https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Piaskowanie zębów

Skuteczne usuwanie osadu

Kompleksowe dbanie o zęby to nie tylko ich szczotkowanie, systematyczne używanie nici dentystycznych oraz płynu do higieny jamy ustnej. Czynności te – choćby sumiennie wykonywane – nie zapewniają stuprocentowej ochrony naszym zębom. Kluczem do zdrowia jamy ustnej są profesjonalne zabiegi higienizacyjne, które wykonać można w gabinecie dentystycznym. Ogromną popularnością cieszy się wśród nich piaskowanie zębów. Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

Profesjonalne zabiegi higienizacyjne w Dorodent – piaskowanie zębów

W Dorodent mamy świadomość, że regularne wizyty kontrolne u stomatologa i stosowanie zabiegów higienizacyjnych są niezbędne dla pięknego i zdrowego uśmiechu. Piaskowanie zębów to fantastyczna opcja dla pacjentów z dentofobią pragnących przełamać swój strach przed fotelem dentystycznym – jest to zabieg nieinwazyjny, szybki i bezbolesny, a jego rezultat widoczny jest od razu. 

piaskowanie zębów warszawa

Dlaczego warto wybrać Dorodent?

Zabiegi higienizacyjne łączymy w atrakcyjne cenowo pakiety usługowe. Piaskowanie zębów można wykonać jako samodzielny zabieg lub część składową pakietu. Wszystkie procedury medyczne przeprowadzane są na nowoczesnym sprzęcie, co zapewnia wysokiej jakości usługi, zwiększa efektywność zabiegu oraz bezpieczeństwo ich wykonywania.

Zapraszamy do naszej przychodni!

Czym jest piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów jako zabieg higienizacyjny to nieskomplikowana procedura stomatologiczna stosowana w celu usunięcia osadów nazębnych oraz powstających przebarwień. Jest zabiegiem oczyszczającym, a jego zadaniem jest penetracja wszystkich zakamarków, do których nie da się dotrzeć szczoteczką. Najczęściej jest uzupełnieniem skalingu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać go samodzielnie. Dzięki piaskowaniu zębów można pozbyć się przebarwień i zapobiec rozwojowi bakterii w trudno dostępnych miejscach. Piaskowanie zębów służy przede wszystkim profilaktyce chorób uzębienia, jednak przez wielu pacjentów traktowane jest w kategoriach zabiegu estetycznego. Profesjonalnie wykonany zabieg jest bezpieczny dla szkliwa.

Jak przebiega piaskowanie zębów?

Zabieg piaskowania zębów przeprowadzany jest przy pomocy specjalnej dyszy, z której pod wysokim ciśnieniem wydobywa się mieszanina powietrza, wody i piasku. Zastosowanie substancji zawierającej różnej wielkości drobinek pozwala na dokładne oczyszczenie zębów z resztek kamienia i osadu. 

Komu zaleca się piaskowanie zębów?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – wszystkim osobom dbającym o wygląd i zdrowie jamy ustnej. Piaskowanie powinno się wykonywać co pół roku, chociaż istnieją grupy pacjentów, których zęby częściej potrzebują profesjonalnych zabiegów higienizacyjnych. Osad nazębny i przebarwienia zdecydowanie częściej pojawiają się u osób, które:

 • spożywają barwiące pokarmy i przyprawy,
 • piją duże ilości kawy lub herbaty,
 • noszą aparat ortodontyczny,
 • mają stłoczone zęby, które trudno doczyścić,
 • palą papierosy.

Ponadto  piaskowanie zalecane jest jako profilaktyka u osób wybielających zęby. Regularnie wykonywane, pozwala cieszyć się dłużej nieskazitelnie białym uśmiechem.

Piaskowanie zębów – przeciwwskazania

Piaskowanie zębów jest niewskazane w kilku przypadkach. Zabieg nie może być wykonany, gdy pacjent cierpi na:

 • ostre stany zapalne jamy ustnej,
 • choroby dziąseł,
 • wrzody żołądka lub dwunastnicy,
 • astmę lub inne zaburzenia czynności płuc,
 • zaburzenia pracy serca.

Gdzie w Warszawie piaskować zęby?

Czy piaskowanie zębów boli?

Zabieg piaskowania zębów charakteryzuje się całkowitym bezpieczeństwem. Jest również bezbolesny, więc nie wymaga stosowania żadnego znieczulenia. Lekki dyskomfort mogą odczuwać pacjenci z nadwrażliwością. Nie wszystkim osobom odpowiada też nieprzyjemny, słony posmak piasku dentystycznego.

Zalecenia po zabiegu piaskowania zębów

Należy pamiętać, że kilka godzin po piaskowaniu zęby są wrażliwe i bardzo podatne na przebarwienia. Aby dłużej cieszyć rezultatem zabiegu, trzeba zrezygnować z palenia papierosów, picia kawy i herbaty oraz spożywania barwiących pokarmów – im na dłużej, zostaną wykluczone, tym lepiej. Bardzo ważna jest także regularna higiena jamy ustnej.

Piaskowanie zębów w Warszawie?

Chcesz usunąć osad nazębny i rozjaśnić przebarwienia? W przychodni Dorodent oferujemy skuteczny zabieg piaskowania zębów. Umów się na konsultację z naszym specjalistą!

Kontakt

Jesteśmy na granicy Żoliborza i Bielan

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

poniedziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


  Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.