Krzywy zgryz to nie tylko kwestia estetyki, ale również dolegliwości bólowych, trudności w żuciu oraz problemów z dbaniem o właściwą higienę jamy ustnej. Dlatego niezależnie od wieku warto skorzystać z profesjonalnej pomocy ortodontycznej.
Precyzyjna diagnostyka i opracowanie planu leczenia ortodontycznego oraz indywidualne podejście do potrzeb i oczekiwań pacjenta, pozwalają na skuteczne przywrócenie estetyki oraz funkcjonalności zgryzu.
Leczenie ortodontyczne w Przychodni Dorodent – ortodoncja (Warszawa)
Ortodoncja to klucz do prostych zębów i harmonijnego zgryzu, a konsultacja ortodontyczna jest pierwszym krokiem w kierunku pięknego uśmiechu. Dzięki precyzyjnej diagnostyce, starannie opracowanemu planowi leczenia z kosztorysem i nowoczesnym aparatom ortodontycznym lekarze z Przychodni Dorodent w Warszawie mogą pomóc przywrócić estetykę i funkcjonalność zgryzu pacjentom w każdym wieku.
Dzięki zespołowi doświadczonych specjalistów, nowoczesnym urządzeniom diagnostycznym i bogatej ofercie aparatów stałych i ruchomych, przychodnia stomatologiczna Dorodent zapewnia kompleksowe leczenie ortodontyczne w jednym miejscu.
Udogodnienia dla pacjentów warszawskiej Przychodni Dorodent
DOGODNY DOJAZD – pacjentów Dorodent przyjmujemy przy ul. Adama Mickiewicza 76 w Warszawie (pogranicze Żoliborza i Bielan). Zaledwie 1 minuta drogi dzieli nas od od przystanku autobusowego Osiedle Potok 03, 3 minuty od Osiedle Potok 04 i 6 minut od Marymont – Potok 06. Ze stacji metro Marymont – czas dojścia wynosi 13 minut, a z Placu Wilsona – 15 minut.
WŁASNY BEZPŁATNY PARKING – monitorowany parking dla naszych pacjentów.
WYGODNA PŁATNOŚĆ – przyjmujemy płatności kartą i gotówką.
UŁATWIENIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – wygodny podjazd, szerokie wejście, toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Dzięki ortodoncji zyskujesz szansę na proste i zdrowe zęby oraz piękny uśmiech.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Przychodni Dorodent w Warszawie.
Ile kosztuje leczenie ortodontyczne w Przychodni Dorodent?
Całkowity koszt leczenia ortodontycznego zależy od potrzeb i oczekiwań pacjenta, dlatego ustalany jest indywidualnie na podstawie szczegółowej diagnostyki i planu leczenia.
Aktualne ceny poszczególnych usług i rodzajów aparatów dostępne są w zakładce CENNIK.
Rozwiń i dowiedz się więcej o ortodoncji
Przez krzywy zgryz wstydzisz się uśmiechać? Leczenie ortodontyczne może rozwiązać te problemy i sprawić, że będziesz mieć równe, zdrowe i piękne zęby. Korekta wad zgryzu poprawia nie tylko uśmiech i proporcje twarzy, ale również zmniejsza ryzyko próchnicy, dotkliwych chorób przyzębia oraz przewlekłego bólu głowy i stawu skroniowo-żuchwowego.
Nieleczone wady zgryzu u dzieci i dorosłych mogą przyczyniać się do poważnych problemów zdrowotnych, dlatego nie warto odkładać wizyty u ortodonty. Współczesna ortodoncja oferuje duży wybór aparatów, co zwiększa szansę na znalezienie odpowiedniego rozwiązania dla każdego pacjenta.
Ortodoncja – co to jest?
Ortodoncja to specjalistyczna dziedzina medycyny skupiająca się na leczeniu ortodontycznym wad zgryzu i nieprawidłowości w pozycji zębów. Głównym celem jest nie tylko poprawa estetyki uśmiechu pacjenta, ale także zapewnienie prawidłowej funkcji zgryzu. W procesie leczenia mogą być wykorzystywane różne aparaty ortodontyczne, zarówno stałe, jak i ruchome, które są dostosowywane do indywidualnych potrzeb danego pacjenta.
Czym zajmuje się ortodonta?
Ortodonta to lekarz zajmujący się profilaktyką i leczeniem:
Każdy człowiek powinien skonsultować się z ortodontą przynajmniej raz w życiu. Zaleca się, aby na pierwszą wizytę kontrolną przyprowadzić dziecko rozpoczynające wymianę zębów (lub wcześniej jeśli rodzic lub stomatolog zauważa nieprawidłowości, takie jak: przedwczesna utrata mleczaków, wysunięta lub cofnięta broda, duże przerwy między zębami lub stłoczenie, oddychanie przez usta, wady wymowy).
Ortodoncja – wskazania do wizyty u specjalisty
Leczenie ortodontyczne polega na korygowaniu nieprawidłowości zgryzu oraz ustawienia zębów u osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Wskazania do podjęcia takiego leczenia są różne i dotyczą zarówno aspektów funkcjonalnych, jak i estetycznych.
Problemy z ustawieniem zębów – zęby krzywe, przemieszczone lub nadmiernie zbite (utrudniają prawidłowe czyszczenie i zwiększają ryzyko próchnicy),
Nadmierne ścieranie zębów – odkrywane zwykle w trakcie wizyty stomatologicznej,
Szkodliwe nawyki – ssanie palca przez małe dzieci czy nieprawidłowe połykanie (większość wad zgryzu ma charakter nabyty),
Brak miejsce dla zębów – w przypadku braku miejsca dla wyrzynających się zębów mlecznych lub stałych, leczenie ortodontyczne może pomóc w stworzeniu odpowiedniej przestrzeni,
Nieprawidłowa pozycja żuchwy – może prowadzić do problemów ze stawem skroniowo-żuchwowym i bólów głowy,
Estetyka – wyrównanie pozycji zębów w celach estetycznych.
Leczenie ortodontyczne – efekty
Wśród najważniejszych korzyści wynikających z leczenia ortodontycznego można wymienić:
proste zęby – wyraźna poprawa w ustawieniu zębów,
poprawa zgryzu – skorygowanie wad,
zwiększenie komfortu – sprawniejsze żucie, mówienie, oddychanie, ustąpienie dolegliwości bólowych (np. w obrębie stawu skroniowo- żuchwowego),
estetykę i pewność siebie – prosty zgryz może wpływać na samoocenę i pewność siebie pacjenta,
Leczenie ortodontyczne to proces mający na celu korektę nieprawidłowości w ustawieniu zębów oraz korygowanie wad zgryzu. Cały proces składa się zwykle z kilku etapów:
konsultacja u ortodonty,
precyzyjna diagnostyka,
opracowanie i przedstawienie planu leczenia,
wykonanie i założenie aparatu (stałego lub ruchomego),
wizyty kontrolne (dostosowywanie aparatu do zmian, a w przypadku aparatów nakładkowych wykonanie nowych szyn na podstawie odcisków),
zdjęcie aparatu (po osiągnięciu pożądanego ustawienia zębów),
zastosowanie retainera (retencja zapewnia utrwalenie efektów terapeutycznych),
wizyty kontrolne,
zakończenie leczenia.
Proces leczenia może różnić się w zależności od przypadłości i konkretnych potrzeb pacjenta. Nie zawsze konieczne są aparaty. Niekiedy stosuje się specjalne szyny lub ćwiczenia. W przypadku małych dzieci, które mają nawyki, takie jak np. ssanie palca, ortodonta może zaproponować opiekunom różnorodne metody prowadzące do eliminacji szkodliwych przyzwyczajeń.
Rodzaje aparatów ortodontycznych
Aparaty ortodontyczne to główne narzędzia wykorzystywane w ortodoncji. Ich głównym celem jest przesunięcie zębów w pożądane miejsce oraz korekcja wad zgryzu. Istnieje wiele rodzajów aparatów ortodontycznych, dostosowanych do różnych potrzeb i wieku pacjentów.
Aparaty stałe – tradycyjne aparaty składające się z metalowych zamków przymocowanych do zębów i połączonych drutem.
Aparaty ruchome – używane głównie u dzieci w celu korekty drobnych nieprawidłowości lub przygotowania do leczenia stałym aparatem.
Przezroczyste aparaty nakładkowe – (zdejmowane) wykorzystywane przede wszystkim przez osoby dorosłe, którym zależy na dyskretnym prostowaniu zębów.
Aparaty retencyjne (retainery) – stosowane po zakończeniu leczenia ortodontycznego, w celu utrzymania osiągniętych efektów.
Trainery – aparaty służące do korekcji niewielkich wad u dzieci, nieprawidłowym funkcjonowaniu narządu żucia czy szkodliwych nawykach czynnościowych.
Wybór odpowiedniego aparatu ortodontycznego zależy od wielu czynników, takich jak wiek pacjenta, rodzaj wady zgryzu, oczekiwania oraz budżet. Dokładną diagnozę i plan leczenia otrzymuje się po konsultacji.
Ile trwa leczenie ortodontyczne?
Czas trwania zależy od rodzaju wady zgryzu oraz wybranego rozwiązania. Dawniej aparat stały wymagał zwykle dłuższego czasu niż różnorodne rozwiązania dostępne w dzisiejszych czasach. Współpraca pacjenta, regularne wizyty kontrolne oraz przestrzeganie zaleceń ortodonty są kluczowe dla efektywności terapii. Zwykle aparat ortodontyczny stosuje się przez 18-24 miesięcy. Po tym okresie stosowana jest retencja.
FAQ
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące ortodoncji.
Ile kosztuje ortodonta dla dzieci i dorosłych (Warszawa)?
Ceny za wizytę u ortodonty zależą od konkretnej kliniki. Konsultacja ortodontyczna w Przychodni Dorodent w Warszawie kosztuje 150 zł.
Jak wygląda pierwsza wizyta u ortodonty?
W trakcie pierwszej wizyty ortodonta ocenia stan jamy ustnej i zgryz pacjenta. Często wykonywany jest również wycisk jamy ustnej. Jeśli przychodnia, w której przyjmuje ortodonta, wyposażona jest w specjalistyczne urządzenia diagnostyczne, pacjentowi wykonuje się badania obrazowe, pozwalające opracować plan leczenia ortodontycznego.
Gdzie zrobię aparat ortodontyczny dla dziecka - ortodonta (Warszawa)?
Wiele klinik stomatologicznych i ortodontycznych w Warszawie oferuje leczenie dzieci. Jedną z nich jest Przychodnia Dorodent.
Jaka jest różnica między dentystą a ortodontą?
Dentysta zajmuje się ogólnym zdrowiem jamy ustnej, natomiast ortodonta specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu wad zgryzu oraz nieprawidłowości w ułożeniu zębów.
Gdzie mogę znaleźć specjalistę od leczenia bruksizmu - ortodonta (Warszawa)?
Leczeniem bruksizmu, czyli zgrzytania zębami, zajmuje się wielu stomatologów i ortodontów w Warszawie. Jednym z miejsc, gdzie można się zgłosić z przypadłością jest Przychodnia Dorodent w Warszawie
Aparat ortodontyczny stały czy ruchomy?
Wybór zależy od indywidualnych potrzeb i wieku pacjenta. Aparaty ruchome stosuje się zwykle u dzieci, które z mieszanym uzębieniem (mleczne i stałe). Aparaty nakładkowe, które również należą do aparatów ruchomych, stosowane są najczęściej u dorosłych pacjentów, którym zależy na dyskretnym prostowaniu zębów. Tradycyjne aparaty stałe stosuje się u młodzieży i osób dorosłych.
Gdzie znajdę specjalistę od wad zgryzu u najmłodszych - ortodonta dziecięcy (Warszawa)?
Każda klinika ortodontyczna w Warszawie umożliwia przeprowadzenie leczenia u dzieci. Również wiele przychodni stomatologicznych (np. Dorodent) oferuje taką możliwość.
HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.
Zarządzaj zgodą
Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Funkcjonalne
Always active
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
Od 1.10.2023r. wprowadzona została opłata rezerwacyjna dla pacjentów pierwszorazowych i pacjentów korzystających z usług fizjoterapeutycznych. Więcej szczegółów w Regulaminie opłaty rezerwacyjnej.