Czym zajmuje się stomatologia dziecięca?

Stomatologia dziecięca polega na profilaktyce i leczeniu zębów dzieci i młodzieży. To właśnie zapobieganie przyszłym problemom z uzębieniem stawia się na pierwszym miejscu. Nie zapominamy jednak o tym, że przy zajmowaniu się najmłodszymi pacjentami, ważne jest zapewnienie im maksimum komfortu i nauczenie, że nie trzeba bać się wizyt u dentysty. Dlatego młodym pacjentom poświęcamy szczególną uwagę i stosujemy najnowocześniejsze metody by wizyty przebiegały w spokojnej i miłej atmosferze i przy wykluczeniu bólu oraz dyskomfortu. Zawsze zapraszamy na kontrolne wizyty co 3-4 miesiące dzieci z grupy wysokiego ryzyka zagrożenia próchnicą, a dzieci z grupy niskiego ryzyka są zapraszane co pół roku.

Kiedy przyjść z dzieckiem do dentysty?

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty powinna odbyć się stosunkowo wcześnie – około 2 roku życia – i być wizytą kontrolną. Jeśli dziecko pojawia się u dentysty gdy boli je ząb, trudniej wykształcić w nim zaufanie do lekarza i przekonać, że w gabinecie może być miło i przyjemnie. Nasz personel jest cierpliwy i przyjazny – każdy mały pacjent wychodzi od nas bardzo zadowolony. Nigdy nie oszukujemy naszych najmłodszych pacjentów. Zaufanie jest podstawą właściwej relacji. Dlatego w Dorodent proponujemy system trzech kroków w ramach wizyty adaptacyjnej.

Na kolejne wizyty dziecko powinno być przyprowadzane co 6 miesięcy. Oczywiście jeżeli zachodzi konieczność konsultacji czy leczenia we wcześniejszym okresie życia młodego pacjenta służymy pomocą. Naszym małym pacjentom oferujemy wypełnienia kolorowe, nagrody za bardzo dobre sprawowanie podczas wizyty i szereg usług poprawiających komfort podczas zabiegów.

Jak zwiększamy komfort młodych pacjentów?

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu stosujemy wiele środków poprawy komfortu. Proponujemy nie tylko sedację wziewną, czyli gaz rozweselający, ale także leczenie bez wiercenia oraz nowoczesne i bezpieczne znieczulenia.

Zobacz także: chirurgia stomatologiczna