https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Protetyka

Czym zajmuje się protetyka stomatologiczna?

Protetyka stomatologiczna jest to dziedzina medycyny zajmująca się uzupełnianiem brakujących zębów, poprawą wyglądu kosmetycznego pacjenta, odbudową prawidłowej funkcji całego układu żucia. W ofercie naszej firmy mają państwo do dyspozycji najlepsze i najnowocześniejsze osiągnięcia z dziedziny protetyki, jak również tradycyjne uzupełnienia protetyczne.

Pracownia protetyczna

Nasza przychodnia na miejscu posiada pracownię protetyczną, w związku z tym do państwa dyspozycji jest zespół lekarsko – protetyczny składający się z lekarza protetyka i technika. Ułatwia nam to znacznie indywidualne podejście do każdego pacjenta, gdyż obie te osoby czynnie uczestniczą w przygotowaniu i wykonaniu prac protetycznych. Nasi lekarze i technicy ukończyli wiele kursów doszkalających z dziedziny protetyki. Naszym celem jest wykonanie uzupełnienia protetycznego zaspokajającego indywidualne potrzeby każdego pacjenta. W przychodni prowadzimy także ekspresową naprawę protez dentystycznych.

Pracownia protetyczna pracuje w godzinach od 9.00 do 17.00. W większości przypadków protezy naprawiamy w ciągu jednego dnia.

W naszej ofercie posiadamy uzupełnienia ruchome i stałe

Do uzupełnień ruchomych należą:

protezy zębowe osiadające wykonane z tradycyjnych materiałów akrylowych,protezy zębowe osiadające wykonane z materiałów termpolastycznych,protezy zębowe śluzówkowo – ozębnowe (proteza szkieletowa , acetalowa).

Do uzupełnień stałych należą:

korony, mosty, zasuwa, zatrzaski,wkłady koronowo – korzeniowe, zatrzaski kulowe,inlay i onlay, licówki.

W naszej przychodni wszystkie prace wykonywane są z zastosowaniem łuku twarzowego i artykulatorów.

Kiedy należy udać się z wizytą kontrolną do protetyka?

Protezy, mimo starań stomatologów, potrafią sprawiać problemy. Podpowiadamy, w jakich sytuacjach koniecznie trzeba się udać do gabinetu dentystycznego na kontrolę.

Jeśli lekarz nie zalecił inaczej, wizyta kontrolna po założeniu protezy powinna się odbyć w ciągu jednego lub dwóch dni. Oczywiście, w przypadku wystąpienia bolesności lub uciążliwego dyskomfortu, w gabinecie powinniśmy znaleźć się wcześniej.

Uwaga! Protezę, która jest niewygodna, trzeba założyć przynajmniej na kilka godzin przed wizytą. Jest to niestety konieczne, by lekarz – na podstawie powstałych na błonie śluzowej podrażnień – mógł protezę jeszcze raz dopasować do naszych potrzeb.

Nie naprawiaj protezy na własną rękę!

Jeśli proteza ulegnie uszkodzeniu – np. pęknie lub wypadnie z niej ząb, nigdy nie należy wykonywać napraw na własną rękę. Takie działania mogą skutecznie uniemożliwić zreperowanie protezy i konieczne będzie stworzenie zupełnie nowej. Zamiast próbować protezę skleić lub przypiłować, lepiej udajmy się od razu do gabinetu.

Ból to zawsze sygnał ostrzegawczy

Również w przypadku gdy noszenie protezy sprawia nam ból albo wydaje się ona niedopasowana (np. słabo się trzyma), też powinniśmy jak najszybciej umówić wizytę. Źle dopasowana proteza może być przyczyną powstawania ran, uciążliwych stanów zapalnych i stomatopatii protetycznych. Nawet jeśli wydaje nam się, że z naszą protezą nic się nie dzieje, powinniśmy odwiedzać gabinet stomatologiczny raz na pół roku.

Kilka słów o naszej pracowni protetycznej

Nasza pracownia powstała w 1993r . Kierownikiem jej jest Pani Dorota Suchożebrska, która dyplom technika dentystycznego uzyskała w 1989 roku. W naszych pracach staramy łączyć się wysoki standard, innowacyjność z przystępnymi cenami. Zwracamy uwagę na dbałość wykonywanych prac, terminowość. Kadra naszych pracowników ciągle podnosi swoje kwalifikacje zawodowe przez uczestniczenie w szkoleniach. Dzięki bliskości gabinetów stomatologicznych czynnie uczestniczymy w wykonywaniu prac protetycznych, co daje nam lepsze spojrzenie na to, co wykonujemy. Pracujemy na materiałach starej i nowej generacji, a umiejętność ich łączenia zapewnia naszym pracom najwyższą jakość, zaawansowane szczególną estetyką. W 2010 roku przenieśliśmy się do nowej siedziby. Wprowadziliśmy wiele zmian i wymieniliśmy sprzęt na nowocześniejszy. Zatrudniliśmy szerszą kadrę pracowników, co pozwoliło na większą specjalizację każdego z nich, zakupiliśmy nowe technologie celem zwiększenia naszych ofert. Obecnie oferujemy już wszystkie dostępne na rynku rozwiązania protetyczne.

Kontakt

Adres

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

ponidziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


    Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.