https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Skaling zębów

Droga do pięknego i zdrowego uśmiechu zawsze prowadzi przez gabinet stomatologiczny. Nie jesteśmy w stanie w pełni zadbać o właściwy stan uzębienia bez systematycznych wizyt u specjalisty. Do tematu zdrowia jamy ustnej należy podejść holistycznie i uświadomić sobie, że dentystę trzeba odwiedzać regularnie, a nie tylko w sytuacjach kryzysowych. Jednym z zabiegów znacząco wpływających na wygląd i zdrowie zębów jest skaling.

skaling zębów warszawa

Skaling zębów w Dorodent

Skaling jest jedną z wielu usług Przychodni Dorodent oferowanych w ramach profesjonalnej higienizacji zębów. Polega on na usunięciu kamienia nazębnego – twardego osadu powstałego w wyniku mineralizowania się płytki nazębnej. Regularnie przeprowadzany zabieg znacząco minimalizuje ryzyko powstawania próchnicy, rozwoju paradontozy lub chorób przyzębia. Poprawia też estetykę uśmiechu i lekko rozjaśnia zęby.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

 • Cechuje nas indywidualne podejście do pacjenta,
 • W razie potrzeby kompleksowo zajmie się Tobą zespół specjalistów,
 • Dbamy o maksymalny komfort pacjenta,
 • Korzystamy wyłącznie ze sprzętu wysokiej jakości.

Skaling naddziąsłowy oraz poddziąsłowy

W obrębie jednego zabiegu wykonujemy skaling naddziąsłowy i poddziąsłowy. Skaling naddziąsłowy oczyszcza zęby z kamienia oraz osadu. Przeprowadza się go za pomocą skalera – urządzenia, które przy użyciu metody ultradźwięków i wody usuwa twarde złogi nazębne. Natomiast zadanie skalingu poddziąsłowego to eliminacja osadu znajdującego się poniżej linii dziąseł – jest on szczególnie niebezpieczny ze względu na ryzyko rozwoju bakterii powodujących poważne schorzenia całej jamy ustnej.

Skaling – usuwanie kamienia nazębnego

Niewątpliwą zaletą skalingu są efekty zauważalne natychmiast po zabiegu. Profesjonalne czyszczenie zębów nie powinno jednak zakończyć się na skalingu. Gabinety stomatologiczne oferują pakiety łączące skaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzację. Zastosowanie wszystkich tych procedur gwarantuje spektakularne efekty wizualne oraz ochronę zębów na dłużej.

Kto w szczególności narażony jest na powstawanie kamienia nazębnego?

Zarówno tendencja do tworzenia kamienia nazębnego, jak i szybkość, z jaką powstają jego złogi, to kwestia indywidualna. W procesie tym bardzo duże znaczenie mają skład śliny oraz codzienne nawyki dietetyczne i higieniczne. Osoby pijące duże ilości kawy lub herbaty, a także palacze, zmagają się z problemem zdecydowanie częściej. Inne czynniki sprzyjające odkładaniu się kamienia nazębnego to:

 • genetyka,
 • niewłaściwa higiena jamy ustnej,
 • dieta bogata w nabiał,
 • spożywanie dużej ilości cukru,
 • wady zgryzu.

Standardowo procedura usuwania kamienia nazębnego zalecana jest jeden, dwa razy w roku. Liczba wizyt zawsze powinna być jednak ustalana przez stomatologa, w zależności od indywidualnego zapotrzebowania pacjenta.

Kamień nazębny – czy jest niebezpieczny dla zdrowia?

Kamień nazębny to problem nie tylko natury estetycznej. Jego złogi stanowią idealną pożywkę dla bakterii, a ich obecność doprowadzić może do poważnych stanów zapalnych dziąseł, przyzębia lub paradontozy. Stopniowo dochodzi także do degradacji szkliwa, a stąd już tylko jeden krok do próchnicy. Osadzający się kamień nazębny uniemożliwia prawidłowe szczotkowanie i czyszczenie powierzchni międzyzębowych, czego konsekwencją jest nieprzyjemny zapach z ust.

Skaling powinien być standardową procedurą higienizacyjną u osób borykających się z cukrzycą lub chorobami serca. Bakterie namnażające się w jamie ustnej z łatwością przedostają się do krwioobiegu i krążą po całym organizmie. Mogą powodować stany zapalne innych narządów, w tym serca.

Czy skaling boli?

Skaling polega na rozbijaniu złogów kamienia nazębnego przy użyciu fal ultradźwiękowych i powinien być, co do zasady, bezbolesny. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka czynników determinujących przebieg zabiegu: ilość kamienia, stan zębów i dziąseł, indywidualny próg odczuwania bólu. Stąd cała procedura może powodować mały dyskomfort, szczególnie u nieodpornych na ból pacjentów. U tych najbardziej wrażliwych lekarz ma możliwość zastosowania znieczulenia.

Skaling – przeciwwskazania

Nie u wszystkich pacjentów możemy przeprowadzić skaling. Istnieje kilka schorzeń, które dyskwalifikują lub opóźniają bezpieczne przeprowadzenie zabiegu usuwania kamienia nazębnego. Dotyczy to w szczególności osób:

 • z aktywną postacią opryszczki wargowej,
 • w pierwszym lub trzecim trymestrze ciąży,
 • z silnymi owrzodzeniami lub stanem zapalnym jamy ustnej,
 • z pourazowym odklejaniem się siatkówki oka,
 • po wszczepieniu rozrusznika, ponieważ ultradźwięki mogą zakłócić jego pracę.

Aby poddać się zabiegowi skalingu, należy w pierwszej kolejności wyleczyć wyżej wymienione przypadłości. Jeśli chodzi o kobiety w ciąży, wizyta w gabinecie stomatologa zawsze powinna odbywać się po konsultacji z ginekologiem.

Prawidłowo przeprowadzony skaling pozwoli Ci cieszyć się pięknym uśmiechem i zdrowiem zębów na długo.

Nie zwlekaj z umówieniem wizyty!

Kontakt

Jesteśmy na granicy Żoliborza i Bielan

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

poniedziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


  Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.