https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Wyrzynanie się zębów

Terminy wyrzynania się zębów mlecznych i stałych u dzieci

Proces pierwszego ząbkowania rozpoczyna się około szóstego miesiąca życia. Dziecko 2,5- letnie powinno posiadać pełne uzębienie mleczne(20 zębów).

Najczęściej zęby wyrzynają się w następującej kolejności: “jedynki”, “dwójki”, “czwórki”, “trójki” i “piątki”. Okres i kolejność wyrzynania zębów mają jedynie wartość orientacyjną, jest to bowiem zależne od różnych czynników. Około szóstego roku życia rozpoczyna się wyrzynanie zębów stałych.

Do niedawna pierwszymi zębami stałymi były “szóstki” pojawiające się tuż za zębami mlecznymi, co często jest niezauważane przez rodziców. Obecnie jako pierwszy często pojawia się siekacz przyśrodkowy dolny, a „szóstki” pojawiają się nieco później.

Około 7-8 roku życia pojawiają się kolejne “jedynki” i “dwójki”.

Około 9-10 roku życia pojawiają się “trójki” i “czwórki”.

W 11 roku życia wyrzynają się “piątki”, a w 12 roku życia “siódemki”.

Czas i kolejność wyrzynania zębów stałych są również zmienne. Różnice w wyrzynaniu się zębów mogą wynosić od pół roku do roku, zatem zazwyczaj nie ma powodów do niepokoju.

Czytaj więcej: pedodoncja czyli stomatologia dziecięca

Kontakt

Jesteśmy na granicy Żoliborza i Bielan

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

poniedziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


    Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.