Czym zajmuje się ortodoncja?

Spełniając marzenie o równych i pięknych zębach, coraz częściej – i w każdym wieku – decydujemy się na założenie aparatu ortodontycznego. Celem leczenia ortodontycznego jest przywrócenie prawidłowego układu zgryzu, co skutkuje nie tylko lepszym wyglądem zębów, ale przede wszystkim zapobiega powstawaniu próchnicy, dotkliwych chorób przyzębia, a także przewlekłych bólów głowy czy stawu skroniowo-żuchwowego.

Dzięki leczeniu ortodontycznemu pacjent może nie tylko zapewnić sobie zdrowie, ale także przywrócić naturalną funkcję żucia, udoskonalić wymowę, a nawet zmienić rysy twarzy.

Każde leczenie ortodontyczne w naszym gabinecie poprzedzone jest pobraniem pełnej dokumentacji medycznej. To na niej opiera się ustalenie diagnozy i indywidualnego planu leczenia pacjenta – dając gwarancję na prawidłowy i zdrowy zgryz. Diagnostyka jest dla nas jednym z najważniejszych punktów leczenia!

Czym różnią się od siebie aparaty ortodontyczne?

Ponieważ leczenie ortodontyczne jest długotrwałe, proponujemy naszym pacjentom kilka rodzajów aparatów – wybór odpowiedniej metody leczenia pozwala nie tylko na uzyskanie optymalnych efektów, ale także wpływa na komfort życia i codzienne funkcjonowanie. Decydując się na wybór aparatu trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników – stan uzębienia, wiek pacjenta, tryb życia i zaawansowanie wady zgryzu. Biorąc pod uwagę komfort pacjentów proponujemy leczenie przy pomocy aparatów stałych, aparatów ruchomych i aparatów elastycznych.

Uczymy nie tylko prawidłowego obchodzenia się z aparatem, ale także zasad higieny noszenia aparatu. Zbyt często pacjentom wydaje się, że codzienne mycie zębów to wystarczający zabieg higieniczny. A przecież to czasem za mało nawet dla tych, którzy nie mają w ustach skomplikowanej konstrukcji z zamków, drucików i gumek. Zawsze przypominamy, że prawidłowa higiena jamy ustnej ma duże znaczenie dla leczenia ortodontycznego.