https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Nowoczesna technologia w służbie stomatologii, czyli leczenie kanałowe pod mikroskopem

ortodonta warszawa

Nowoczesna technologia w służbie stomatologii, czyli leczenie kanałowe pod mikroskopem

 

Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii w stomatologii przy leczeniu zębów możliwe jest wykorzystanie rozwiązań, które jeszcze kilka lat temu były nieosiągalne lub trudnodostępne. Jedną z tych technologii jest leczenie endodontyczne, a zwłaszcza jego dziedzina, która wykorzystuje mikroskop operacyjny w leczeniu kanałowym zębów.

Leczenie endodontyczne sposobem na uratowanie zęba

Wielu pacjentów zwraca się do stomatologa dopiero wówczas, gdy ból zęba jest nie do wytrzymania. Zwykle oznacza to, że tkanki zęba są zainfekowane, a nawet – że wystąpiła martwica i zgorzel miazgi. Zmiany tego typu mają charakter nieodwracalny. W takich wypadkach jedynym sposobem na uratowanie zęba jest zastosowanie leczenia endodontycznego.

Jak przebiega leczenie endodontyczne?

Leczenie endodontyczne, zwane także leczeniem kanałowym, jest sposobem na uratowanie zęba. Przed rozpoczęciem leczenia pacjent zostaje skierowany na rentgen zęba, aby ocenić jego stan oraz sprawdzić ilość kanałów. Po zobaczeniu zdjęcia stomatolog otwiera ząb, izoluje go od pozostałych zębów koferdamem, czyli specjalną gumą, która zabezpiecza przed śliną i rozpoczyna opracowywanie kanałów przy użyciu specjalnych narzędzi endodontycznych. Po dokładnym opracowaniu kanałów są one wypełniane specjalnym tworzywem, czyli gutaperką, zaś następnie zakłada wypełnienie. Dzięki zastosowaniu leczenia endodontycznego najczęściej udaje się uratować ząb, który wcześniej były tylko skazany na ekstrakcję.

Mikroskop operacyjny w leczeniu endodontycznym

Leczenie endodontyczne jest trudnym rodzajem leczenia ze względu na to, że pole operacyjne jest niewielkie, a kanały zęba muszą być oczyszczone starannie i dokładnie. Narzędzia endodontyczne, służące do tego typu leczenia są bardzo cienkie, by endodonta mógł nimi sprawnie operować w ograniczonej przestrzeni zęba. Z tego powodu wielu stomatologów posiłkuje się lupami operacyjnymi lub też mikroskopem operacyjnym, dzięki którym mogą oglądać pole operacyjne w powiększeniu. Leczenie endodontyczne pod mikroskopem cechuje się dużą dokładnością. Może też być ono zastosowane w sytuacjach, kiedy zachodzi potrzeba ponownego leczenia endodontycznego – sytuacje takie zdarzają się rzadko, jednak nawet wtedy jest szansa na uratowanie zęba, który może nam posłużyć przez długie lata.

Stomatologia jest dziedziną, która ciągle się rozwija. Poszukiwane są nowe rozwiązania, które mają sprawić, że leczenie zębów będzie łatwe i bezbolesne. Już dziś w stomatologii wykorzystuje się wiele nowoczesnych metod, takich jak leczenie kanałowe pod mikroskopem.

 

Kontakt

Adres

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

ponidziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


    Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.