https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Chirurgia stomatologiczna

Czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna?

Chirurgia stomatologiczna obejmuje cały szereg zabiegów w obszarze jamy ustnej. Ta stale rozwijana dziedzina stomatologii to nie tylko chirurgiczne usuwanie zębów, ale również chirurgia odtwórcza tkanki kostnej i mikrochirurgia tkanek miękkich, które przygotowują jamę ustną do specjalistycznego leczenia np. wszczepiania implantów, zabiegów protetycznych, czy też endodoncji.

Zabiegi chirurgiczne wykonywane w naszej klinice, to m.in.:

 • konsultacje chirurgiczne
 • pełna diagnostyka radiologiczna
 • pobieranie materiału do badań histopatologicznych
 • pełen zakres ekstrakcji: zęby mleczne, zęby stałe
 • chirurgiczne usuwanie zębów całkowicie i częściowo zatrzymanych
 • hemisekcje, czyli usunięcie w znieczuleniu miejscowym korzenia zęba wielokorzeniowego

Czytaj także: stomatolog śródmieście

Oprócz zabiegów standardowych wykonujemy zabiegi specjalistyczne, takie jak:

 • podniesienie dna zatoki szczękowej (tzw. sinus lift)
 • hemisekcje, czyli usunięcie w znieczuleniu miejscowym korzenia zęba wielokorzeniowego pozostawienie w jamie ustnej pozostałych korzeni
 • zabiegi odbudowy kości – tzw. zabiegi sterowanej regeneracji kości
 • gingiwoosteoplastyka
 • zabiegi pokrywania recesji korzeni
 • zabiegi plastyczne na kości i tkankach miękkich
 • kiretaż otwarty
 • kiretaż zamknięty

Wszystkie zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, całkowicie bezboleśnie. Mając do dyspozycji w Naszej przychodni specjalistyczny sprzęt do diagnostyki RVG – radiowizjografię cyfrową, pantomogram i tomografię 3D, możemy w jak najbardziej doskonały sposób kontrolować przebieg wszystkich zabiegów oraz monitorować ich wyniki.

Chirurgia stomatologiczna a laser?

Współczesna stomatologia rozwija się intensywnie nie tylko dzięki nowym badaniom, ale również ze względu na innowacyjne urządzenia, które wspierają pracę lekarzy stomatologów. Można śmiało stwierdzić, że rozwój technologii w dużej mierze wpływa na precyzję i skuteczność zabiegów medycznych.  A to przekłada się na ich jakość i niewątpliwie duże korzyści dla pacjentów. Niezwykle duże zastosowanie w stomatologii znajduje urządzenie, jakim jest laser.

Rozróżniamy dwa rodzaje laserów biostymulujący i o dużej mocy. W przypadku chirurgii stomatologicznej, działanie lasera biostymulującego przyśpiesza gojenie ran po ekstrakcjach i zabiegach – światło o odpowiedniej długości pobudza system immunologiczny, co wpływa na zdecydowanie szybszą regenerację i odnowę komórek. Tutaj znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Przy użyciu lasera o dużej mocy możemy bezkrwawo wyciąć fałdy błony śluzowej, przeciąć i wyciąć wędzidełko wargi górnej i języka. Tego typu lasery mają również zastosowanie w zabiegach mikrochirurgicznych.

Kontakt

Adres

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

ponidziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


  Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.