https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Rehabilitacja układu SSŻ

Stosując holistyczne podejście do problemów stomatologicznych, ofertę Przychodni Dorodent rozszerzyliśmy o usługi mające na celu poprawę funkcji stawu skroniowo-żuchwowego (układu SSŻ). Naszym Klientom proponujemy kompleksową fizjoterapię stomatologiczną ukierunkowaną na wszelkie zaburzenia w obrębie układu SSŻ.

Rehabilitacja układu skroniowo-żuchwowego (układu SSŻ) – fizjoterapia stomatologiczna (Warszawa)

Szacuje się, że dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego (zamiennie nazywanego skroniowo-gnykowo-żuchwowym – SGŻ) dotyczą ponad 30-40% populacji. Bóle szczęki podczas przeżuwania, ograniczenie ruchomości, trzaski stawowe, bóle mięśniowo-powięziowe, bruksizm – to typowe objawy nieprawidłowości w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego. Często są one diagnozowane przypadkowo, w trakcie rutynowych wizyt kontrolnych.

Skuteczne leczenie dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego rozpoczyna się od prawidłowej diagnozy. Pacjentom przychodni proponujemy kilkuetapową rehabilitację stomatologiczną SSŻ (SGŻ), na którą składają się:

 • szyny relaksacyjne,
 • fizjoterapia, stosowana w celu poprawy elastyczności mięśni – techniki mięśniowo-powięziowego rozluźniania w obrębie twarzy, szyi oraz obręczy barkowej,
 • mobilizacja stawu,
 • fizykoterapia – masaże lecznicze,
 • ćwiczenia relaksacyjne zmniejszające stres powodujący nadmierne napięcie,
 • autoterapia (nauka ćwiczeń).

Prowadzimy fizjoterapię stomatologiczną u dorosłych i dzieci. Rehabilitacja stawu skroniowo-żuchwowego służy zmniejszeniu normalizacji napięcia mięśniowego w obrębie twarzoczaszki, dzięki czemu pozwala na złagodzenie dolegliwości bólowych i zniwelowanie asymetrii twarzy.

Zapewniamy wysokiej jakości wsparcie na całym etapie współpracy – od konsultacji fizjoterapeutycznej, po przygotowanie indywidualnego planu leczenia, po właściwą rehabilitację.

Rehabilitację stomatologiczną prowadzimy w jednym miejscu, w przychodni na warszawskim Żoliborzu.

Udogodnienia dla naszych Klientów

 • DOGODNY DOJAZD – Klientów nowoczesnego centrum rehabilitacji stawu skroniowo-żuchwowego przyjmujemy przy ul. Adama Mickiewicza 76 w Warszawie (pogranicze Żoliborza i Bielan). Zaledwie 1 minuta drogi dzieli nas od od przystanku autobusowego Osiedle Potok 03, 3 minuty od Osiedle Potok 04 i 6 minut od Marymont – Potok 06. Ze stacji metro Marymont – czas dojścia wynosi 13 minut, a z Placu Wilsona – 15 minut.
 • WŁASNY BEZPŁATNY PARKING – do dyspozycji Klientów oddajemy monitorowany strzeżony parking.
 • WYGODNA PŁATNOŚĆ – płatności za wykonane usługi przyjmujemy zarówno kartą, jak i gotówką.
 • UŁATWIENIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – zapewniamy wygodny podjazd, szerokie wejście i toalety dopasowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy na pierwszą konsultację fizjoterapeutyczną.

Zadzwoń do nas i umów się na wizytę!+48 790 833 093

 

Ile kosztuje rehabilitacja stomatologiczna w Przychodni Dorodent?

Koszt rehabilitacji układu skroniowo-żuchwowego jest zależny od zakresu potrzebnych usług i jest ustalany indywidualnie dla każdego Klienta.

Aktualne ceny poszczególnych usług i zabiegów prezentujemy w zakładce CENNIK.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące fizjoterapii stomatologicznej układu SSŻ.

Na co pomaga fizjoterapia stomatologiczna?

Fizjoterapia stomatologiczna pomaga w leczeniu dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych (SSŻ), redukcji bólu oraz poprawie ruchomości i funkcjonalności stawu. Może być również skuteczna w leczeniu napięciowych bólów głowy, szumów usznych oraz problemów związanych z bruksizmem i napięciami mięśni twarzy.

Czy fizjoterapia stomatologiczna boli?

Fizjoterapia stomatologiczna zazwyczaj nie jest bolesna, choć pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort, zwłaszcza na początku terapii. Specjaliści dbają o to, aby zabiegi były jak najbardziej komfortowe i dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz tolerancji bólu pacjenta.

Gdzie można przeprowadzić rehabilitację stomatologiczną (Warszawa)?

Rehabilitację stomatologiczną w Warszawie można przeprowadzić w specjalistycznych klinikach stomatologicznych, m.in. w Przychodni Dorodent, oraz w gabinetach fizjoterapii, które oferują usługi w zakresie terapii stawów skroniowo-żuchwowych.

Kiedy do fizjoterapeuty stomatologicznego?

Do fizjoterapeuty stomatologicznego warto udać się w przypadku występowania bólu w okolicy stawów skroniowo-żuchwowych, trudności w otwieraniu lub zamykaniu ust, szumów usznych, a także napięć w obrębie mięśni twarzy, bólów głowy, karku, barków, czy bruksizmu.

Ile kosztuje fizjoterapia stomatologiczna (Warszawa)?

Koszt fizjoterapii stomatologicznej w Warszawie zależy od wielu czynników, takich jak niezbędna liczba zabiegów, czas trwania terapii, czy konkretnej placówki. W Przychodni Dorodent cena ustalana jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Konsultacja fizjoterapeutyczna kosztuje 250 zł.

Jak rozluźnić staw skroniowo-żuchwowy?

Rozluźnienie stawu skroniowo-żuchwowego można osiągnąć poprzez regularne wykonywanie specjalnych ćwiczeń rozciągających i relaksacyjnych, które zaleci fizjoterapeuta stomatologiczny. Specjalista przeprowadza również terapię manualną, aby pomóc w skutecznej redukcji napięcia i bólu. Dlatego w przypadku występowania objawów wskazujących na nadmierne napięcie SSŻ wskazana jest konsultacja ze specjalistą, np. w Przychodni Dorodent w Warszawie.

Jaki lekarz leczy staw skroniowo-żuchwowy - rehabilitacja stomatologiczna (Warszawa)?

W zależności od problemu pacjenta leczeniem stawu skroniowo-żuchwowego mogą zajmować się ortodonci, chirurdzy, czy fizjoterapeuci stomatologiczni, specjalizujący się w terapii stawów skroniowo-żuchwowych. W Warszawie kompleksową pomoc - diagnostykę i leczenie - oferuje m.in. Przychodnia Dorodent.

Kontakt

Jesteśmy na granicy Żoliborza i Bielan

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

poniedziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


  Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.