implantolog

Znaczenie implantologii – w czym może nam pomóc?

Co musimy wiedzieć o dziedzinie stomatologii, którą jest implantologia? Na co koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę, zanim wybierzemy się do implantologa? Jakie zabiegi jesteśmy w stanie w takim gabinecie wykonać? To pytania, z którymi boryka się wiele osób, a odpowiedzi  nie zawsze są jednoznaczne. W naszym poniższym artykule, z całą pewnością znajdą państwo satysfakcjonujące odpowiedzi na powyższe pytania.

Przede wszystkim – kim jest implantolog?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie związane z tym, jakie zabiegi wykonuje implantolog, warto jest  wiedzieć, czym się zajmuje. Najprościej rzecz ujmując, implantolog to lekarz stomatolog, którego specjalizacją jest odbudowa uzębienia przy wykorzystaniu do tego celu implantów. Innymi słowy, jeśli przykładowo ukruszył nam się ząb, lub też straciliśmy go całkowicie, wówczas warto jest wybrać się właśnie do gabinetu implatnologa.

Jak przygotować się do wizyty u implantologa?

Skoro wiemy już, czym dokładnie zajmuje się implantolog, warto jest również dowiedzieć się, w jaki sposób możemy się do wizyty w takim gabinecie przygotować. Przede wszystkim, koniecznie powinniśmy sprawdzić ofertę wybranego przez nas gabinetu implatologii. Nie w każdym bowiem gabinecie będziemy w stanie wykonać wybrany przez nas zabieg. Wiele zależy w tym przypadku od sprzętu, jakim dysponuje dany gabinet. Po drugie, kiedy mówimy o wizycie u implantologa, bardzo często w grę wchodzi tutaj nie jedna, a kilka wizyt. Jeśli zabieg, który chcemy wykonać, wymaga odpowiedniego przygotowania, czy też zlecenia dodatkowych badań, wówczas nie ma szans na to, aby odbyć tylko i wyłącznie jedną wizytę u implantologa. Sprawdzajmy zatem, jaką ofertę przygotował dla nas wybrany gabinet implantologii. W ten sposób, z pewnością uda nam się wybrać taki, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni.