https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Próchnica chorobą zakaźną?

Próchnica chorobą zakaźną?

Próchnica jest najczęstszą przyczyną chorób zębów. Czy jednak można nazwać ją chorobą zakaźną? Co prawda nie rozprzestrzenia się w powietrzu jak przeziębienie, jednak łatwo można się nią zarazić, zwłaszcza w najmłodszym wieku.

Próchnica u dzieci

Choć rodzice często zaniedbują zdrowie zębów swoich dzieci, bo myślą, że mleczaków nie trzeba leczyć, to jednak zdarza się i tak, że pomimo troski maluchy mają próchnicę. Jeżeli trafią do dobrego pedodonty, czyli stomatologa, który specjalizuje się w leczeniu najmłodszych pacjentów, to szuka on przyczyny takiego stanu rzeczy. Najczęstsze przyczyny to nieprawidłowa higiena jamy ustnej, zbyt duża ilość spożywanych przez dziecko słodyczy czy zażywanie antybiotyków (przez dziecko lub przez mamę w okresie ciąży).

 

Próchnica a zęby dziecka

Jeżeli okazuje się, że troska o zęby jest prawidłowa, antybiotyki nie było zażywane, a cukru w diecie jest mało, to może się okazać, że dziecko zostało zarażone próchnicą przez kogoś z najbliższej rodziny. Częstym nawykiem mam, a także babć czy cioć jest oblizywanie smoczka, który upadł na ziemię czy oblizywanie łyżeczki, na którą nabrało się zbyt dużo kaszki czy musu owocowego. Zwyczaj ten praktykowały nasze mamy i babcie, jednak jest to prosta droga do zarażenia naszych dzieci próchnicą, jeżeli tylko w naszej jamie ustnej są bakterie ją wywołujące – a najczęściej są. W trosce o zdrowe zęby dziecka należy więc unikać takich zachowań, aby dzieci jak najdłużej unikały pojawienia się próchnicy.

Kontakt

Jesteśmy na granicy Żoliborza i Bielan

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

poniedziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


    Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.