Leczenie bez wiercenia, czyli możliwości piaskarki abrazyjnej

Wizyty u dentysty nieodmiennie kojarzą się z charakterystycznym dźwiękiem wiercenia, który niejedną osobę przyprawia o dreszcze w poczekalni u stomatologa. Dzięki postępowi stomatologii w niektórych wypadkach można uniknąć wiercenia. Jak to możliwe?

Kto może skorzystać z leczenia próchnicy bez wiercenia?

Metoda leczenia próchnicy bez wiercenia polecana jest zwłaszcza osobom cierpiącym na dentofobię, u osób nadwrażliwych na ból, kobiet w ciąży i matek karmiących piersią, a także u dzieci. Dzięki jej zastosowaniu możliwe jest przeprowadzenie procesu leczenia próchnicy bez odczuwania bólu, a także bez odgłosu kręcącego się wiertła. Jest to duże udogodnienie dla osób, które boją się leczenia dentystycznego.

Jak działa piaskarka abrazyjna

Piaskarka abrazyjna eliminuje próchnicę przy użyciu strumienia powietrza pod odpowiednim ciśnieniem. Powietrze wymieszane jest z tlenkiem glinu. Przy użyciu piaskarki przeprowadza się także zabieg piaskowania zębów, który profilaktycznie powinno się wykonywać co pół roku, razem z zabiegiem skalingu.

Przeciwwskazania do stosowania piaskarki abrazyjnej

Metoda ta nie jest wskazana dla osób cierpiących na astmę, przewlekłe zapalenie oskrzeli, trudności z oddychaniem. Nie można jej stosować również u osób z przeziębieniem, u osób ze stanami zapalnymi w jamie ustnej, a także przy wszystkich dolegliwościach, które uniemożliwiają oddychanie przez nos. Osoby, które chcą skorzystać z tej metody nie mogą być również uczulone na proszek tlenowo-glinowy.

Leczenie bez wiercenia jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które boją się dentysty. Dzięki postępowi stomatologii ciągle pojawiają się nowe rozwiązania, które minimalizują stres pacjentów.