Szczoteczki soniczne – czy warto z nich korzystać?

Codzienne szczotkowanie zębów jest podstawowym sposobem dbania o ich zdrowie i piękny wygląd. W aptekach i drogeriach możemy znaleźć wiele różnorodnych szczoteczek, począwszy od szczoteczek manualnych, poprzez szczoteczki elektryczne i soniczne. Czym są te ostatnie i czy warto z nich korzystać?

Wybierz najlepszą szczoteczkę dla siebie

Wiele osób uważa, że dokładne szczotkowanie zębów polega wręcz na ich zdarciu szczoteczką do zębów i dlatego najchętniej sięgają po szczoteczki z twardym włosiem. Tymczasem jest to błąd, ponieważ miękka szczoteczka do włosów i odpowiednia technika szczotkowania są w stanie zdziałać więcej dobrego niż twarda szczoteczka. Jeżeli szukasz najlepszej szczoteczki manualnej, stomatolog lub higienistka stomatologiczna podpowie ci, co będzie dla ciebie najlepsze.

Szczoteczka elektryczna – rozwiązanie dla leniuchów?

Elektryczna szczoteczka do zębów to rozwiązanie dla osób, które chcą mieć dobrze umyte zęby, ale jednocześnie nie chcą się wysilać za bardzo. Duży wybór szczoteczek elektrycznych oraz ich stosunkowo niska cena sprawiają, że wybiera je wiele osób. Z kolei szczoteczka soniczna to stosunkowo większy zakup, dlatego nie jest jeszcze tak chętnie wybierana, ale coraz częściej polecana jest jako najlepsze rozwiązanie dla zdrowia zębów.

Czym charakteryzuje się szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna jest ulepszoną wersją szczoteczki elektrycznej. Szczoteczki soniczne obracają się szybciej niż elektryczne, a więc też dokładniej i nieinwazyjnie czyszczą zęby. Ponadto szczoteczki soniczne są delikatne dla przyzębia, więc mogą je także stosować osoby, które mają problem z dziąsłami.