https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Implantologia

Braki w uzębieniu należy uzupełnić nie tylko z powodów estetycznych, lecz przede wszystkim zdrowotnych. W tym celu świetnie sprawdzają się implanty zębowe. To specjalne wkręty, które pełnią funkcję naturalnych korzeni, pozwalając przywrócić nieskrępowany uśmiech i pełne zdrowie jamy ustnej.

Masz braki zębowe? Koniecznie je odbuduj!

Utrata zęba może być wynikiem próchnicy, chorób przyzębia albo nieszczęśliwego wypadku. Bez względu na przyczynę braki w uzębieniu należy jak najszybciej odbudować. Dlaczego to takie ważne?

Przede wszystkim dlatego, aby zapobiec rozchwianiu, migracji i przeciążeniu sąsiadujących zębów, a tym samym uniknąć wad zgryzu oraz parafunkcji (np. nawyku zgrzytania, w wyniku którego zęby nadmiernie się ścierają).

Brak chociażby jednego zęba przynosi bardzo negatywne skutki i wyraźnie pogarsza jakość życia. Prowadzi do:

 • niszczenia pozostałych zębów, wywołując liczne problemy stomatologiczne,
 • nadmiernego przeciążenia stawu skroniowo-żuchwowego, co może objawiać się bólem głowy,
 • rozrostu mięśni przeciwstawnych, które zmieniają rysy twarzy i zaburzają funkcjonowanie całego narządu,
 • zaniku tkanki kostnej, co wywołuje zaburzenia mowy i żucia.

Wszczepienie implantów zębowych pozwala skutecznie temu zapobiec i zachować zdrowy, naturalnie wyglądający uśmiech na lata.

Rozpocznij leczenie implantologiczne w Dorodent!

Zespół Dorodent tworzą doświadczeni specjaliści – stomatolodzy, ortodonci, implantolodzy, protetycy, fizjoterapeuci, zapewniający kompleksowe leczenie zgodne z obowiązującymi rekomendacjami. Świadczymy usługi w najwyższym standardzie.

Chcąc zapewnić Państwu jak najskuteczniejsze rozwiązania terapeutyczne, przed wszczepieniem implantów przeprowadzamy tomografię komputerową. Dzięki badaniu 3D możemy ocenić stan, grubość i szerokość kości wyrostka zębodołowego, a tym samym dobrać rodzaj implantu indywidualnie dla każdego pacjenta. Wierzymy, że spersonalizowane leczenie przynosi najlepsze efekty.

 • Oferujemy pełną diagnostykę i leczenie implantologiczne.
 • Posiadamy własną pracownię protetyki stomatologicznej o standardzie europejskim.
 • Dobieramy rozwiązania protetyczne dostosowane do Twoich potrzeb.
 • Nasza klinika znajduje się w dogodnej lokalizacji, na Żoliborzu, przy ul. Mickiewicza 76, w pobliżu stacji metra Plac Wilsona.

implanty zębowe warszawa

Czym są implanty zębowe?

Implanty nazywa się sztucznymi zębami, chociaż to właściwie zamienniki korzeni zębowych, do których mocuje się odbudowę protetyczną (koronę, most, protezę dopasowaną do reszty uzębienia). Z powodzeniem zastępują naturalne zęby, chroniąc tkankę kostną przed zanikiem.

Implanty zębowe mają różną długość i średnicę. Najczęściej są wykonane są z czystego tytanu lub cyrkonu – to materiały biozgodne i niealergizujące. Wszczepy wyglądem przypominają śrubę, którą osadza się w kości szczęki albo żuchwy. Implanty zębowe są bardzo wytrzymałe i odporne na próchnicę, dlatego zapewniają trwałą odbudowę uzębienia, pozwalają uśmiechać się bez skrępowania i znacznie podnoszą jakość codziennego życia.

Dlaczego warto wszczepić implanty zębowe?

Leczenie implantologiczne ma wiele zalet. Przede wszystkim wszczepienie implantów odbywa się bez potrzeby szlifowania sąsiadujących zębów, jak to ma miejsce podczas zakładania stałych protez. Ponadto implanty pełnią funkcję naturalnych korzeni zębowych, dzięki czemu zapobiegają zanikowi kości i pozwalają utrzymać zdrowie jamy ustnej.

Istotne jest również to, że osadzona na implancie odbudowa protetyczna utrzymuje się stabilnie, co daje poczucie komfortu i pewności siebie w każdej sytuacji. Tym bardziej, że efekty leczenia implantologicznego są bardzo zadowalające. Sztuczne zęby do złudzenia przypominają te prawdziwe, wyglądają bardzo naturalnie, a ponieważ są trwałe (niektóre mają dożywotnią gwarancję), zapewniają ładny, zdrowy uśmiech przez długie lata.

Zalety implantów stomatologicznych:

 • pożądany efekt estetyczny,
 • wysoki komfort podczas gryzienia, mówienia,
 • odbudowa braków w uzębieniu bez naruszania sąsiadujących, zdrowych zębów,
 • najbardziej fizjologiczna forma odbudowy braków w uzębieniu,
 • odbudowa zgryzu i przywrócenie prawidłowej siły żucia,
 • ochrona zdrowia jamy ustnej – zapobieganie niszczeniu zębów i spowolnienie procesu zaniku tkanki kostnej,
 • możliwość wykorzystania wszczepionych implantów w przyszłości do zrekonstruowania większej ilości zębów.

Kiedy rozpocząć leczenie implantologiczne?

Leczenie implantologiczne lub protetyczne należy podjąć jak najszybciej. Można to zrobić bezpośrednio po ekstrakcji zęba, o ile wyrostek zębodołowy jest odpowiedniej wielkości, nie trzeba podnosić dna zatoki szczękowej, a także nie występują żadne przeciwwskazania do wszczepienia implantów. Czasem zdarza się, że leczenie implantologiczne musi być odroczone. Szczegółowy plan leczenia ustala się indywidualnie podczas wizyty u implantologa.

Implanty zębowe – wskazania:

 • pojedyncze braki w uzębieniu,
 • liczne braki w uzębieniu,
 • całkowite bezzębie,
 • niewykształcenie zawiązków zębowych.

Implanty zębowe – przeciwwskazania:

 • wiek poniżej 18. r.ż. (nieukończony proces wzrostu kości szczęki i żuchwy),
 • ciąża,
 • nieustabilizowana cukrzyca,
 • zaawansowana osteoporoza,
 • wady serca,
 • choroba Parkinsona,
 • padaczka,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • niektóre choroby zębów i przyzębia,
 • choroby wyniszczające organizm (HIV, narkomania, alkoholizm),
 • choroby nowotworowe.

Rodzaje implantów zębowych

Najbardziej popularne są implanty tytanowe, jednak coraz częściej stosuje się również wkręty wykonane z cyrkonu. Te ostatnie są kolorystycznie zbliżone do koloru naturalnego uzębienia, dlatego zapewniają lepszy efekt estetyczny. W dodatku są bardziej odporne na ścieranie. Decyzję o tym, jakie implanty zębów wybrać, najlepiej pozostawić lekarzowi. Doświadczony implantolog zaproponuje optymalne rozwiązanie, które przyniesie oczekiwane rezultaty.

Na czym polega leczenie implantologiczne?

Leczenie implantologiczne rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem. Implantolog dokładnie ocenia stan jamy ustnej, przeprowadza wywiad medyczny i na tej podstawie przedstawia możliwości leczenia dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Trzeba pamiętać, że wszczepienie implantów jest dość kosztowne, dlatego czasem niemożliwe. Wówczas pojawia się pytanie, co zamiast implantów? Mogą to być mocowane na stałe mosty mocowane do pozostałych własnych zębów albo pojedynczych implantów. Pewnego rodzaju rozwiązanie niesie także ruchoma proteza, choć z pewnością jest mniej estetyczne, trwałe i komfortowe niż implanty zębowe. Nie bez przyczyny uznaje się je za najlepszy sposób odbudowy braków w uzębieniu.

Po ustaleniu planu leczenia i wykonaniu podstawowych badań przychodzi czas na wszczepienie implantów. Zabieg wykonuje się podczas jednej wizyty, w trybie ambulatoryjnym. Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu wszczepianie implantów przebiega bezboleśnie. Cała procedura odbywa się w sterylnych warunkach.

Wszczepienie implantów może odbywać się bezpośrednio po ekstrakcji zęba. Miejsce osadzenia, w którym ma być umieszczony sztuczny korzeń, jest odpowiednio przygotowywane. Następnie wszczepia się implant, zabezpiecza tzw. śrubą gojącą, a na koniec zszywa dziąsło i zakłada koronę tymczasową. Po zabiegu może pojawić się obrzęk, tkliwość i ból, dlatego pacjenci zapobiegawczo otrzymują receptę na leki przeciwobrzękowe i przeciwbólowe, a także profilaktycznie antybiotyk. Proces gojenia przebiega szybko i zajmuje około 2 tygodnie.

Po wszczepieniu implantów trzeba odczekać około 3 miesiące, aby zakończył się proces integracji implantu z kością. Dopiero wówczas można wykonać docelową odbudowę protetyczną i uzyskać ostateczny efekt leczenia.

implantologia warszawa

Czy wszczepianie implantów jest bezpieczne?

Leczenie implantologiczne odznacza się wysokim profilem bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli jest wykonywane przez doświadczonego implantologa. Niemniej jednak na powodzenie wszczepienia implantów wpływa wiele różnych czynników. Bardzo ważne jest, aby przed zabiegiem wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do jego wykonania. Dlatego podczas wywiadu medycznego należy przedstawiać prawdziwe informacje na temat stanu swojego zdrowia oraz przyjmowanych na stałe leków.

Ogromny wpływ na powodzenie implantacji ma również przestrzeganie zaleceń lekarskich, unikanie skrajnie wysokich i niskich temperatur, przyjmowanie antybiotyku, który ma chronić przed ewentualnym zakażeniem, a także dbanie o higienę jamy ustnej.

Stosowane obecnie rodzaje implantów nie wywołują reakcji alergicznych i są dobrze tolerowane przez organizm. Mimo to może się zdarzyć, że się nie przyjmą. Jeśli przez dłuższy czas dziąsło po wstawieniu implantu jest zaczerwienione, obrzęknięte, tkliwe, pojawia się ból, gorączka, należy pilnie skontaktować się z lekarzem-implantologiem.

Ile kosztuje wszczepienie implantów?

Na koszt leczenia implantologicznego wpływa wiele składowych – wykonanie badań diagnostycznych, przygotowanie jamy ustnej do zabiegu i zakup implantów dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dlatego dokładny kosztorys można oszacować dopiero po odbyciu wstępnych konsultacji, gdy lekarz oceni warunki kostne w jamie ustnej i będzie mógł przedstawić możliwie drogi leczenia. Więcej informacji o cenach implantów i zabiegów implantologicznych przedstawiamy na stronie: https://www.dorodent.com.pl/cennik/

Jeśli chcesz rozpocząć leczenie implantologiczne i zadbać o piękny, pełny uśmiech, zapraszamy do Dorodent! Umów się na wizytę w dogodnym terminie, zadzwoń: 790 833 093.

Kontakt

Adres

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

ponidziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


  Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.