https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Endodoncja

Czym zajmuje się endodoncja?

Endodoncja zajmuje się się leczeniem nieodwracalnych uszkodzeń miazgi zęba. Zazwyczaj tego typu schorzenia kończyły się ekstrakcją zęba. W Dorodent przyjmujemy zasadę, że ekstrakcja to ostateczność. Staramy się wyleczyć zęby, które jeszcze niedawno byłyby do usunięcia. Leczenie kanałowe wymaga staranności, doświadczenia w tej dziedzinie oraz nowoczesnego sprzętu.

Kwalifikacja do leczenia endodontycznego

Lekarz stomatolog stomatolog kwalifikuje ząb do dalszego leczenia na podstawie bardzo dokładnej diagnostyki radiologicznej (RVG lub tomografii 3D).

Tomografia komputerowa pozwala na wykonanie trójwymiarowego obrazu zęba, dzięki czemu możemy mieć wgląd we wszystkie jego płaszczyzny. Analiza zdjęcia wykaże, ile jest kanałów w zębie, jaki mają kształt (np. czy są zakrzywione) czy nie występują kostniaki, czy nie ma resorpcji wewnętrznej lub czy światło w kanale dochodzi do końca korzenia zęba. To badanie jest niezbędne przy ponownym leczeniu kanałowym (tzw. reendo), gdyż pomoże wykazać, z jakiego powodu wcześniejsza próba leczenia się nie powiodła. To pozwoli na zastosowanie najskuteczniejszych metod leczenia.

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Kluczem do sukcesu leczenia kanałowego jest mechaniczne i chemiczne oczyszczenie i poszerzenie kanałów korzeniowych na całej ich długości. Jest to możliwe dzięki specjalnie do tego celu stworzonym i ciągle udoskonalanym narzędziom kanałowym.

Dzięki urządzeniu zwanemu endometrem możemy zmierzyć długość kanału korzeniowego z dużą dokładnością. Po opracowaniu systemu kanałowego i dokładnej jego dezynfekcji przy pomocy specjalistycznych płynów osuszamy kanały i przystępujemy do ich wypełnienia. Najważniejsze w leczeniu kanałowym jest dokładne wypełnienie kanałów. Stosujemy zatem sprawdzony system termicznego wypełnienia kanałów gutaperką. Gutaperka jest wprowadzona do kanału wraz z uszczelnieniem. Dzięki wcześniejszemu jej podgrzaniu i uplastycznieniu możliwe jest dokładne upchniecie materiału i w rezultacie wypełnienie kanału tak, aby był w pełni szczelny i pozbawiony pęcherzyków powietrza.

Leczenie endodontyczne w naszej przychodni odbywa się wyłącznie według najnowszych metod i standardów. Nasi specjaliści używają najnowocześniejszego sprzętu. Sprawia to, iż leczenie jest bardzo skuteczne.

Czytaj także: usługi protetyczne

Kontakt

Adres

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

ponidziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


    Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.