Leczenie zębów przy użyciu mikroskopu

W naszej ofercie posiadamy Mikroskop PRIMA DNT amerykańskiej firmy LABOMED. Jest to wszechstronny mikroskop diagnostyczno-chirurgiczny.  Zapewnia on wysoką jakość obrazowania i należytą głębię ostrości do przeprowadzenia profesjonalnego zabiegu przez lekarza dentystę. Umożliwia wykonanie zabiegów dokładniej i precyzyjniej w porównaniu z zabiegami klasycznymi, co często ratuje zęby przed ich utratą. Praca przy użyciu mikroskopu, poprzez możliwość powiększenia obrazu o 4 do 25 razy oraz w parze z zintegrowanym systemem oświetlenia led o wyjątkowej jasności i barwie umożliwia dostrzeżenie szczegółów niewidocznych podczas tradycyjnego leczenia kanałowego. Skomplikowana i nietypowa anatomia kanałów korzeniowych często jest przyczyną niepowodzenia tradycyjnych metod leczenia kanałowego.

Możliwości leczenia kanałowego z zastosowaniem mikroskopu

Przy zastosowaniu mikroskopu możliwe jest bardzo dokładne wykonanie leczenia kanałowego oraz bardziej precyzyjnych zabiegów, a są nimi między innymi:

  • odnalezienie i leczenie głównych oraz dodatkowych kanałów korzeniowych zęba wraz z ich rozgałęzieniami, których w klasycznym leczeniu kanałowym lekarz po prostu nie widzi,
  • usuwanie złamanych narządzi z kanałów korzeniowych,
  • usuwanie wkładów koronowo – korzeniowych,
  • udrażnianie zatkanych kanałów korzeniowych,
  • wykonywanie ponownego leczenia kanałowego.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem z użyciem systemu SAF

Chcąc zapewnić Państwu jak najwyższą jakość leczenia kanałowego oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań po zabiegowych, proponujemy Państwu leczenie kanałowe innowacyjnym urządzeniem SAF System.

SAF jest jedynym na świecie pilnikiem endodontycznym, dopasowującym się do kształtu kanału i umożliwiającym jednoczesne jego płukanie.

Najważniejsze jego cechy to:

  • Minimalna inwazyjność – konstrukcja pilnika oraz jego unikatowe ruchy (góra-dół) minimalizują ryzyko wystąpienia mikropęknięć zębiny. Pozwala to na zachowanie możliwie jak największej ilości zdrowej tkanki
  • Bezpieczeństwo – Uszkodzenie pilnika SAF nie skutkuje jego złamaniem (jak w przypadku tradycyjnych pilników).  Naruszenie jego konstrukcji  nie ma wpływu na przebieg leczenia
  • Dopasowanie do kształtu kanału – Pilnik SAF dzięki swojej elastyczności, dopasowuje się do pierwotnego kształtu kanału. Powoduje zachowanie jego naturalnej anatomii oraz właściwości fizycznych. Minimalizuje to ryzyko późniejszych pęknięć korzenia oraz utraty zęba.
  • Skuteczna dezynfekcja – Konstrukcja pilnika pozwala na dezynfekcję kanału równolegle z usuwaniem zakażonej tkanki zębinowej, co maksymalizuje ilość usuniętych drobnoustrojów.

Czytaj także: endodonta