https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Ortodoncja

Wady zgryzu może mieć nawet 60% Polaków. To problem zarówno estetyczny, jak i zdrowotny. Powodują wady wymowy, dolegliwości bólowe, niszczenie zębów. Sprzyjają rozwojowi próchnicy i paradontozy. Z leczeniem ortodontycznym nie warto zwlekać.

Masz wadę zgryzu? Rozpocznij leczenie ortodontyczne

Przez krzywy zgryz wstydzisz się uśmiechać? Cofnięta żuchwa sprawia, że niewyraźnie mówisz? Leczenie ortodontyczne może rozwiązać te problemy i sprawić, że będziesz mieć równe, zdrowe i piękne zęby. Korekta wad zgryzu poprawia nie tylko uśmiech, lecz również proporcje całej twarzy. Ponadto zapobiega powstawaniu próchnicy, dotkliwych chorób przyzębia oraz przewlekłego bólu głowy i stawu skroniowo-żuchwowego.

Skutki nieleczonej wady zgryzu narastają w czasie, dlatego konsultacje u ortodonty warto odbyć jak najszybciej. Dziś dostępne są różne rodzaje aparatów ortodontycznych, a ich noszenie wcale nie jest tak uciążliwe, jak to mogłoby się wydawać. Dowiedz się więcej o leczeniu ortodontycznym i umów się na konsultacje do ekspertów Dorodent!

Szukasz dobrego ortodonty w Warszawie? Zapraszamy do Dorodent

Leczenie ortodontyczne zaczyna się od dokładnej diagnostyki. To dla nas kluczowy punkt działania, przesądzający o dalszym postępowaniu. Przed założeniem aparatu ortodontycznego trzeba mieć zdrowe wszystkie zęby. Dlatego leczenie ortodontyczne często poprzedzają zabiegi stomatologiczne, chirurgiczne czy protetyczne. Zespół Dorodent tworzą lekarze stomatolodzy różnych specjalności, więc rozpoczynając leczenie w naszej klinice, zyskujesz kompleksową opiekę i usługi świadczone w najwyższym standardzie.

 • Oferujemy kompleksowe leczenie w jednym miejscu, w dogodnych terminach.
 • Dobieramy metody leczenia ortodontycznego dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.
 • Dbamy o komfort naszych pacjentów.

ortodonta warszawa

Czym zajmuje się ortodonta?

Ortodonta to lekarz stomatolog, który zajmuje się profilaktyką i leczeniem:

 • wad zgryzu,
 • wad szczękowo-twarzowych,
 • nieprawidłowości zębowych.

Dzięki leczeniu ortodontycznemu możesz wyprostować zęby, a tym samym poprawić wygląd twarzy i ogólną aparycję, a także stan zdrowia. Krzywy zgryz wywołuje szereg skutków ubocznych, a nieleczony znacznie pogarsza jakość życia.

Przede wszystkim sprzyja niszczeniu zębów i niesie ryzyko ich przedwczesnej utraty. Może prowadzić do rozwoju próchnicy, paradontozy, bruksizmu i innych problemów stomatologicznych. Zdarza się, że wywołuje odległe dolegliwości – bóle głowy, szumy uszne, zaburzenia równowagi. U dzieci wady zgryzu często idą w parze z wadami postawy (asymetrią, skoliozą). Ponadto mogą wywoływać trudności psychospołeczne.

Krzywe zęby obniżają poczucie własnej wartości. Dla wielu osób, dzieci i dorosłych, są ogromnym kompleksem, który nie pozwala się swobodnie śmiać ani w pełni cieszyć życiem. Utrudnia nawiązanie nowych kontaktów towarzyskich i zawodowych. W najgorszych przypadkach prowadzi do depresji. Leczenie ortodontyczne pozwala temu wszystkiemu zapobiec.

Dzięki leczeniu ortodontycznemu możesz:

 • mieć piękny i zdrowy uśmiech,
 • poprawić stan uzębienia,
 • zadbać o zdrowe i mocne zęby,
 • przywrócić naturalną funkcję żucia,
 • poprawić wymowę,
 • zmienić rysy twarzy,
 • ułatwić sobie codzienną higienę jamy ustnej,
 • pozbyć się kompleksów,
 • podnieść jakość życia.

Kiedy zgłosić się do ortodonty?

Każdy człowiek powinien skonsultować się z ortodontą przynajmniej raz w życiu. Najlepiej monitorować stan uzębienia od wczesnego dzieciństwa. Na wizytę kontrolną warto przyprowadzić pociechę, nawet jeśli nie ma jeszcze zębów stałych. To najprostszy sposób, aby zapobiec rozwojowi wad zgryzu lub szybko je rozpoznać i wyleczyć. Ponadto wizyta dziecka u ortodonty pozwala oswoić malucha z gabinetem stomatologicznymi i pokazać, jak ważne jest dbanie o zdrowie zębów.

Umów swoje dziecko do ortodonty:

 • jak najwcześniej,
 • gdy pojawią się zęby stałe,
 • gdy maluch przedwcześnie straci mleczaki,
 • zauważasz u pociechy wysuniętą lub cofniętą bródkę czy asymetrię twarzy,
 • dostrzegasz przerwy między zębami albo ich stłoczenie,
 • jeśli jest coś, co Cię niepokoi (krzywe zęby, wady wymowy, oddychanie przez usta chrapanie, problemy z jedzeniem, itp).

Umów się do ortodonty:

 • jeśli chcesz mieć piękny, zdrowy uśmiech,
 • masz rozpoznane wady zgryzu,
 • Twoje zęby są nadmiernie starte,
 • chcesz wyleczyć diastemę,
 • rozpoczynasz leczenie protetyczne lub periodontyczne,
 • oddychasz przez usta,
 • dokuczają Ci przewlekłe bóle głowy,
 • jeśli dotąd nie było okazji, by to zrobić.

Pamiętaj! Nigdy nie jest za późno na podjęcie leczenia ortodontycznego. Do naszej przychodni zgłaszają się pacjenci w różnym wieku, a zdecydowana większość z nich uważa, że aparat ortodontyczny dodaje uroku. Ci, którzy są innego zdania, chętnie wybierają przezroczysty aparat Clear Aligner. Współczesna ortodoncja dysponuje szerokim arsenałem innowacyjnych rozwiązań, skorzystaj z nich dla zdrowego, pięknego uśmiechu!

ortodoncja warszawa

Jak wygląda pierwsza wizyta u ortodonty?

Pierwsza wizyta to po prostu konsultacja z lekarzem. Ortodonta oceni symetrię twarzy, stan jamy ustnej i uzębienia, zbada ruchliwość stawów skroniowo-żuchwowych i przeprowadzi wywiad medyczny. Zapyta o problemy związane z aparatem żucia, będzie też chciał wiedzieć, co najbardziej przeszkadza Ci w uzębieniu i jakich efektów leczenia oczekujesz.

Kolejny krok to wykonanie pantomogramu i cefalometrii, a także pobranie wycisków potrzebnych do stworzenia modeli diagnostycznych oraz opracowania planu leczenia. Jego szczegóły poznasz na kolejnej wizycie.

Jeśli chcesz usprawnić proces leczenia ortodontycznego, przed pierwszą wizytą odpowiednio się przygotuj:

 • wylecz wszystkie zęby,
 • wykonaj higienizację (skalling, piaskowanie),
 • zbierz aktualną dokumentację medyczną (badania radiologiczne – RTG jamy ustnej),
 • sporządź listę pytań i ważnych informacji, które chcesz przekazać lekarzowi.

Na czym polega leczenie ortodontyczne?

Leczenie ortodontyczne jest długotrwałe, średnio trwa około 2 lata. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby dobierać rozwiązania terapeutyczne jak najbardziej komfortowe dla naszych pacjentów. Obecnie możemy zaproponować kilka rodzajów aparatów ortodontycznych, które z jednej strony przynoszą oczekiwaną poprawę, a z drugiej nie są uciążliwe i nie zaburzają codziennego funkcjonowania.

Leczenie ortodontyczne krok po kroku

 1. Konsultacje, diagnoza, ustalenie planu leczenia.
 2. Założenie aparatu ortodontycznego i odbywanie wizyt kontrolnych.
 3. Zakończenie leczenia ortodoncyjnego i założenie aparatu retencyjnego dla podtrzymania efektów.

Rodzaje i ceny aparatów ortodontycznych

Aparaty stałe (tradycyjne)

Tradycyjne aparaty ortodontyczne przymocowuje się na stałe do uzębienia przy pomocy specjalnych zamków i pierścieni połączonych drutem termoplastycznym, który pod wpływem nacisku prostuje zęby. Pomocniczo stosuje się także gumki, sprężynki i wyciągi mocowane między zębami, które należy „podkręcać” co kilka tygodni.

Po zdjęciu aparatu stałego, stosuje się aparat retencyjny. To specjalny drucik umieszczony na wewnętrznej stronie zębów przednich albo wyjmowane nakładki retencyjne. Ile kosztuje stały aparat na zęby? Wiele zależy od rodzaju aparatu, jednak ceny zaczynają się od 1620 zł (za 1 łuk).

Aparaty samoligaturujące to aparaty stałe, które zamiast gumek mają zamontowane specjalne klapki, umożliwiające swobodniejsze przesuwanie się łuku aparatu. To rozwiązanie efektywne i komfortowe, tym bardziej, że wymaga rzadszych wizyt kontrolnych niż w przypadku noszenia zwykłego aparatu stałego.

Aparaty ruchome (wyjmowane)

Aparaty ruchome to wyjmowane płytki z systemem drucików. Stosuje się je głównie do korekcji drobnych wad zgryzu. Ich ceny nie przekraczają 1000 zł.

Szczególnym rodzajem aparatów ruchomych są szyny Clear Aligner, które podobnie, jak aparat stały prostują zęby siłą nacisku, z tą różnicą, że są znacznie wygodniejsze w użyciu, są praktycznie niewidoczne i nie wpływają na mowę. Mimo to wymagają samodyscypliny. Powinny być stosowane zgodnie z instrukcją ortodonty, inaczej nie przyniosą oczekiwanych efektów. Jeden komplet szyn Clear Aligner kosztuje 820 zł.

Aparaty elastyczne (czynnościowe)

Aparaty elastyczne stosuje się przede wszystkim u dzieci, aby zapobiec rozwoju wad zgryzu wynikających ze szkodliwych nawyków, jak ssanie kciuka, smoczka czy nieprawidłowe połykanie u niemowląt. Są narzędziem do leczenia zachowawczego. Ceny aparatów czynnościowych oscylują w granicy 800-900 zł.

leczenie ortodontyczne warszawa

Rady dla posiadaczy aparatu – przeczytaj zanim rozpoczniesz leczenie ortodontyczne

Rozpoczęcie leczenia ortodontycznego to wielka zmiana, która prowadzi do pięknego uśmiechu. Jednak jak każda zmiana, jest pewnego rodzaju rewolucją. Noszenie aparatu stałego wymaga stosowania nieco innej diety – rezygnacji z żucia gumy, gryzienia twardych produktów (owoców, orzechów, grzanek), a także jedzenia lepkich potraw (np. z kleistego ryżu).

Dla zachowania właściwej higieny aparatu ortodontycznego, zęby należy czyścić dosłownie po każdym posiłku. W tym celu stosuje się specjalne szczoteczki jednopęczkowe i międzyzębowe, a także płyny do płukania (lub irygator). Początkowo może to wydawać się uciążliwe i trudne, jednak z biegiem czasu każdy nabiera wprawy.

Na co uważać, nosząc aparat ortodontyczny? Przede wszystkim na odbywanie wizyt kontrolnych w terminie i zgłaszanie lekarzowi wszystkich niepokojących objawów. Podczas każdej konsultacji ortodonta monitoruje przebieg leczenia, ustawia aparat, kontrolując stan zgryzu i jamy ustnej. Takie kontrole odbywają się co kilka tygodni, ale trwają zaledwie kilkanaście minut, więc można łatwo wpisać je w nawet najbardziej zapełniony grafik.

Leczenie ortodontyczne jest czasochłonne, a czasem może wydawać się mało komfortowe. Mimo to warto je podjąć, ponieważ przynosi niewymierne efekty zdrowotne i estetyczne. Pozwala pokonać kompleksy, podnieść własną samoocenę i cieszyć się pięknym uśmiechem przez wiele, wiele lat.

Jeśli chcesz umówić się na pierwszą wizytę do ortodonty, zapraszamy do Dorodent! U nas możesz liczyć na kompleksową opiekę, nowoczesne metody leczenia i pełne wsparcie.

Kontakt

Adres

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

ponidziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


  Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.