https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Pracownia radiologii cyfrowej

Niezmiernie ważnym i jednym z pierwszych etapów we współpracy naszych stomatologów z pacjentami, jest ustalenie kompleksowego planu leczenia. Dokonujemy go na podstawie diagnostyki radiologicznej – pantomogram, cefalometria, tomografia oraz przeglądu stanu uzębienia pacjenta.

Pantomogram

Pantomogram jest zdjęciem poglądowym, które przedstawia ogólny stan wszystkich zębów. Oprócz oceny stanu uzębienia, umożliwia także zobrazowanie struktur anatomicznie przyległych takich jak kości szczęki i żuchwy, stawy skroniowo-żuchwowe i częściowo zatoki szczękowe. Wykonanie pantomogramu jest bezbolesne i trwa około kilkunastu sekund. Pantomogram powinien być wykonywany rutynowo w celu kontroli stanu wyżej wymienionych elementów narządu żucia. O częstotliwości wykonywania tego zdjęcia decyduje lekarz stomatolog.

pantomogram bielany

W jakich sytuacjach warto wykonać zdjęcie pantomograficzne?

 • w celu sprawdzenia ogólnego stanu zębów, czyli występowania próchnicy, jakości leczenia kanałowego i ich wypełnień, obecności zmian zapalnych w obrębie wierzchołka korzenia
 • przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego
 • przed leczeniem protetycznym, aby ocenić warunki w jamie ustnej pod wykonanie protezy, korony, bądź mostu
 • w chorobach przyzębia, parodontozie, aby ocenić stopień zaawansowania choroby i zastosować odpowiednią metodę leczniczą
 • przed chirurgicznym usunięciem zębów zatrzymanych

W naszej placówce posiadamy pantomografy cyfrowe. Emitują one bardzo niską dawkę promieniowania, dlatego też nie ma powodu, by obawiać się tych zdjęć. Wynik tego badania otrzymują Państwo na płycie CD już po kilku minutach. Dodatkowo istnieje możliwość nagrania badania na płytę CD lub wysłanie mailem. Na to badanie wymagamy skierowania.

Cefalometria

cefalometria

Zdjęcie cefalometryczne obrazujące części twarzowe czaszki, pozwala uwidocznić zarówno struktury kostne, jak i skórę pacjenta. Cefalogramy, zwane zdjęciami bocznymi, są wykonywane według ustalonych procedur pozycjonowania głowy badanego (tzw. projekcji), w związku z tym są badaniami powtarzalnymi.

Zdjęcie to wykonywane według standardowych projekcji jest niezbędne do pomiarów i oceny w ortodoncji. Umożliwia diagnostykę wad zgryzu, ocenę wzrostu twarzy i ustalenie planu leczenia. Jest zdjęciem zupełnie bezpiecznym dla pacjenta.

W naszej placówce posiadamy aparat cyfrowe, dzięki którym dawka promieniowania jest niewielka, więc nie należy obawiać się wykonania tego badania. Wynik otrzymują Państwo już po kilku minutach. Na to badanie wymagane jest skierowanie.

Tomografia

Dzięki najnowocześniejszemu aparatowi do tomografii komputerowej KODAK CS9000 3D możemy jeszcze lepiej przygotować się do zabiegów chirurgicznych, które wykonujemy. Jest to najnowszej generacji aparat do wykonywania zdjęć pantomograficznych, cefalometrycznych i tomografii trójwymiarowej. Trudno dziś sobie wyobrazić pracę implantologa, chirurga czy endodonty bez narzędzi dających możliwość precyzyjnego badania w obrębie uzębienia, kości szczęki i żuchwy. Zdjęcia tomograficzne możemy wykonać w różnych obszarach, dzięki czemu możemy zobaczyć nawet pojedyncze struktury anatomiczne np. zęby, stawy skroniowo-żuchwowe, kości szczęk i żuchwy.tomografia żoliborz

Tomograf pozwala na obrazowanie szczęki, żuchwy, stawów skroniowo-żuchwowych, a także wszystkich zatok przynosowych czy nawet ucha. Najlepsza rozdzielczość daje nam możliwość dokładnej analizy problemu. Obraz 3D nie tylko struktur kostnych, ale wszystkich tkanek pozwala na dokonanie rzeczywistych pomiarów. Jest więc pomocny zarówno w leczeniu endodontycznym, implantologicznym, czy w chirurgii twarzowo-szczękowej.

Wykonujemy tomografię również dla pacjentów z innych gabinetów, nagrywamy ją na płytę CD wraz z programem do ich odtwarzania. Zapraszamy do współpracy także lekarzy stomatologów.

RVG cyfrowe

rtg-bielany

Punktowe zdjęcie rentgenowskie, które ukazuje od 1 do 4 zębów sąsiadujących ze sobą. Jest to tzw. zdjęcie celowane wykonywane w celu dokładnej oceny konkretnego zęba bądź grupy zębów. Charakteryzuje się najwyższą rozdzielczością wśród wszystkich badań stomatologicznych. Jest to jedna z podstawowych metod diagnostycznych stosowana w stomatologii.

Zdjęcie to wykonywane jest najczęściej w celu oceny:

 • przyczyny bólu zęba
 • obecności próchnicy, bądź zmian zapalnych w obrębie wierzchołka korzenia
 • kontroli oraz jakości wypełnionych kanałów
 • zaawansowania choroby przyzębia
 • kontroli wprowadzonego implantu

Informacje dla kobiet

Wszystkie badania wykonujemy tylko na skierowanie lekarza (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 18 lutego 2011r w sprawie warunków bezpieczeństwa stosowania promieniowania jonizującego dla wszystkich rodzajów ekspozycji medycznej –Dz. Ust. Nr.51). Szczególną ostrożność zachowujemy wobec kobiet w ciąży. Badania wykonywane są tylko w wyjątkowych sytuacjach, gdy ich przeprowadzenie jest bezwzględnie konieczne i taką dyspozycję otrzymujemy od lekarza opiekującego się pacjentką. RTG u kobiet w wieku rozrodczym, szczególnie u tych planujących ciążę, powinno być optymalnie wykonane w I fazie cyklu miesiączkowego, tak by zminimalizować ryzyko uszkodzenia gamety lub zapłodnionej komórki jajowej przez dawkę promieniowania. Dlatego zawsze prosimy kobiety o poinformowanie personelu przed wykonaniem badania o możliwej ciąży.

Czytaj także: Pracownia protetyczna

Kontakt

Adres

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

ponidziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


  Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.