https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Sinus lift- podniesienie dna zatoki szczękowej

Podniesienie dna zatoki – kiedy wykonujemy zabieg?

Brak wystarczającej ilości kości własnej jest dużym problemem w przypadku, kiedy chcemy uzupełnić zęby przy pomocy implantów. Problem ten wynika z tego, że kość jako struktura, w którą wprowadza się implant, jest głównym elementem warunkującym zintegrowanie się implantu, jak i jego późniejsze utrzymanie w jamie ustnej. Stanowi miejsce, w którym śruba implantu jest zakotwiczona i nie pozwala na jego wypadnięcie. Niedobór kości stosunkowo często dotyczy tylnych części szczęki górnej, czyli tam, gdzie uzupełnia się brakujące piątki, szóstki i siódemki górne.

Kiedy po przeprowadzonym badaniu tomograficznym niedostatek kości okaże się faktem, perspektywa otrzymania zębów opartych na implantach może się oddalić. Lekarz z reguły proponuje kilka opcji rozwiązania tego problemu. Może on:

  • zmienić plan leczenia, ograniczając ilość planowanych implantów i uzupełnianych zębów,
  • wykorzystać własne zęby pacjenta do odbudowy brakujących zębów,
  • wykorzystać wyrafinowane systemy implantologiczne, a także może nawet w ogóle zrezygnować z leczenia implatologiczneg0,
  • zaproponować zabieg pozwalający na zwiększenie objętości kości w miejscu, w którym mają być wprowadzane implanty.

Sinus lift

Zabieg zwiększający ilość tkanki kostnej, który pozwala na wprowadzenie implantów w miejscach, w których niedostatek kości występuje najczęściej, czyli tylnych odcinkach górnych szczęk to tzw. sinus lift. Wykonanie sinus liftu polega na umieszczeniu materiału kościozastępczego nad ubytkiem kostnym. W efekcie uzyskuje się przyrost kości pozwalający na wprowadzenie implantu odpowiedniej długości. W praktyce sztuczną kość umieszcza się pomiędzy dolną ścianą zatoki szczękowej a błoną śluzową wyściełającą zatokę, stąd nazwa zabiegu sinus lift, czyli podniesienie dna zatoki szczękowej. Zabieg sinus liftu jest szeroko stosowanym rozwiązaniem pozwalającym na odbudowę zębów na implantach w sytuacji, kiedy mała ilość kości nie pozwala na całkowite zanurzenie w tkance kostnej standardowego implanta o długości przynajmniej 8 mm.

Z zabiegiem Sinus lift wiążą się pewne niedogodności. Główną niedogodnością jest to, że po jego wykonaniu potrzebny jest czas, który pozwoli na zintegrowanie się materiału kościozastępczego. Najczęściej czeka się 9 miesięcy do momentu, kiedy można ostateczne wszczepić implant. W wielu sytuacjach nie ma innej możliwości uzupełnienia zębów na stałe, jak tylko poprzez uprzednie wykonanie sinus liftu. Zabieg ten przechodzi więc wielu z tych, którzy zdecydowali się na leczenie implantologiczne. Sinus lift pozwala na wprowadzenie implantów i ich użytkowanie tak samo jak wtedy, kiedy kandydat na implanty może pochwalić się znakomitymi warunkami kostnymi.

Czytaj także: naprawa protez

Kontakt

Jesteśmy na granicy Żoliborza i Bielan

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

poniedziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


    Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.