Integralną częścią oferty naszej przychodni stomatologicznej na warszawskim Żoliborzu jest leczenie protetyczne. Pacjentom możemy zaoferować sprawdzone i stosowane na całym świecie rozwiązania protetyczne, przywracające pełną funkcjonalność narządu żucia i wyróżniające się najlepszym efektem wizualnym.
Protetyk na Żoliborzu – zakresu usług Przychodni Dorodent
Protetyka jest dziedziną stomatologii polegającą na odtwarzaniu braków zębowych i odbudowie zniszczonych zębów, które nie mogą być leczone przy pomocy technik z zakresu stomatologii zachowawczej.
Nowoczesna protetyka stomatologiczna obejmuje różnorodne uzupełnienia. Podzielić je można na uzupełnienie stałe, do których zaliczają się korony oraz mosty, a także uzupełnienie ruchome – protezy.
Klientom Dorodent proponujemy różne metody leczenia protetycznego (stałego i ruchomego), w tym:
korony porcelanowe i pełnoceramiczne,
licówki kompozytowe i pełnoceramiczne,
wkłady koronowo-korzeniowe,
wkłady z włókna szklanego,
Inlay/Onlay kompozytowy lub pełnoceramiczny,
protezy całkowite z zębami akrylowymi lub kompozytowymi,
protezy wtryskowe,
protezy częściowe akrylowe z zębami kompozytowymi,
protezy szkieletowe,
protezy acetalowe,
protezy częściowe elastyczne,
wzmocnienia w protezie.
Leczenie protetyczne poprzedzamy niezbędnymi badaniami, w tym zdjęciami pranomograficznymi. Jamę ustną przygotowujemy do leczenia poprzez usunięcie lub odtworzenie tkanek, uzupełnienie ubytków próchnicowych i usunięcie kamienia. Następnie pobieramy wyciski, potrzebne do wykonania uzupełnień protetycznych.
W przychodni na warszawskim Żoliborzu prowadzimy pracownię protetyczną, w której ściśle współpracują ze sobą protetyk i technik. Ich wiedza i doświadczenie, wykorzystywane w przygotowaniu i wykonaniu prac protetycznych, pozwala na zachowanie najwyższej jakości usług z zakresu odtwarzania braków zębowych i odbudowy zębów.
Pracownia protetyki stomatologicznej Dorodent oferuje Pacjentom z brakami zębowymi nowoczesne rozwiązania wyróżniające się wysoką trwałością i walorami estetycznymi.
Ile kosztuje wykonanie protezy zębowej w Przychodni Dorodent?
Koszt wykonania protezy zębowej zależy od wybranej metody leczenia. Cenę usług protetycznych ustalamy indywidualnie dla każdego Klienta. Aktualne ceny poszczególnych usług i zabiegów prezentujemy w zakładce CENNIK.
Martwią Cię braki w uzębieniu? Zastanawiasz się, czy warto rozpocząć leczenie protetyczne? Protezy stałe i ruchome to najlepszy sposób na poprawę wyglądu zębów, funkcji układu żucia i komfortu życia.
Protetyka na Żoliborzu – udogodnienia dla Klientów przychodni
DOGODNY DOJAZD – Klientów Dorodent przyjmujemy przy ul. Adama Mickiewicza 76 w Warszawie (pogranicze Żoliborza i Bielan). Zaledwie 1 minuta drogi dzieli nas od od przystanku autobusowego Osiedle Potok 03, 3 minuty od Osiedle Potok 04 i 6 minut od Marymont – Potok 06. Ze stacji metro Marymont – czas dojścia wynosi 13 minut, a z Placu Wilsona – 15 minut.
WŁASNY BEZPŁATNY PARKING – do dyspozycji Klientów korzystających usług protetyka oddajemy monitorowany parking.
WYGODNA PŁATNOŚĆ – płatności za wykonane usługi z zakresu protetyki przyjmujemy zarówno kartą, jak i gotówką.
UŁATWIENIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – zapewniamy wygodny podjazd, szerokie wejście i toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Rozwiń i przeczytaj ważne informację przed wizytą u protetyka
Protetyka to obszerny dział stomatologii, w którym mieści się przede wszystkim leczenie pacjentów z brakami zębowymi. Ile kosztuje proteza? Kiedy wybrać protezę częściową, a kiedy protezę stałą? Czym protezy akrylowe różnią się od protez zębowych elastycznych? Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz w pracowni protetyki stomatologicznej Dorodent.
Protetyka stomatologiczna w Dorodent – nowoczesność i jakość
Jaką protezą uzupełnić braki zębowe i czym kierować się podczas wyboru? Skorzystaj z porady naszych specjalistów, a znajdziesz rozwiązanie, które sprawi, że Twoja proteza będzie prawie nie do odróżnienia od naturalnych zębów. W ofercie Dorodent nie brakuje najnowocześniejszych osiągnięć protetyki ani też tradycyjnych uzupełnień protetycznych, które mają jedną cechę wspólną: najwyższą jakość wykonania.
W naszej przychodni działa pracownia protetyczna, w związku z czym do dyspozycji pacjentów jest profesjonalny zespół składający się z lekarza protetyka i technika, którzy ukończyli wiele branżowych kursów doszkalających. Znacznie ułatwia nam to indywidualne traktowanie każdego, kto decyduje się na leczenie w Dorodent, gdyż obydwie osoby czynnie uczestniczą w przygotowaniu i wykonaniu prac protetycznych, a ich ścisła kooperacja i wymiana doświadczeń pozwalają dobrać metodę leczenia najlepiej odpowiadającą konkretnemu przypadkowi.
Co to jest protetyka stomatologiczna?
Protetyka stomatologiczna to dziedzina medycyny zajmująca się uzupełnianiem brakujących zębów, odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych, odbudową prawidłowej funkcji układu żucia, jak również poprawą wyglądu całej jamy ustnej. W ramach protetyki dentystycznej przeprowadza się diagnostykę i leczenie różnego rodzaju wad zgryzu – zarówno wrodzonych, jak i nabytych. Dzięki tej specjalności możliwe jest wykonanie odbudowy protetycznej, która przeciwdziała dalszej degradacji uzębienia i poprawia komfort życia pacjenta. Gabinet protetyczny to miejsce, gdzie wykorzystuje się w praktyce interdyscyplinarną wiedzę z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej, traumatologii (chirurgii urazowej), laryngologii, radiologii, a nawet onkologii.
Czym zajmuje się technik protetyk, a czym stomatolog protetyk?
W protetyce stomatologicznej zadania podzielone są pomiędzy dwóch specjalistów: lekarza i technika. Diagnostyka, planowanie leczenia i wykonywanie zabiegów dentystycznych przypada w udziale stomatologowi, który zyskał prawo do wykonywania procedur medycznych wiążących się z koniecznością przerwania ciągłości tkanki wraz ze zdobyciem tytułu zawodowego lekarza. Przeważnie tylko dentysta ma bezpośredni kontakt z pacjentem podczas wizyt w gabinecie.
Zupełnie inną funkcję pełni protetyk stomatologiczny, czyli wykwalifikowany technik dentystyczny. Jego rola zaczyna się w momencie odbioru od dentysty zlecenia, czyli wycisku zębów wraz ze wskazówkami ściśle opisującymi szczegóły pracy protetycznej (może to być zlecenie np. na koronę, most protetyczny, podbudowę metalową, protezę zębową, aparat dentystyczny). Technik protetyk musi trzymać się określonego z góry terminu realizacji, który przeważnie wynosi kilka tygodni, ponieważ praca manualna nad uzupełnieniem protetycznym wymaga niezwykłej staranności i dokładności. Od precyzji działania protetyka zależy jakość protezy, a więc jej wygląd, dopasowanie do warunków kostnych i zgryzowych pacjenta oraz wytrzymałość na uszkodzenia.
Kiedy potrzebna jest konsultacja protetyczna?
Na konsultację protetyczną warto zdecydować się przede wszystkim w przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia zęba (np. ukruszenia, pęknięcia), a także częściowej lub całkowitej utraty uzębienia. Uzyskanie porady specjalisty jest w takich sytuacjach niezwykle istotne, ponieważ dzięki podjęciu odpowiednich działań można zminimalizować negatywne następstwa braków zębowych, takie jak wysunięcie zębów przeciwstawnych czy zanik kości. Stawką jest nie tylko poprawa wyglądu jamy ustnej, ale również zachowanie funkcjonalności szczęki i żuchwy, czyli struktur kostnych odpowiadających m.in. za właściwe przeżuwanie, a co za tym idzie – prawidłowe trawienie pokarmów.
Konsultacja protetyczna bywa nieodzowna również w przypadku osób, które noszą już protezę, lecz odczuwają związane z tym dolegliwości. Gdy użytkowanie protezy sprawia ból albo dyskomfort spowodowany złym dopasowaniem sztucznej szczęki, która np. słabo się trzyma, jak najszybsza wizyta u stomatologa protetyka pozwala zapobiec powstawaniu ran, uciążliwych stanów zapalnych i stomatopatii protetycznych. Nawet jeśli wszystko wskazuje na to, że proteza zębowa działa bez zarzutu, po leczeniu protetycznym dobrze jest odwiedzać gabinet stomatologiczny przynajmniej raz na pół roku.
Jeśli lekarz nie zalecił inaczej, pierwsza wizyta kontrolna po założeniu protezy powinna się odbyć w ciągu jednego lub dwóch dni od osadzenia konstrukcji. Oczywiście jeśli wystąpi bolesność lub dyskomfort, pacjent w gabinecie stomatologa protetyka powinien znaleźć się jeszcze wcześniej. Protezę, która jest niewygodna, trzeba założyć przynajmniej na kilka godzin przed wizytą. To konieczne, by lekarz – na podstawie powstałych na błonie śluzowej podrażnień – mógł jeszcze raz dopasować uzupełnienie protetyczne do potrzeb pacjenta.
Jak wygląda leczenie protetyczne?
Leczenie protetyczne nie sprowadza się jedynie do założenia protezy na zęby. Jest to często długotrwały proces, którego początek wyznacza pierwsza wizyta u lekarza protetyka. Stomatolog przeprowadza wówczas badanie podmiotowe (wywiad lekarski) i przedmiotowe (przegląd jamy ustnej). Kiedy dentysta rozpozna sytuację pacjenta i jego oczekiwania, zleca szereg badań (np. zdjęcia pantomograficzne), bez których niemożliwe jest rozpoczęcie leczenia. Następnie przygotowuje jamę ustną do działań z zakresu protetyki stomatologicznej, czyli chirurgicznie usuwa lub odtwarza tkanki, które mogą utrudnić leczenie, uzupełnia ubytki próchnicowe, oczyszcza zęby z kamienia.
Dopiero na tym etapie lekarz protetyk może przystąpić do odbudowy uzębienia za pomocą takich rozwiązań jak licówki, korony, wkłady koronowo-korzeniowe, mosty i protezy zębowe. Po wyborze odpowiedniej metody następuje pobranie wycisków, które stanowią podstawę do wykonania uzupełnień w pracowni protetycznej. Każdy rodzaj protezy wymaga zastosowania nieco innej ścieżki leczenia.
Protezy zębowe – rodzaje rozwiązań protetycznych
Mnogość rozwiązań stosowanych w protetyce dentystycznej otwiera przed pacjentami wiele możliwości odbudowy uzębienia. Nowoczesne protezy zębowe całkowite mogą być wykonane zarówno z tradycyjnych materiałów akrylowych, jak i z giętkich materiałów termoplastycznych. Elastyczne protezy zębowe bez podniebienia ograniczają ryzyko powstania otarć i podrażnień, są lekkie i dyskretne. Należą do nich np. protezy acetalowe – częściowe i całkowite – które świetnie przylegają do błony śluzowej i mogą być idealnie dopasowane do koloru uzębienia pacjenta.
Takie cienkie protezy zębowe nie są jednak mocowane na stałe. Wśród stałych uzupełnień można znaleźć rozwiązania nieco solidniejsze, które służą pacjentom przez długie lata. Są to przede wszystkim korony – mocowane na zniszczonym zębie lub na wszczepionym implancie. Korony zaliczają się do protez zębowych częściowych, podobnie jak mosty protetyczne, licówki, wkłady koronowo-korzeniowe oraz protezy zębowe zatrzaskowe o konstrukcji szkieletowej. W naszej przychodni wszystkie prace wykonywane są z zastosowaniem łuku twarzowego i artykulatorów.
Protetyka stomatologiczna – cennik usług w Dorodent
W centrum Dorodent cena protezy zębowej jest uzgadniana z pacjentem indywidualnie, na podstawie wybranej przez niego metody leczenia protetycznego. Orientacyjny cennik znajduje się w odrębnej zakładce.
HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.
Opłata rezerwacyjna
Od 1.10.2023r. wprowadzona została opłata rezerwacyjna dla pacjentów pierwszorazowych i pacjentów korzystających z usług fizjoterapeutycznych. Więcej szczegółów w Regulaminie opłaty rezerwacyjnej.