Kwas hialuronowy sposobem na młodość

Każdy z nas zapewne z roku na rok obserwuje pojawianie się nowych zmarszczek. Nasza skóra traci jędrność i elastyczność. Proces ten spowodowany jest wieloma czynnikami. Czy jest możliwość, aby w jakimś stopniu oszukać naturę i zatrzymać młody wygląd na dłużej? Odpowiedź brzmi tak!

Kwas hialuronowy eliksirem młodości

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie znajduje się w naszej skórze. Odpowiada ona za utrzymanie wody. Warto wiedzieć, że jedna cząsteczka kwasu hialuronowego potrafi związać ok 250 cząsteczek wody. Na skórze przesuszonej szybciej widać oznaki starzenia. Wraz z upływem lat ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się. Podobnie dzieje się z kolagenem i elastyną, które wpływają na elastyczność skóry. Aby spowolnić procesy starzenia się skóry i utrzymać ją w dobrej kondycji musimy zadbać o odpowiednie nawilżenie, zarówno od wewnątrz jak i zewnątrz. W tym celu niezwykle skuteczny będzie kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy w kosmetykach

Nasza skóra wymaga codziennej pielęgnacji. Osoby w różnym wieku i z różnymi problemami skórnymi potrzebują innych kosmetyków, jednak nawilżać skórę powinien każdy. Dobrym pomysłem jest stosowanie kosmetyków z kwasem hialuronowym. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że wszelkie kremy czy maski będą działać jedynie na zewnętrzną warstwę skóry, gdyż cząsteczki kwasu hialuronowego nie przenikną w głąb skóry. Jeśli zależy nam na jak najlepszym efekcie powinniśmy wzbogacić codzienną pielęgnację o zabieg nawilżający, który wykonuje się raz na kilka miesięcy.

Zabiegi z kwasem hialuronowym

Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się zabiegi z kwasem hialuronowym. W ofertach gabinetów medycyny estetycznej możemy znaleźć zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego: wypełnienie zmarszczek, modelowanie ust, lifting wolumetryczny czy mezoterapia. Z racji tego, że kwas hialuronowy jest składnikiem znajdującym się w naszej skórze ,istnieje małe prawdopodobieństwo wystąpienia alergii. Zabiegi z użyciem tej substancji są bezpieczne, gdyż organizm nie uznaje jej za „obcą”. Efekt zabiegu widoczny jest od razu i utrzymuje się przez kilka miesięcy. Po zabiegu z kwasem hialuronowym skóra jest nawilżona i wygładzona.