https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Implantologia

Co to jest implant?

Implant to niewielki wkręt wykonany z czystego tytanu, który umieszcza się w kości szczęki lub żuchwy. Jego zadaniem jej spełnianie wszystkich funkcji, które zwykle należą do korzenia zęba.

Do tytanowej śruby przymocowuje się następnie korony porcelanowe lub ceramiczne, które idealnie naśladują zdrowy ząb. Można także mocować do implantów protezy i mosty, uzupełniając w ten sposób większe braki w uzębieniu. Całość nie tylko wygląda naturalnie, ale także znakomicie spełnia wszystkie funkcje zdrowego i naturalnego zęba.

98 procent implantów przyjmuje się bez problemu i przetrwa wiele lat. Zabieg jest przeprowadzony bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym. Podczas jednej wizyty można zarówno usunąć ząb, jak i wszczepić  w jego miejsce implant.

Najważniejsze korzyści z zastosowania implantów:

  • możliwość uzupełnienia brakujących zębów bez konieczności szlifowania pozostałych
  • spowolnienie znacznego zaniku tkanek, które następuje po usunięciu zębów
  • odbudowa zgryzu, zwarcia – pozostałe zęby nie będą już przeciążone, co wydłuży ich ,,życie”
  • przywrócenie 100% siły żucia (przy protezach całkowitych pokarm jest rozdrobniony tylko w 30% ponieważ siła nacisku jest stosunkowo słaba)
  • możliwość wykorzystania implantów w przyszłości. Gdy zabraknie większej ilości zębów, wszczepione implanty można wykorzystać do wykonania większej odbudowy protetycznej

Dla kogo są implanty?

Implanty są dla osób powyżej 18 roku życia, kiedy został już zakończony okres intensywnego wzrostu. Górnej granicy wiekowej nie ma. Pod warunkiem, że stan ogólny organizmu jest dobry, pacjent nie cierpi na ciężkie choroby przewlekłe, implanty można wykonywać u osób nawet po 80 roku życia. Procedury zabiegowe, które przez lata ewoluowały obecnie są uproszczone, przewidywalne i co ważne bezpieczne dla pacjenta.  Zabieg wszczepienia implantu jest dla pacjenta bezbolesny i wykonywany w miejscowym znieczuleniu.

Konsultacja przed zabiegiem implantologicznym

Podczas konsultacji lekarz przedstawia możliwości leczenia dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Stomatolog przeprowadzi rozmowę, zdiagnozuje stan jamy ustnej  i udzieli stosownych informacji. Aby ocenić warunki kostne w jamie ustnej i oszacować koszty leczenia konieczna jest wizyta w naszym gabinecie. Nie chcąc wprowadzać pacjentów w błąd oraz aby uniknąć nieporozumień nie informujemy o możliwościach leczenia przez telefon (nie da się ustalić planu leczenia telefonicznie).

Diagnostyka przed zabiegiem

Wszyscy pacjenci przed zabiegiem wszczepienia implantów  poddawani są badaniu tomografem komputerowym. Dzięki obrazowi 3D lekarz oceni stan kości, jej grubość i szerokość. Pełen obraz jest niezwykle ważny dla sprawnego, szybkiego i skutecznego procesu implantologicznego. Dzięki takiej diagnostyce lekarz dobierze najlepszy rodzaj implantu, jaki można zastosować u danego pacjenta.

Kontakt

Adres

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

ponidziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


    Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.