https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Wizyta adaptacyjna

Zorganizowanie wizyty adaptacyjnej u stomatologa to najlepsze, co można zrobić, by dziecko nie bało się dentysty. W przychodni Dorodent taka wizyta odbywa się etapami. System trzech kroków pozwala na stopniowe oswajanie dziecka z gabinetem i budowanie zaufania do personelu. Przekonaj się, że nasza autorska metoda naprawdę działa!

Dorodent – adaptacja to czysta przyjemność!

Gabinet stomatologiczny nie musi być miejscem, które budzi negatywne skojarzenia. Dziecko może chodzić do stomatologa z uśmiechem na ustach, jeśli tylko od początku zadba się o jego odpowiednie nastawienie. Pozytywne podejście do leczenia dentystycznego jest osiągalne dzięki rozpoczęciu przygody z badaniem zębów od wizyty adaptacyjnej odbywającej się z poszanowaniem emocji i indywidualności Małych Pacjentów. Specjaliści z Dorodent mają dobre podejście do pracy z dziećmi i są świetnie przygotowani do tego, by ujarzmić lęki towarzyszące pierwszej styczności ze stomatologią.

wizyta adaptacyjna dziecko warszawa

Czemu służy wizyta adaptacyjna dziecka u stomatologa?

Wizyta adaptacyjna u dentysty to najczęściej pierwsze w życiu spotkanie dziecka ze stomatologiem w charakterze nie tyle pacjenta, co małego odkrywcy, który zasiada na fotelu dentystycznym, żeby się z nim oswoić. Celem takiej wizyty jest pokazanie maluchowi nowego miejsca i ciekawych urządzeń, a przede wszystkim zapoznanie z personelem gabinetu. Niekiedy wizytę adaptacyjną zaleca się również starszym dzieciom, które cierpią na dentofobię, czyli odczuwają silny strach przed leczeniem stomatologicznym. Okiełznanie negatywnych emocji związanych z przebywaniem w gabinecie dentystycznym bywa konieczne u dzieci, które miały dłuższą przerwę w kontakcie ze stomatologiem lub w przeszłości doświadczyły traumy związanej z leczeniem zębów.

Potrzeba odbycia wizyty adaptacyjnej nie jest fanaberią, lecz naturalną konsekwencją wzrostu świadomości dotyczącej rozwoju emocjonalnego dziecka. Najmłodsi stanowią całkowicie wyjątkową grupę pacjentów, która wymaga odpowiedniego podejścia personelu medycznego, w tym stomatologów. U dzieci postawionych w nowej sytuacji, znajdujących się wśród zupełnie obcych osób, naturalną emocją jest strach połączony z poczuciem zagrożenia. W atmosferze niepewności i niepokoju kontakt z dentystą – zwłaszcza w momencie gdy trzeba już podjąć leczenie – kończy się najczęściej zupełną odmową współpracy. Stres związany z próbą przeprowadzenia badania może skutkować zniechęceniem do kolejnych wizyt u stomatologa.

Wizyta adaptacyjna dziecka u dentysty pozwala uniknąć takiego scenariusza. Jest nastawiona na budowanie zaufania między stomatologiem a Małym Pacjentem. Odbywa się to poprzez wzmacnianie u dziecka przekonania, że badanie dentystyczne może być formą pożytecznej zabawy.

Poza tym wizyta adaptacyjna z dzieckiem u stomatologa jest też potrzeba rodzicom, którzy w trakcie takiego spotkania dowiadują się, jak kształtować u malucha zdrowe nawyki związane z higieną jamy ustnej. Ponadto otrzymują wskazówki dotyczące profilaktyki ortodontycznej.

Wizyta adaptacyjna u dentysty – kiedy umówić się po raz pierwszy?

Wizyta adaptacyjna w gabinecie stomatologicznym może odbyć się już po wyrżnięciu pierwszych zębów mlecznych. Dobrym czasem na jej zorganizowanie jest moment, gdy dziecko kończy 18. miesiąc życia. Większość maluchów trafia jednak do stomatologa około 3. roku życia. W tym wieku u połowy z nich można już zauważyć początki próchnicy. Warto pamiętać, że adaptacja u dentysty to proces. Zanim dziecko oswoi się z gabinetem i badaniami stomatologicznymi, może upłynąć kilka miesięcy, a nawet lat. Dlatego nie należy odwlekać wizyty adaptacyjnej.

Jak wygląda pierwsza wizyta dziecka u dentysty?

Wizyta adaptacyjna u stomatologa jest wydarzeniem, na które warto przygotować dziecko zanim jeszcze trafi do gabinetu. Rodzic ma tutaj do wykonania bardzo ważne zadanie. Przed pierwszą wizytą powinien jak najwięcej rozmawiać z maluchem o tym, co go czeka. Okazją do takiej rozmowy może być wspólne czytanie książek obrazkowych na temat higieny i badania zębów. Przychylne nastawienie dziecka to już pierwszy krok do zaciekawienia go przebiegiem wizyty adaptacyjnej.

W Dorodent adaptacja odbywa się według specjalnie opracowanego i sprawdzonego już schematu trzech kroków:

  • KROK PIERWSZY – instruktaż dla rodzica, jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty. Podczas tej rozmowy Mały Pacjent bawi się w kąciku zabaw dla dzieci. Wizyta ma na celu zapoznanie się dziecka z nowym środowiskiem. Rodzic z dzieckiem przebywa w poczekalni, bawi się i obserwuje przychodzących rówieśników, których dentysta chwali i nagradza za właściwą postawę. Wizyta ma charakter poznawczy, jest nieodpłatna i musi się odbyć się w godzinach pracy lekarza pedodonty. Prosimy tylko o zgłaszanie w recepcji chęci odbycia takiej wizyty.
  • KROK DRUGI – wizyta w gabinecie i zapoznanie się z jego wyposażeniem poprzez zabawę. Wożenie na fotelu góra-dół, pokazanie, jak działają wszystkie końcówki stomatologiczne, oglądanie lusterkiem i kamerą wewnątrzustną ząbków Małego Pacjenta. Wizyta trwa ok. 15 min., wymaga wcześniejszej rezerwacji i jest odpłatna zgodnie z cennikiem.
  • KROK TRZECI – to już pełna wizyta adaptacyjna z ustaleniem oceny stanu uzębienia dziecka, planu leczenia i profilaktyki próchnicowej. Nasza pani dietetyk zapoznaje rodziców z prawidłowymi nawykami żywieniowymi i higienicznymi. Wizyta trwa ok. 30 minut, wymaga wcześniejszej rezerwacji i jest odpłatna zgodnie z cennikiem.

dziecko u stomatologa warszawa

Cena wizyty adaptacyjnej u dentysty w Warszawie

Wizyta adaptacyjna dziecka u stomatologa w przychodni Dorodent kosztuje 110 zł. W systemie trzech kroków płatności dokonuje się dwukrotnie – przy okazji drugiego i trzeciego spotkania z dentystą.

Kontakt

Jesteśmy na granicy Żoliborza i Bielan

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

poniedziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


    Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.