https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Chirurgia stomatologiczna

Wizyty u chirurga stomatologa są wskazane z różnych powodów. Często stanowią element leczenia ortodontycznego, implantologicznego lub zachowawczego. Mogą też wynikać z potrzeby pilnej interwencji, jak. np. ekstrakcja zęba przy stanie zapalnym. Choć wydaje się, że zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej są szczególnie nieprzyjemne, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom przebiegają w sposób możliwie jak najmniej inwazyjny, komfortowy i bezpieczny.

Szukasz dobrego chirurga stomatologicznego w Warszawie? Umów się na wizytę do Dorodent!

Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną, która zajmuje się operacyjnym leczeniem jamy ustnej (tkanek kostnych i miękkich). Z jej rozwiązań korzysta wielu pacjentów, borykających się z różnymi problemami, jak np.

 • złamanie zęba,
 • źle ułożone ósemki,
 • ropnie i inne zmiany o podłożu zapalnym, których nie da się leczyć zachowawczo,
 • zbyt krótkie wędzidełko językowe lub wargowe.

Jeśli istnieją wskazania do wizyty u chirurga stomatologicznego, lepiej tego nie odkładać na potem! Umów się na konsultację już dziś.

Zespół centrum stomatologii Dorodent tworzą lekarze różnych specjalności, w tym doświadczeni chirurdzy stomatologiczni. Nasi stomatolodzy korzystają z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego i medycznego. Dzięki temu mogą wykonywać zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej w najlepszych możliwych warunkach i zgodnie z obowiązującymi standardami. Szeroka gama usług pozwala nam nieść pomoc w wielu nawet bardzo skomplikowanych przypadkach.

Dlaczego warto umówić się do chirurga stomatologicznego w Dorodent?

Wiemy, że zabiegi chirurgiczne mogą być stresujące, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby pacjenci byli dokładnie informowani o możliwościach i przebiegu leczenia, a także mogli skorzystać z rozwiązań minimalizujących lęk, ból i wszelkie inne nieprzyjemne doznania.

 • Zespół Dorodent tworzy wielospecjalistyczna kadra medyczna, zapewniająca kompleksową opiekę stomatologiczną.
 • Dysponujemy nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, pozwalającym na dokładne rozpoznanie problemu i dobranie najlepszej metody leczenia.
 • Gabinety w naszej przychodni stomatologicznej są przestronne, klimatyzowane i świetnie wyposażone, dzięki czemu leczenie przebiega komfortowo.

chirurgia stomatologiczna warszawa

Czym zajmuje się chirurg stomatologiczny?

Chirurg stomatologiczny zajmuje się operacyjnym leczeniem w obrębie całej jamy ustnej. Wykonuje skomplikowane ekstrakcje zębów mlecznych i stałych, których nie da się przeprowadzić w ramach postępowania zachowawczego. Ponadto przygotowuje jamę ustną do specjalistycznego leczenia protetycznego, ortodontycznego lub endodontycznego.

Konsultacje u chirurga stomatologicznego zaleca się więc przed wszczepieniem implantu albo założeniem aparatu ortodontycznego. Z pomocy tego specjalisty należy skorzystać również wtedy, gdy zauważy się niepokojące zmiany na błonie śluzowej jamy ustnej. Mogą to być twarde lub miękkie guzki, plamy, krostki czy pęcherzyki, które zwykle kwalifikowane są do wycięcia i badania histopatologicznego, zwłaszcza, jeśli są często przygryzane lub drażnione. Wśród wskazań do wizyty u chirurga stomatologa jest także krótkie wędzidełko językowe i wargowe.

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej wykonywane w Dorodent

W Dorodent oferujemy szeroki zakres usług chirurgii stomatologicznej. Wykonujemy kompletną diagnostykę radiologiczną na wysokiej klasy urządzeniach. Przeprowadzamy pełny zakres ekstrakcji zębów mlecznych i stałych, kiretaż otwarty i zamknięty, hemisekcję i radektomię. Usuwamy zmiany w obrębie tkanek miękkich jamy ustnej, a pobrany materiał przekazujemy do oceny histopatologicznej. Zapewniamy kompleksową opiekę stomatologiczną, pełną troski o dobre samopoczucie naszych pacjentów i dobre wyniki leczenia.

Przykładowe zabiegi chirurgii stomatologicznej w Dorodent:

 • ekstrakcja zębów mlecznych i stałych – chirurgiczne usuwanie zębów,
 • hemisekcja i radektomia –  usunięcie korzenia zęba wielokorzeniowego,
 • zabiegi odbudowy kości – tzw. zabiegi sterowanej regeneracji kości,
 • gingiwoosteoplastyka – wydłużenie korony klinicznej zęba,
 • zabiegi pokrywania recesji korzeni,
 • odbudowa tkanki kostnej (podniesienie dna zatoki szczękowej),
 • plastyka tkanek miękkich (podcięcie wędzidełka językowego i wargowego, wycięcie kaptura dziąsłowego),
 • kiretaż – oczyszczenie kieszonek przyzębia z kamienia nazębnego.

Ekstrakcja zębów – co to jest?

Ekstrakcja, czyli chirurgiczne usuwanie zębów, jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów stomatologicznych, zwłaszcza gdy dotyczy ósemek. Te tzw. zęby mądrości to trzecie trzonowce. Wyrzynają się jako ostatnie, dopiero w drugiej dekadzie życia lub później. Są dość problematyczne ze względów higienicznych i anatomicznych, a w rezultacie mogą prowadzić do rozwoju próchnicy, wad zgryzu i uszkodzenia sąsiadujących zębów.

Nie wszystkie ósemki kwalifikuje się do usunięcia. Ekstrakcję zębów mądrości wykonuje się wówczas, gdy przestały rosnąć (ekstrakcja zęba zatrzymanego), są nieprawidłowo ustawione (np. leżące ósme zęby) lub podnoszą ryzyko wystąpienia chorób zębów i przyzębia.

Zabieg staje się koniecznością, gdy rozwinął się stan zapalny lub zaawansowana próchnica sięgnęła do miazgi. Musimy przy tym zaznaczyć, że ekstrakcję zęba zawsze traktujemy jako ostateczność. Jeśli to możliwe, zawsze lepiej spróbować uratować chory ząb leczeniem kanałowym niż go usunąć. Z pomocą endodoncji możemy zachować własne, naturalne uzębienie i uniknąć kosztownego leczenia protetycznego. Takie rozwiązanie przynosi niewymierne korzyści estetyczne i zdrowotne, warto więc z niego skorzystać. A jeśli już nie ma wyjścia i chory ząb trzeba usunąć?

Wiele osób zastanawia się, czy ekstrakcja zęba boli. Wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu cała procedura sprawnie, komfortowo i bez bólu. Ponieważ jednak usuwanie zęba jest dość obciążające dla organizmu, zalecamy, aby po zabiegu odpocząć od codziennych obowiązków. W trosce o zdrowie jamy ustnej braki w uzębieniu należy jak najszybciej uzupełnić z pomocą protez i implantów.

Kiedy wykonuje się ekstrakcję zębów mlecznych?

Takich zabiegów nie wykonuje się wiele. Najczęściej kwalifikują się do niego pacjenci z tzw. przetrwałymi zębami mlecznymi. Przetrwałe mleczaki, które nie wypadły w przewidywanym terminie, mogą powodować przerost dziąsła, stany zapalne, obfite krwawienia i dolegliwości bólowe. Należy je więc usunąć.

Innym wskazaniem do ekstrakcji zębów mlecznych jest reinkluzja. To zaburzenie rozwojowe, które prowadzi do zagłębienia się mleczaka w dziąśle i kości wyrostka okołozębowego. Ma negatywny wpływ na rozwój zgryzu, może powodować powstawanie kieszeni dziąsłowych, próchnicy i innych problemów stomatologicznych.

Ekstrakcję zębów mlecznych wykonuje się również z przyczyn ortodontycznych, np. gdy zęby są stłoczone lub nieprawidłowo się wyżynają. W każdym przypadku decyzja o tak radykalnym zabiegu musi być poprzedzona pełną diagnostyką, wnikliwą analizą i konsultacją z lekarzem ortodontą.

Jak przygotować się do konsultacji z chirurgiem stomatologiem?

Na pierwszą wizytę u chirurga stomatologa warto przynieść aktualne badania obrazowe (pantomogram, RTG zębów, tomograf komputerowy). Dobrym rozwiązaniem jest też przygotowanie kartki z listą przyjmowanych na stałe leków oraz ważnymi pytaniami, które chcielibyśmy zadać lekarzowi podczas konsultacji.

Na czym polega leczenie chirurgiczne zębów?

Pierwszym krokiem zawsze jest konsultacja z chirurgiem stomatologiem. Lekarz dokładnie zapozna się z historią medyczną pacjenta i zaproponuje możliwe drogi leczenia. Przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu chirurgicznego należy wykonać pełną diagnostykę radiologiczną, niekiedy zleca się pacjentom także podstawowe badania laboratoryjne. Na podstawie uzyskanych wyników badań lekarz kwalifikuje pacjenta do leczenia.

Przebieg leczenia i rekonwalescencji zależą od rozległości zabiegu oraz indywidualnych czynników. Jednak dziś dzięki stosowaniu zaawansowanych narzędzi chirurgicznych, wiele zabiegów przebiega w sposób możliwie jak najmniej inwazyjny i najbardziej komfortowy. Dla przykładu, do podcięcia wędzidełka językowego czy usunięcia fałd błony śluzowej stosujemy nowoczesny laser biostymulacyjny o dużej mocy, który pozwala zmniejszyć krwawienie, skrócić czas gojenia i odnowy komórek. To przyśpiesza proces leczenia i korzystnie przekłada się samopoczucie pacjenta.

chirurg stomatolog warszawa

Ile kosztuje wizyta u chirurga stomatologa?

Cena konsultacji u chirurga stomatologa w naszej klinice wynosi 130 zł. Koszt ekstrakcji zęba to około 180-250 zł, a podcięcia wędzidełka 210 zł. Pełny cennik usług jest dostępny na naszej stronie: https://www.dorodent.com.pl/cennik/.

Jeśli musisz usunąć ósemkę, podciąć wędzidełko albo chcesz skonsultować się z chirurgiem dentystycznym, zapraszamy do Dorodent! Zarezerwuj wizytę w dogodnym terminie, zadzwoń: 790 833 093.

Kontakt

Adres

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

ponidziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


  Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.