https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Przebudowa zwarcia

Coraz więcej Pacjentów zgłasza się do stomatologów z dolegliwościami ze strony mięśni żujących, charakterystycznymi trzaskami podczas ruchów żuchwy oraz bólami głowy, szyi i karku. To objawy nieprawidłowości zgryzu – powszechnego zaburzenia, które nieleczone może nieść ze sobą wiele poważnych skutków. Aby im zapobiec i uchronić się przed niszczeniem zębów, warto wykonać rekonstrukcję zwarcia.

Zabieg znajduje się w ofercie przychodni Dorodent – zapraszamy!

Korekta i przebudowa wad zgryzu – zakres usług w Przychodni Dorodent

Dla zachowania zdrowego uzębienia niezbędna jest prawidłowa relacja zwarciowa górnej szczęki z dolną. Coraz powszechniej występującym problemem jest obniżenie wysokości zwarciowej. Nieprawidłowe relacje zębowe mogą dotyczyć nawet 90% osób – zwykle początkowo nie dają one żadnych objawów, jednak pogłębiają się z czasem. 

Przebudowa zwarcia wykonywana jest u Pacjentów:

 • z patologicznym starciem zębów,
 • z fizjologicznym starciem zębów,
 • ze starciem zębów w skutek nieleczonej wady zgryzu,
 • z częściową utratą uzębienia, utratą podparcia i zaniżeniem zgryzu,
 • z bruksizmem i zgrzytaniem zębami.

Podejście interdyscyplinarne to obecnie najbardziej zalecana forma leczenia, stosowana w wielu dziedzinach medycyny – również stomatologii. W procesie leczenia udział bierze zespół lekarzy różnych specjalności oraz specjalistów innych dziedzin.

W Dorodent zapewniamy holistyczne podejście do Pacjenta. Przebudowa zgryzu obejmuje  konsultacje zespołu lekarzy stomatologów (z zakresu stomatologii estetycznej, protetyki, ortodoncji i implantologii) oraz fizjoterapeuty od zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego. 

przebudowa zwarcia zębów w warszawie

Przebudowa zwarcia – plan postępowania 

Pacjentom Dorodent oferujemy pełne wsparcie w procesie przebudowy zgryzu. Leczenie rozpoczyna konsultacja, w trakcie której przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z Pacjentem. Pobierane są wyciski orientacyjne i rejestrowany jest łuk twarzowy. Wykonywana jest deprogramacja i diagnostyka leaf gauge. Przeprowadzamy również niezbędne badania radiologiczne (pantomogram, CBCT) i wykonujemy zdjęcia zębów (wewnątrz- i zewnątrzustne). Po zazwierakowaniu modeli w artykulatorze zespół lekarzy przychodni ustala indywidualny plan leczenia, który jest następnie omawiany z Pacjentem. Przedstawiane są mu poszczególne etapy postępowania.

Celem przebudowy zgryzu, oprócz uzyskania efektu estetycznego, jest przywrócenie prawidłowego położenia żuchwy w relacji centralnej, a tym samym – stabilnego zwarcia centralnego. Specjaliści podczas rekonstrukcji zwarcia zgryzu dążą również do wypracowania harmonii między stawem skroniowo-żuchwowym (relacja centralna) a okluzją, co ma na celu zlikwidować problem zgrzytania.

Rekonstrukcja zwarcia zgryzu polecana jest Pacjentom z dysfunkcją narządu żucia, którzy skarżą się na trudności z pełnym otwarciem szczęki, trzaski przy ruchach żuchwy oraz bóle głowy. Oferujemy im podniesienie zwarcia z wykorzystaniem wszystkich dostępnych metod w nowoczesnej stomatologii. 

W Przychodni Dorodent realizujemy usługi rekonstrukcji zwarcia, które pozwalają nam na przywrócenie właściwego kształtu zębów startych i zniszczonych. Zapewniają one przy tym Pacjentowi komfort żucia oraz zmniejszają dolegliwości bólowe stawów skroniowo-żuchwowych.

Udogodnienia dla naszych Klientów

 • ŁATWY DOJAZD – przychodnia mieści się przy ul. Adama Mickiewicza 76 w Warszawie, na pograniczu Żoliborza i Bielan, 1 minutę drogi pieszo od przystanku autobusowego Osiedle Potok 03, 3 min od Osiedle Potok 04 i 6 min od Marymont – Potok 06. Ze stacji metro Marymont – czas dojścia wynosi 13 minut, a z Placu Wilsona – 15 minut.
 • WŁASNY BEZPŁATNY PARKING – monitorowany parking dla naszych Klientów.
 • WYGODNA PŁATNOŚĆ – przyjmujemy płatności kartą i gotówką.
 • UŁATWIENIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – wygodny podjazd, szerokie wejście, toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Zadzwoń do nas i umów się na wizytę!+48 790 833 093

Ile kosztuje przebudowa zwarcia w Przychodni Dorodent?

Koszt przebudowy zwarcia jest zależny od zakresu potrzebnych usług, dlatego jest ustalany indywidualnie dla każdego Pacjenta. Aktualne ceny poszczególnych zabiegów są dostępne w zakładce CENNIK.

Kontakt

Jesteśmy na granicy Żoliborza i Bielan

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

poniedziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


  Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.