Co warto wiedzieć o zabiegu założenia implantów?

Dbając o Państwa bezpieczeństwo i komfort stosujemy tylko najlepszej jakości implanty. W trakcie zabiegu opiekuje się Państwem zespół złożony z lekarza i dwóch asystentek. Zapewniamy najwyższe standardy postępowania, zabieg wykonujemy w warunkach pełnej aseptyki.

Zabieg „osadzenia” implantu przeprowadzany jest w sterylnych warunkach i w znieczuleniu miejscowym. Bezpośrednio po zadziałaniu znieczulenia, chirurg nacina dziąsło na szczycie wyrostka zębodołowego lub usuwa ząb, w miejscu umieszczenia implantu. Miejsce to, zwane miejscem osadzenia, przygotowane jest w sposób bardzo staranny. Sterylnymi, specjalistycznymi wiertłami do danego systemu implantologicznego lekarz przygotowuje łoże pod wszczepienie implantu. Dopiero wtedy z idealnie sterylnego opakowania wyjęty zostaje implant i natychmiast umieszczony w miejscu osadzenia. Następnie implant zostaje zakryty śrubą gojącą, a dziąsło nad implantem zostaje zaszyte.

Po zabiegu chirurgicznym pacjent otrzymuje zimny okład. Pacjent po zabiegu może odczuwać skutki znieczulenia. Zapobiegawczo pacjent dostaje od lekarza recepty na leki: przeciwobrzękowe, przeciwbólowe (bóle po zabiegu zdarzają się nie częściej niż po ekstrakcji, a czasem w ogóle nie występują), natomiast standardowo pacjent dostaje receptę na antybiotyk wraz z lekiem osłonowym przy terapii antybiotykowej.

Zobacz także: implanty zębowe