https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Wskazówki i informacje dla pacjentów

O czym trzeba pamiętać decydując się na leczenie ortodontyczne?

Aby leczenie było skuteczne, nie powodowało dużego dyskomfortu i nie miało niepożądanych skutków, trzeba pamiętać o kilku najważniejszych zasadach dotyczących pielęgnacji jamy ustnej. Zęby należy myć po każdym posiłku pastą z fluorem. Do czyszczenia zębów polecamy szczoteczki PARO ®, szczotki jednopęczkowe i szczoteczki do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych. Należy także zaopatrzyć się w płyny do higieny jamy ustnej.

W gabinecie nauczymy także poprawnej techniki mycia zębów z uwzględnieniem dbania o higienę aparatu ortodontycznego. Nauczymy także zwracania uwagi na ewentualne problemy z aparatem – należy zgłaszać się do lekarza natychmiast, gdy coś nas zaniepokoi w funkcjonowaniu aparatu.

Założenie aparatu oznacza zmianę stylu życia, w tym diety. Przez cały okres leczenia należy unikać pokarmów twardych, lepkich, wykluczone są gumy do żucia, chipsy, orzeszki. Podczas noszenia aparatu stałego nie należy jeść także twardych owoców. Pacjent musi nauczyć się jedzenia za pomocą małych kęsów i ostrożności w spożywaniu twardszych pokarmów.

Jak dbać o właściwy przebieg leczenia?

Po założeniu aparatu stałego, zęby przez kilka dni są tkliwe, mogą być lekko bolesne i rozchwiane. Nie jest to niczym niezwykłym i nie powinno budzić niepokoju. Po kilku dniach nieprzyjemne objawy zanikają – mogą jednak powtarzać się po kolejnych wizytach kontrolnych.

Należy bezwzględnie zgłaszać się na wizyty kontrolne w ustalonych terminach i ściśle przestrzegać zaleceń lekarza. Żeby leczenie ortodontyczne przyniosło oczekiwane efekty w przewidzianym czasie, musi odbywać się pod stałą kontrolą lekarza, który zadba o właściwe ustawienia aparatu i kontrolować będzie stan zgryzu i jamy ustnej. Co najmniej raz na 6 miesięcy obowiązuje wizyta kontrolna u stomatologa w celu sprawdzenia i ewentualnego leczenia ubytków próchnicowych.

Leczenie ortodontyczne wiąże się z przemijającym dyskomfortem i wymaga wyrzeczeń. Efekty tego leczenia są jednak tak dobroczynne zarówno dla zgryzu, jak i dla całego organizmu oraz samopoczucia, że naprawdę warto zdecydować się na jego przeprowadzenie. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań jesteśmy stale do dyspozycji naszych pacjentów.

Czytaj także: ortodonta

Kontakt

Jesteśmy na granicy Żoliborza i Bielan

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

poniedziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


    Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.