https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czy warto leczyć zęby kanałowo?

Czy warto leczyć zęby kanałowo?

“Leczenie kanałowe” – jeszcze do niedawna to stwierdzenie budziło postrach niejednego pacjenta w gabinecie stomatologicznym i kojarzyło się z wieloma wizytami i dyskomfortem. Jednak dzięki postępowi technologicznemu w stomatologii dziś leczenie endodontyczne można przeprowadzić szybko i bezboleśnie.

Dlaczego niektóre zęby wymagają leczenia kanałowego?

Niezbyt staranna higiena jamy ustnej i unikanie wizyt u dentysty może powodować, że próchnica rozprzestrzenia się w jamie ustnej. Jeżeli bakterie próchnicotwórcze dotrą do środka zęba, czyli do jego miazgi, wówczas mogą wywołać stan zapalny i ból zębów. Wówczas niezbędne będzie leczenie kanałowe, aby usunąć zainfekowaną miazgę.

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Na początku stomatolog ocenia ilość kanałów zęba na podstawie zdjęcia RTG. Następnie podaje znieczulenie pacjentowi i zakłada na ząb koferdam, który chroni przed dostaniem się śliny w pole zabiegowe. Kolejnym etapem jest otworzenie zęba i usunięcie chorobowo zmienionej miazgi. Dzięki pomocy endometru oraz – coraz częściej – mikroskopu operacyjnego – stomatolog wie, jak długi jest kanał, co gwarantuje jego dobre oczyszczenie. Po zdezynfekowaniu kanału jest on wypełniany gutaperką, czyli specjalnym tworzywem, które szczelnie wypełnia ząb. Ostatnim etapem jest założenie wypełnienia w zębie.

Leczenie kanałowe jest skutecznym sposobem na uratowanie własnych zębów, które po leczeniu mogą nam służyć jeszcze przez wiele kolejnych lat. W wielu wypadkach rezygnacja z leczenia endodontycznego wiąże się z koniecznością ekstrakcji zęba.

Kontakt

Jesteśmy na granicy Żoliborza i Bielan

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

poniedziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


    Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.