https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Botoks

Botoks, czyli toksyna botulinowa typu A, jest silnie działającą toksyną. Jednak bezpiecznie stosuje się go  w medycynie od wielu lat. Toksyna botulinowa zawiera oczyszczone białko, wytwarzane przez bakterię Clostridum botulinum. Początkowo botoks wykorzystywano głównie w neurologii i okulistyce, jednak od pewnego czasu jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej.

Jak działa botoks?

Działanie botoksu polega na blokowaniu wydzielania neuroprzekaźnika, jakim jest acetylocholina. Botoks blokuje synapsy nerwowo-mięśniowe, dzięki czemu osiągany jest efekt relaksacji mięśnia. Zastosowanie botoksu ma charakter przejściowy. Włókna mięśnia tworzą się na nowo przez cztery do siedmiu miesięcy. Dzięki zastosowaniu botoksu można usunąć zmarszczki mimiczne. Botoks oddziałuje bezpośrednio na mięśnie mimiczne. Należy jednak pamiętać, że zastosowanie botoksu nie wpłynie na jędrność skóry, ani też nie poprawi jej elastyczności.

Zastosowanie botoksu w medycynie estetycznej

W medycynie estetycznej botoks najczęściej stosuje się w profilaktyce oraz dla wygładzenia zmarszczek mimicznych, jakimi są lwia zmarszczka, kurze łapki czy zmarszczki poprzeczne czoła. Ma także zastosowanie w leczeniu bruksizmu, gdyż znosi napięcie w żwaczach oraz pomaga w wyszczupleniu twarzy. Botoks stosowany jest w leczeniu nadpotliwości w obrębie stóp, dłoni czy pach. Efekty zabiegu utrzymują się wówczas do jednego roku.

Efekty zastosowania botoksu nie są widoczne od razu. Zależne jest to od indywidualnych uwarunkowań, ale pierwsze efekty zauważyć można po 3-4 dniach, zaś pełny efekt rozwija się nawet w ciągu czternastu dniu. Zabiegi z wykorzystaniem botoksu powtarzać można co 6 do 8 miesięcy, jednak nie częściej niż raz na kwartał. Dla osiągnięcia właściwego efektu należy pamiętać o tym, by po zabiegu z zastosowaniem botoksu nie pochylać głowy do dołu przez około czterech godzin, a także nie masować okolicy podanej zabiegowi.

Czytaj więcej: medycyna estetyczna

Kontakt

Adres

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

ponidziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


    Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.