https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Aparaty ortodontyczne

Jakie aparaty ortodontyczne proponujemy pacjentom?

Aparaty ruchome są to akrylowe płytki z systemem drucianych elementów. Pacjent samodzielnie wkłada i wyjmuje aparat z ust – oczywiście według zaleceń lekarza ortodonty. Ten rodzaj aparatu stosuje się zwykle u młodych pacjentów z uzębieniem mlecznym i mieszanym. Ma on za zadanie poszerzenie szczęki i żuchwy celem zrobienia większej ilości miejsca na wyrzynające się zęby. Zastosowanie aparatów ruchomych jest bardzo ograniczone i noszenie tego typu aparatu wymaga od pacjenta większej dyscypliny i systematyczności, której często brakuje młodym pacjentom.

Aparaty elastyczne

Wyróżniamy także kilka rodzajów aparatów elastycznych – czynnościowych. Są dopasowywane indywidualnie, w zależności od wieku pacjenta i wady zgryzu, którą chcemy skorygować. Aparaty elastyczne stosowane są do redukcji niewłaściwych nawyków u dzieci, takich jak smoczek, ssanie kciuka, czy nieprawidłowe połykanie u niemowląt. Zapobiegają rozwojowi wad zgryzu we wczesnym stadium. Aparaty elastyczne służą do przedortodontycznej korekcji zębów. Zaliczamy je do aparatów zdejmowanych – ruchomych. Aparaty elastyczne stosuje się  do leczenia prostych wad zębowych, czynnościowego leczenia wad zgryzu przez ortodontę.  Służą temu, by mowa młodego pacjenta z dnia na dzień nie była już problemem, a dziecięca buzia wyglądała coraz ładniej. Aparaty elastyczne nosimy całą noc i trzy godziny w ciągu dnia. Czyścimy je za pomocą szczoteczki i pasty do zębów. Okres leczenia zależy od wady zgryzu i systematyczności pacjenta, a wizyty kontrolne odbywają się co 4-6 miesięcy.

Aparaty stałe to narzędzia do bardzo precyzyjnego przemieszczania i ustawiania zębów. Na czas leczenia aparat przymocowuje się do zębów – za pomocą zamków i pierścieni. Pierścienie to podstawa stabilności aparatu – zakłada się je na zęby trzonowe. Zamki służą do przytrzymania sprężystego drutu, wywierającego stały nacisk na zęby, oczywiście z odpowiednią siłą. Za pomocą tego nacisku zęby można nie tylko przesuwać i odpowiednio ustawiać, ale także obracać wokół ich osi, dzięki czemu osiągnąć można perfekcyjne wyrównanie zgryzu i przywrócenie mu naturalnej prawidłowości.

Naszym pacjentom proponujemy cztery rodzaje aparatów stałych: aparat z zamkami metalowymi, (zawierający nikiel lub bezniklowy), aparat z zamkami kompozytowymi i aparat z zamkami szafirowymi. Te ostatnie składają się z pierścieni metalowych zacementowanych na stałe najczęściej na zębach szóstych i zamków przyklejonych do powierzchni wargowych zębów oraz metalowych łuków lub łuków metalowych pokrytych białą emalią. Pacjent może wybrać formę, która najbardziej odpowiada mu estetycznie. Trzeba pamiętać, że aparat będzie nam towarzyszył przez dłuższy czas.

Jak przyspieszyć leczenie i zyskać większy komfort?

Kolejnym rozwiązaniem proponowanym naszym pacjentom i przyspieszającym postępy w leczeniu, są aparaty samoligaturujące. Ligatura w standardowych aparatach metalowych to małe gumki, które utrzymują łuk aparatu w zamkach. W aparacie samoligaturującym gumki zostały zastąpione przez system aktywnych klapek, które pozwalają na swobodniejsze przesuwanie się łuku aparatu. Ponadto w aparatach tych stosuje się specjalnie szerokie kształty łuków, dzięki czemu można w większym zakresie poszerzyć łuk zębowy. Leczenie aparatem tego typu przynosi bardzo szybkie efekty. Nie bez znaczenia jest też fakt, że proces leczenia staje się mniej dotkliwy i bolesny, rzadziej trzeba także pojawiać się na wizytach kontrolnych. Chwalą to sobie pacjenci, którzy rzadko mogą pojawiać się na wizytach.

Czytaj także: ortodonta

Kontakt

Adres

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

ponidziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


    Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.