https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Jak zapobiegać chorobom dziąseł?

Jak zapobiegać chorobom dziąseł?

Zdrowe zęby to nie tylko brak próchnicy. Często zapominamy o zdrowiu naszych dziąseł, które przecież utrzymują zęby na swoim miejscu. Jak rozpoznać choroby przyzębia?

Dlaczego zdrowie dziąseł jest ważne?

Choć wydawać by się mogło, że zdrowie dziąseł wpływa tylko na stan  naszych zębów, to jednak nic bardziej mylnego. Problemy z dziąsłami mogą przyczynić się również do występowania schorzeń układu krążenia, a u kobiet w ciąży nawet spowodować przedwczesny poród.  Warto więc przy higienie naszych zębów, zadbać także i o zdrowe dziąsła.

Przyczyny chorób przyzębia

Przyzębie, w skład którego wchodzą również dziąsła, są bardzo wrażliwe. Przede wszystkim należy więc pamiętać o stosowaniu odpowiedniej techniki szczotkowania zębów. Zbyt twarda szczoteczka może spowodować odsłanianie się szyjek zębowych, co powoduje ich wrażliwość i sprzyja uszkodzeniom. Choroby dziąseł mogą być powiązane również z przewlekłym stresem i bruksizmem, czyli nałogowym zgrzytaniem zębami. Często choroby dziąseł pojawiają się przy braku niektórych witamin (zwłaszcza A i C), a także przy obniżonej odporności.

Higiena  przede wszystkim

Podstawą dbania o zdrowie dziąseł, a także zębów jest codzienna higiena jamy ustnej. Co najmniej dwa razy dziennie należy myć zęby miękką szczoteczką. Dla zdrowia dziąseł warto zastosować technikę wymiatającą, która ich nie podrażnia, a jednocześnie dobrze oczyszcza zęby z płytki nazębnej i innych osadów. Szczoteczkę należy wymienić co 3 miesiące, a także po każdej infekcji wirusowej, na przykład przeziębieniu. W trakcie czyszczenia zębów należy pamiętać o wyczyszczeniu przestrzeni między zębowych i języka, a także zastosowaniu płynu do płukania ust – najlepiej bez alkoholu, który wysusza śluzówkę.

Jedz na zdrowie

Zła kondycja dziąseł może być spowodowana przez brak witamin. Zadbaj więc o świeże warzywa i owoce w diecie, a także jedz kiszonki, które mają dużo witaminy C. Zębom – i całemu ciału – przysłuży się rezygnacja z używek. Nadużywanie alkoholu i palenie papierosów może spowodować wystąpienie problemów z dziąsłami.

 

Kontakt

Adres

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

ponidziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


    Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.