https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest związkiem, który podobnie jak kolagen, występuje naturalnie w skórze człowieka. Niestety wraz z wiekiem i postępem procesu starzeniowego jego ilość w organizmie maleje, co skutkuje efektem zwiotczenia skóry.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

Kwas hialuronowy odpowiada za prawidłowy poziom nawilżenia skóry, a co za tym idzie na jej ujędrnienie. Posiada on właściwości łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody. Wprowadzenie kwasu hialuronowego do skóry powoduje, że skóra sama zaczyna produkować kolagen. Tak więc oprócz widocznego od razu efektu wypełnienia pobudza on procesy regeneracyjne. Dzięki temu możliwe jest zauważalne odmłodzenie skóry twarzy.

Kwas hialuronowy stosuje się do wypełniania zmarszczek, powstałych zwłaszcza w dolnym rejonie twarzy. Redukuje się nim  lwią zmarszczkę czy kurze łapki. Preparaty o mniejszej gęstości wykorzystywane są w celu ujędrnienia skóry szyi i dekoltu. Kwas hialuronowy może posłużyć także przy wypełnianiu blizn. Inne zastosowania kwasu hialuronowego to powiększenie i ujędrnienie ust, korekta nosa, wyrównywanie drobnych asymetrii czy wolumetria policzków.

Jak przebiega zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego?

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie wymagają od pacjenta szczególnych przygotowań. Pamiętać jednak należy o tym, by na tydzień przed zabiegiem zaprzestać przyjmowania leków antykoagulacyjnych (np. aspiryny). W dniu zabiegu nie należy nakładać makijażu – w innym przypadku zostanie on zmyty przed zabiegiem.

Miejsce wstrzyknięcia kwasu hialuronowego zostaje odkażone oraz znieczulone specjalnym kremem, aby zabieg przebiegał jak najbardziej komfortowo dla pacjenta. Następnie kwas hialuronowy w postaci bezbarwnego żelu podaje się przy użyciu cienkiej igły. Po zabiegu mogą pojawić się czasowe objawy uboczne takie jak wyczuwalne zgrubienie w miejscu podania kwasu hialuronowego, zaczerwienienie, ból, obrzęk, siniaki czy krwiaki. W nielicznych sytuacjach dojść może do wystąpienia reakcji alergicznej.

Efekty zastosowania kwasu hialuronowego utrzymują się od ośmiu do dwunastu miesięcy, zaś preparat stopniowo zostaje wchłonięty przez skórę. Zabiegom z użyciem kwasu hialuronowego nie powinny poddawać się osoby z czynną infekcją w miejscu podania, a także przy chorobach zapalnych skóry, takich jak opryszczka czy trądzik. Przeciwwskazaniem jest czas ciąży i karmienia piersią jak również choroby autoimmunologiczne, niewyrównana cukrzyca czy przyjmowanie niektórych leków.

Bezpośrednio po zabiegu należy pić dużo wody, unikać dotykania twarzy w miejscu podania kwasu hialuronowego, a także unikać zbyt dużego wysiłku fizycznego. Do tygodnia po zabiegu należy także zrezygnować z sauny, solarium, zabiegów krioterapii, a także opalania się na słońcu.

Czytaj wiecej: Botoks i medycyna estetyczna

Kontakt

Adres

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

ponidziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


    Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.