Licówki – sposób na piękny uśmiech

Wiele osób wstydzi się swojego uśmiechu, ponieważ mają nieestetyczne, przebarwione zęby, uszczerbienia czy naturalnie żółtawy kolor zębów. Osobom takim w pokonaniu kompleksów mogą pomóc licówki.

Czym są licówki?

Licówki to cieniutkie płatki porcelany, które nakleja się na przednie, czyli licowe części zębów. Zwykle licówki zakłada się na zęby, które na co dzień odsłaniane są w uśmiechu, zarówno w górnym, jak i w dolnym łuku zębowym. Jeżeli zastanawiasz się nad założeniem licówek, to warto porozmawiać na ten temat ze swoim stomatologiem, który doradzi ci, czy te rozwiązanie będzie dobre dla ciebie.

Jak zakłada się licówki?

W wielu gabinetach dentystycznych można skorzystać z cyfrowego projektowania uśmiechu, które pozwala na wizualizację uśmiechu przez rozpoczęciem prac protetycznych. To dobre rozwiązanie dla tych osób, które chcą zmienić swój uśmiech, ale boją się, jaki będzie efekt końcowy. Digital smile design pozwala na ocenę wyglądu uśmiechu. Po zaakceptowaniu projektu wykonywane są licówki tymczasowe, zakładane na lekko zeszlifowane zęby. Na kolejnej wizycie zakładane zaś są licówki wykonane na zamówienie.

Kto nie może skorzystać z licówek?
Warto pamiętać, że licówki są sposobem na poprawę wyglądu zębów, jednak istnieją także przeciwwskazania do ich założenia. Jednym ze przeciwwskazań jest bruksizm, czyli niekontrolowane zgrzytanie zębami, zwłaszcza w porze nocnej. Założenie licówek wykluczają również wszystkie parafunkcje, takie jak obgryzanie paznokci czy gryzienie końcówek długopisu.