Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, potocznie zwane wampirzym liftingiem, to zabieg, który cieszy się rosnącą popularnością. Zaleca się go wszystkim, którzy chcą poprawić wygląd skóry twarzy, zadbać o jej elastyczność i nawilżenie. Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym stosuje się w serii trzech lub czterech zabiegów. Przeprowadza się je w odstępie od dwóch do czterech tygodni. Dla utrzymania efektu nawilżenia i poprawy elastyczności skóry, po serii zabiegów należy powtarzać mezoterapię osoczem bogato płytkowym co kwartał lub pół roku, w zależności od potrzeb.

Dlaczego warto wybrać mezoterapię osoczem bogatopłytkowym?

Osocze wykorzystywane w mezoterapii pobierane jest z krwi pacjenta. Dzięki temu mamy pewność, że jest on biozgodny z organizmem. Minimalizuje to ryzyko powstawania alergii oraz innych nietolerancji, które mogą się pojawić przy różnego typu zabiegach. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest zabiegiem bezpiecznym, a także przynoszącym najbardziej naturalne rezultaty.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe, dzięki swojemu składowi ma wiele różnorodnych zastosowań. Najczęściej stosuje się je w medycynie estetycznej dla wygładzenia zmarszczek, stymulacji procesów regeneracyjnych skóry, redukcji zmarszczek, a także w celu poprawy wyglądu skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Z kolei w dermatologii osocze bogato płytkowe ma zastosowanie przy leczeniu trądziku, jak również blizn pooperacyjnych, pooparzeniowych czy potrądzikowych. Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się także w celu zainicjowania procesu regeneracji mieszków włosowych.  Stymuluje tonaturalny porost włosów. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest zabiegiem bezpiecznym – nie zaobserwowano powikłań po jej przeprowadzeniu poza powstawaniem niewielkich śladów nakłuć i krwiaków, które samoistnie ulegają wchłonięciu.

Przeciwwskazania

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym adresowana jest do osób ogólnie zdrowych, jednak istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość poddania się temu zabiegowi. Należą do nich między innymi:

  • przewlekłe choroby skóry, miejscowe stany zapalne, zakażenia skóry
  • choroby krwi
  • choroby nowotworowe
  • zaburzenia krzepnięcia krwi i leczenie przeciwkrzepliwe
  • choroby psychiczne
  • ciąża i okres karmienia
  • aktywna infekcja wirusowa, bakteryjna, grzybicza

W przypadku ostatniego przeciwwskazania odczekać należy dwa tygodnie od jej zakończenia, by móc skorzystać z zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym.

Czytaj więcej: medycyna estetyczna