https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Stomatologia dziecięca, pedodoncja

Wykwalifikowani stomatolodzy dziecięcy dokładają wszelkich starań, by pedodoncja w Dorodent przyciągała małych pacjentów zamiast zniechęcać ich do leczenia dentystycznego. Są nastawieni na kontakt i budowanie długofalowych relacji. Dzięki temu dzieci chętnie zasiadają na fotelach dentystycznych i z zaciekawieniem uczestniczą w zabiegach, takich jak: lakierowanie, lapisowanie i lakowanie zębów, a nawet wypełnianie ubytków.

Potrzebujesz sprawdzonego stomatologa dziecięcego? Już nie musisz szukać!

Centrum stomatologii Dorodent oferuje profesjonalne usługi stomatologii dziecięcej w Warszawie. Jeśli więc stoisz przed wyborem stomatologa dla malucha, jesteś pod właściwym adresem. Dorodent to miejsce przyjazne małym pacjentom, budujące zaufanie do stomatologów i skutecznie leczące z dentofobii. Nasz zespół został bardzo dobrze przygotowany do pracy z dziećmi, które są szczególnie wymagającymi pacjentami. Każdy z pracowników – od recepcjonistek i higienistek, przez dietetyków, aż po lekarzy stomatologów – doskonale wie, jak obchodzić się z młodym człowiekiem, by wizyta w gabinecie była dla niego pozytywnym doświadczeniem. Sprzyja temu wprowadzony przez nas system trzech kroków w ramach wizyty adaptacyjnej.

stomatolog dziecięcy warszawa

Czym zajmuje się stomatologia dziecięca? Podstawowe zabiegi w pedodoncji

Właśnie wizyta adaptacyjna jest dla dziecka okazją do pierwszego w życiu kontaktu ze stomatologiem. Warto z tej okazji skorzystać, by spotkanie z dentystą nie wzbudzało u malucha skojarzeń z bólem zęba, który staje się często bezpośrednim i ostatecznym powodem rejestracji dziecka w klinice dentystycznej. Wizytę adaptacyjną można odbyć już po pojawieniu się pierwszego zęba, najlepiej przed 18. miesiąca życia (nawet u tak małych pacjentów może rozwijać się próchnica!), choć w zasadzie nigdy nie jest na nią zbyt późno.

W trakcie takiego spotkania dentysta dziecięcy nie leczy zębów, a jedynie oswaja malucha z gabinetem i sprzętem stomatologicznym, dokonuje przeglądu uzębienia, a dodatkowo pokazuje małemu pacjentowi, jak dbać o zdrowie i higienę jamy ustnej już od najmłodszych lat. Odpowiednio dobrany specjalista stomatolog dziecięcy potrafi skutecznie zachęcić nie tylko do regularnego mycia zębów, ale także do systematycznego nitkowania.

Adaptacja to jednak dopiero wstęp do całego wachlarza usług wykonywanych w ramach stomatologii dziecięcej, zwanej też pedodoncją. Wśród innych zabiegów dentystycznych, jakie oferujemy dzieciom, należy wymienić przede wszystkim:

  • lakowanie zębów – profilaktyczne pokrywanie zębów specjalną substancją ochronną na bazie żywic w celu uszczelnienia anatomicznych bruzd i szczelin, w które wynikają bakterie odpowiedzialne za powstawanie próchnicy. Pedodonci zalecają szczególnie lakowanie pierwszych i drugich zębów trzonowych. Pierwsze trzonowce (szóstki) wyrzynają się w wieku ok. 8–9 lat,
  • lakierowanie zębów (fluoryzacja) – zabezpieczanie zębów lakierem fluorkowym, który przeciwdziała rozwojowi próchnicy. Miejscowa aplikacja takiego preparatu wspomaga proces naprawy odwapnień. Lakierowanie zębów u dzieci powinno się wykonywać regularnie, 2–4 razy w roku (w zależności od indywidualnie ocenionego ryzyka wystąpienia choroby próchnicowej),
  • lapisowanie zębów – hamowanie rozprzestrzeniania się próchnicy w jej początkowym stadium polegające na nasączaniu zębów mlecznych azotanem srebra (lapisem) o działaniu bakteriobójczym. Jest to najłagodniejszy sposób leczenia płytkich ubytków. Ten krótki i zupełnie bezbolesny zabieg sprawdza się szczególnie u dzieci, które obawiają się borowania, są na nie zbyt małe lub mają wyjątkowo niecierpliwą naturę,
  • wypełnianie ubytków – leczenie próchnicy zębów mlecznych i stałych polegające na opracowaniu ubytku wiertłem lub – w przypadku małej „dziurki” – inną, mniej inwazyjną metodą (np. żelową, abrazji powietrznej, ultradźwięków), a następnie wypełnieniu go plombą. Małym pacjentom na życzenie zakładamy w mleczakach kolorowe wypełnienia,
  • leczenie ortodontyczne – korekcja różnego rodzaju nieprawidłowości w obrębie zgryzu, które mogą uniemożliwiać u dziecka poprawną realizację głosek, a tym samym powodować wady wymowy.

Jak wygląda leczenie stomatologiczne u dzieci?

Przyjazna pedodoncja opiera się na zasadzie „opowiedz – pokaż – wykonaj”. To dlatego, że dziecko boi się przeważnie tego, czego nie zna. Trzeba więc najpierw zapoznać małego pacjenta z nowym środowiskiem, zainteresować zabiegami stomatologicznymi, zaprezentować, jak działa sprzęt. Następnie warto poinformować, co i w jakiej kolejności będzie się działo, kiedy dziecko usiądzie na fotelu dentystycznym, pokazać etapy leczenia na modelu, np. maskotce. Dopiero na końcu można przystąpić do wykonania zabiegu.

W przychodni stomatologicznej Dorodent każda wizyta dzielnego pacjenta kończy się wręczeniem drobnej, stosownej do wieku nagrody, która pozytywnie wpływa na nastawienie dziecka do kolejnego spotkania z dentystą. A co z bólem? Na to też mamy swoje sposoby. Jednym z nich jest gaz rozweselający, który zapewnia maksymalne bezpieczeństwo, a przy tym niweluje nieprzyjemne odczucia, jakie mogą się pojawić podczas opracowywania ubytków.

Należy pamiętać, że nawet po zakończonym leczeniu stomatolog dla dzieci dalej powinien pozostać jednym z najczęściej odwiedzanych specjalistów. Zaleca się, by wizyty kontrolne rozplanować w odstępach nie dłuższych niż pół roku. Stały monitoring stanu zdrowia zębów i kontrola postępów w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej to najlepszy sposób na to, by zapobiec rozwojowi próchnicy i zlokalizować ewentualne ubytki na wczesnym etapie, zanim staną się tak głębokie, że ich usunięcie przysporzy dziecku niepotrzebnego stresu. Systematyczne wizyty u stomatologa dziecięcego to jedna z kluczowych inwestycji w zdrowie malucha.

pedodonta warszawa

Jakie cechy powinien mieć dobry dentysta dziecięcy?

Dziecko odczuwa emocje zupełnie inaczej niż osoba dorosła – i ma do tego niezbywalne prawo. Zadaniem dla nas – dorosłych – jest podążanie za tymi emocjami, przede wszystkim w tak niecodziennej sytuacji, jaką jest wizyta u dentysty. W klinice Dorodent dążymy do tego, by dziecko nabrało przekonania, że w gabinecie może być miło i przyjemnie. Nasz personel jest cierpliwy i przyjazny – staramy się, by każdy mały pacjent wychodził od nas zadowolony. Nigdy nie oszukujemy dzieci, bo uważamy, że zaufanie jest podstawą dobrej i procentującej relacji. Nie wykonujemy też żadnych zabiegów „na siłę”, by nie powodować traum, które tylko zniechęcają maluchy do dalszego leczenia stomatologicznego. Dentysta dla dzieci powinien celnie wychwytywać nastroje dziecka i wiedzieć, kiedy przerwać pracę lub wypróbować inny sposób dotarcia do dziecka. Taką umiejętność mają wszyscy specjaliści pedodonci, którzy przyjmują małych pacjentów w centrum stomatologii Dorodent. Chcesz się o tym przekonać? Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Kontakt

Adres

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

ponidziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


    Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.