Czym jest leczenie SAF?

Leczenie SAF jest jedynym na świecie leczeniem z wykorzystaniem pilnika endodontycznego, który dopasowuje się do kształtu kanału i umożliwiającym jednoczesne jego płukanie.

Jedną z jego najistotniejszych cech jest mała inwazyjność. Konstrukcja pilnika oraz jego unikatowe ruchy (góra-dół) minimalizują ryzyko wystąpienia mikropęknięć oraz pozwalają na zachowanie możliwie jak największej ilości zdrowej tkanki. Jest to także urządzenie bezpieczne. Uszkodzenie pilnika SAF nie skutkuje jego złamaniem (jak w przypadku tradycyjnych pilników). Naruszenie jego konstrukcji, co nie ma wpływu na przebieg leczenia. Konstrukcja pilnika pozwala na dezynfekcję kanału równolegle z usuwaniem zakażonej tkanki, co maksymalizuje ilość usuniętych drobnoustrojów.

Pilik SAF idealnie dopasowuje się do kształtu kanału, co powoduje zachowanie jego naturalnej anatomii oraz właściwości fizycznych. Minimalizuje to ryzyko późniejszych pęknięć korzenia oraz utraty zęba. Dzięki temu możemy zapewnić nowoczesne i efektywne leczenie kanałowe, które pozwala je zachować i użytkować tak, jak własne, zdrowe zęby.

Czytaj także: endodonta