósemki, po zastosowaniu znieczulenia miejscowego, zdejmuje blaszkę kostną, docierając tym sposobem do zęba. Następnie usuwa z zębodołu zatrzymaną ósemkę, oddzielając ją wcześniej od korzenia. W kolejnym kroku oczyszczany jest zębodół.
Chirurgiczne usuwanie ósemek – ile trwa?
Czas trwania zabiegu ekstrakcji ósemki, przeprowadzany przez chirurga stomatologa uzależniony jest od stopnia trudności. Po usunięciu ósemki lekarz zaszywa ranę poekstrakcyjną (ma to na celu szybsze gojenie się zębodołu). Szwy zdejmowane są po około siedmiu dniach od przeprowadzenia zabiegu.
Czy chirurgiczne usuwanie ósemek boli?
Wyrywanie zęba w wielu pacjentach budzi obawy związane z bólem. Jednak na pytanie, czy chirurgiczne usuwanie ósemek boli, możemy stanowczo odpowiedzieć: nie, nie boli. W Przychodni Dorodent, w trosce o komfort i bezpieczeństwo pacjentów, stosujemy skuteczne znieczulenie miejscowe. Dzięki niemu w trakcie zabiegu nie występuje ból i dyskomfort.
Zalecenia po zabiegu ekstrakcji ósemek
Po zabiegu usunięcia zęba konieczne jest stosowanie się do zaleceń chirurga stomatologicznego. Bezpośrednio po ekstrakcji zęba nie wolno jeść ani pić przez co najmniej 2 godziny. Przez około tydzień po wyrywaniu ósemek pacjent powinien jeść płynne lub miękkie, najlepiej chłodne posiłki. Niewskazane jest również picie alkoholu oraz palenie papierosów.
W pierwsze dni rekonwalescencji po ekstrakcji zęba mogą występować dolegliwości bólowe i obrzęk – sposobem na ich złagodzenie są zimne okłady i leki przeciwbólowe. Chociaż po wyrwaniu zęba należy dbać o higienę jamy ustnej, to nie wolno stosować płukanek z alkoholem. Odradzane jest również wykonywanie intensywnych ćwiczeń fizycznych.
Dzięki stosowaniu się do zaleceń rana pozabiegowa będzie miała szansę się wygoić i zmniejszy się ryzyko wystąpienia nieprzyjemnego powikłania w postaci tzw. suchego zębodołu. Jego mianem określa się miejscowy stan zapalny rany poekstrakcyjnej, powstający na skutek utraty skrzepu z gojącego się miejsca.
HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.
Zarządzaj zgodą
Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Funkcjonalne
Always active
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
Od 1.10.2023r. wprowadzona została opłata rezerwacyjna dla pacjentów pierwszorazowych i pacjentów korzystających z usług fizjoterapeutycznych. Więcej szczegółów w Regulaminie opłaty rezerwacyjnej.