https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czy leczenie ortodontyczne można rozpocząć w każdym wieku?

ortodonta warszawa

Czy leczenie ortodontyczne można rozpocząć w każdym wieku?

Jeszcze kilkanaście lat temu druciki na zębach były czymś wstydliwym i osoby, które je nosiły, często ukrywały swój uśmiech. Na szczęście obecnie aparaty ortodontyczne są postrzegane jako narzędzie do posiadania pięknego uśmiechu i coraz więcej osób je nosi, aby mieć proste zęby.

Kiedy do ortodonty?

Pierwsza wizyta u ortodonty powinna odbyć się w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. Wskazana jest ona zwłaszcza tym dzieciom, u których zauważalna jest wada wymowy. Często logopedzi, do których zgłaszają się rodzice z dzieckiem źle mówiącym, zalecają wizytę u ortodonty. Co prawda u dzieci nie można zastosować aparatu stałego, jednak istnieje możliwość skorygowania wady zgryzu poprzez aparat ruchomy. Aparaty stałe zakładane są u osób, u których nastąpiła wymiana zębów mlecznych na zęby stałe.

Czy dorośli też mogą skorzystać z leczenia ortodontycznego?

Leczenie ortodontyczne można rozpocząć na każdym etapie życia, jednak warto pamiętać o tym, że przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego należy wyleczyć wszystkie zęby. W czasie leczenia należy zwiększyć troskę o higienę jamy ustnej i stosować się ściśle do zaleceń ortodonty, aby uzyskać najlepszy efekt.

Jak przebiega proces leczenia ortodontycznego?

Na pierwszej wizycie ortodonta sprawdzi stan uzębienia pacjenta, a także przygotuje materiały diagnostyczne, takie jak zdjęcie RTG oraz fotografie zębów i twarzy pacjenta. Następnie zostanie omówiony plan leczenia oraz kosztorys całego procesu leczenia. Kolejnym krokiem jest przygotowanie oraz założenie odpowiedniego aparatu ortodontycznego. Na tym etapie zostanie także przeprowadzony instruktaż co do sposobu dbania o higienę jamy ustnej. W trakcie procesu leczenia niezbędne są regularne wizyty u ortodonty, który monitoruje postęp leczenia oraz oraz koryguje ustawienie aparatu. Po zdjęciu aparatu niezbędny jest okres założenia retencji, dzięki której uzyskane efekty zostaną utrzymane.

Czas leczenia ortodontycznego jest sprawą bardzo indywidualną, jednak należy przygotować się na to, że jest to dłuższy okres. Dzięki leczeniu ortodontycznemu możliwe jest skorygowanie wad zgryzu co ma wpływ nie tylko na wygląd zębów, lecz także na prawidłowy przebieg procesu żucia i gryzienia, a także mowy.

Kontakt

Jesteśmy na granicy Żoliborza i Bielan

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

poniedziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


    Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.