Sposoby na nieświeży oddech

Nieświeży oddech utrudnia życie, zwłaszcza jeżeli dużo czasu spędzamy pośród innych ludzi. Przyczyn nieświeżego oddechu może być wiele, jednak są skuteczne sposoby na poradzenie sobie z tym problemem.

Przyczyny nieświeżego oddechu

Jedną z najczęstszych przyczyn nieświeżego oddechu jest brak prawidłowej higieny jamy ustnej. Niestety, badania statystyczne pokazują, że Polacy nadal mają problemy z higieną jamy ustnej. Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach problem niemycia zębów nie istnieje dzięki dużej dostępności różnego rodzaju szczoteczek, past i innych akcesoriów do mycia zębów. Cena tych produktów również nie jest zaporowa, ale jednak mimo wszystko istnieje duży odsetek osób, które w ogóle nie myją zębów. Jednak nawet przy zachowanej higienie jamy ustnej, brzydki zapach z ust mogą powodować bakterie, które gromadzą się w tylnej części języka. Dlatego też warto pamiętać o czyszczeniu całego języka miękką szczoteczką lub tarką, która jest na odwrocie wielu szczoteczek do mycia zębów.

Jak radzić sobie z nieświeżym oddechem?

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że nieświeży oddech warto skonsultować z dentystą. Wiele osób unika tego tematu w czasie wizyty, a tymczasem stomatolog może pomóc w pozbyciu się problemu. Jeżeli przyczyną nieświeżego oddechu są bakterie, wówczas warto używać przez 2-3 tygodnie tabletek z cynkiem, które działają bakteriobójczo i ograniczają wydzielanie się nieprzyjemnego zapachu. Unikać należy intensywnie pachnących potraw. Warto po zjedzeniu posiłku przepłukać jamę ustną naparem z szałwii lub też pogryzać świeże listki pietruszki.