Możliwości piaskarki abrazyjnej

Czy przeraża się dźwięk pracującego wiertła u dentysty? Wiele osób potwierdza, że dźwięk wiertła jest jednym z nieprzyjemnym odczuć, które zniechęcają ich do wizyt u dentysty. Jeszcze do niedawna borowanie było jedynym sposobem na usunięcie próchnicy. Wraz z rozwojem stomatologii pojawiają się jednak inne możliwości. Jedną z nich jest piaskarka abrazyjna.

Jak działa piaskarka abrazyjna?

Wiele osób nie wierzy, że można skutecznie usunąć próchnicę bez borowania. Tymczasem dzięki piaskarce abrazyjnej jest to możliwe. Próchnica jest usuwana przez strumień powietrza pod odpowiednim ciśnieniem, w którym znajdują się różnej wielkości ziarna tlenku glinu. Dokładnie i skutecznie usuwa on próchnicę poprzez mieszaninę powietrzno-proszkową.

Dla kogo polecana jest metoda abrazji powietrznej?

Z bezbolesnej metody usuwania próchnicy może skorzystać każdy, jednak warto podkreślić, że sprzęt ten nie znajduje się w każdym gabinecie dentystycznym. Metoda ta polecana jest zwłaszcza u dzieci, które często boją się dentysty, a także u osób cierpiących na dentofobię. Sprawdzi się świetnie u osób, które mają niski próg bólu.

Piaskarka abrazyjna jest sprzętem nowoczesnym, który pozwala na skuteczne, lecz bezbolesne opracowywanie ubytków. Może to być dobre rozwiązanie dla osób, które do tej pory unikały dentysty i bały się wizyt, przez co ich zęby były zaniedbane. Dzięki temu rozwiązaniu można odwiedzać dentystę bez obaw i strachu.