https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Co robić, gdy dziecko się boi?

Strachu przed wizytą u dentysty można uniknąć, niestety nie zawsze jest to możliwe. Gdy młody człowiek po raz pierwszy przychodzi do gabinetu stomatologicznego z bólem i z dużą liczbą ubytków, nie może kojarzyć tego miejsca z jakimkolwiek komfortem. Lekarz dentysta stykający się z taką sytuacją ma zawsze trudne zadanie do wykonania.

Jeżeli ciężko uporać się ze strachem dziecka przed wizytą w gabinecie, proponujemy premedykację lekową. Dzięki niej można osiągnąć zniesienie napięcia emocjonalnego, uspokojenie dziecka, zlikwidowanie uczucia lęku oraz wzmożenie działania środków znieczulenia miejscowego. Niektóre leki umożliwiają uzyskanie niepamięci wstecznej. Podanie premedykacji lekowej musi być poprzedzone wizytą w gabinecie.

Naszą zasadą jest przeprowadzanie bezbolesnego i komfortowego leczenia. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mimo wysiłków rodziców i lekarzy, dziecko może być przestraszone wizytą. Dlatego w Dorodent zapewniamy możliwość zastosowania sedacji wziewnej, czyli zabiegi z wykorzystaniem podtlenku azotu (gaz rozweselający). Tę metodę można stosować już u bardzo młodych pacjentów – od 3,5 roku życia. Podtlenek azotu jest zupełnie nieszkodliwy dla organizmu dziecka, a zapewnia relaks i komfort podczas wykonywania zabiegów.

Pacjenci mogą odczuwać mrowienie w dłoniach i stopach, uczucie ciepła, stan euforii, jak również lekkości lub ciężkości. Już po 3 minutach od zakończenia zabiegu działanie gazu całkowicie ustaje.

Jak znieczulamy naszych Małych Pacjentów?

Stosujemy tylko te środki znieczulające, które są w pełni bezpieczne dla młodych pacjentów. Najczęściej stosowanym u nas środkiem znieczulającym jest artykaina. Obecnie jest to najbezpieczniejszy rodzaj środka znieczulającego stosowany również u kobiet ciąży i karmiących piersią. Cały zabieg znieczulenia przebiega dwuetapowo. W pierwszym etapie lekarz dentysta aplikuje smakowy, znieczulający żel na dziąsło, a po chwili aplikuje właściwe znieczulenie. Żele mają na celu zminimalizowanie uczucia wkłucia i również odwracają uwagę małego pacjenta.

Dla zapewnienia komfortu dzieciom, stosujemy także metodę leczenia próchnicy bez wiercenia – piaskarkę abrazyjną Aquacut Quattro. Można ją zastosować u małych pacjentów powyżej 8 roku życia. Metoda jej działania polega na eliminacji próchnicy przy użyciu strumienia powietrza pod odpowiednim ciśnieniem z płaszczem wodnym. Powietrze to jest wymieszane z tlenkiem glinu. Metoda ta jest bezpieczna zarówno przy zastosowaniu profilaktycznym, jak i przy opracowywaniu ubytków próchnicowych. Tlenek glinu nie stanowi żadnego chemicznego zagrożenia dla organizmu.

Czytaj także: stomatologia dziecięca

Kontakt

Jesteśmy na granicy Żoliborza i Bielan

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

poniedziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


    Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.