Piękne i białe zęby

Wiele osób marzy o pięknym uśmiechu. Podstawowym sposobem na jego osiągnięcie jest zadbanie o prawidłową higienę jamy ustnej. Przede wszystkim szczotkuj zęby codziennie, a także regularnie kontroluj stan zębów w gabinecie dentystycznym.

Wybielanie zębów

Piękny i biały uśmiech można osiągnąć dzięki wybielaniu zębów. Istnieją różne metody wybielania, na przykład w gabinecie dentystycznym lub przy użyciu specjalnych nakładek w domowym zaciszu. Warto jednak podkreślić, że najlepszą metodę wybielania wskaże ci stomatolog. Weź pod uwagę także to, że przed rozpoczęciem wybielania zęby powinny być wyleczone. Wybielaniu nie można poddawać zębów z próchnicą, dlatego najpierw zadbaj o wypełnienie ubytków u stomatologa.

Licówki

Innym sposobem na poprawienie wyglądu zębów jest zastosowanie licówek na zęby. Licówki to cienkie płatki porcelany, które nakleja się na przednią (licową) powierzchnię zębów. Licówki stosuje się w przypadku korygowania niewielkiej diastemy, ukruszenia zębów czy chęci ukrycia ich brzydkiego koloru.

Korony i mosty protetyczne

W przypadku znacznych uszkodzeń zębów bądź brakujących zębów rozwiązaniem mogą być korony lub mosty protetyczne. Korony to pojedyncze uzupełnienia protetyczne, zakładane na zęby. Z kolei mosty protetyczne pozwalają na uzupełnienie brakujących zębów, jednak wymagają oszlifowania dwóch sąsiadujących zębów.

Współczesna stomatologia pozwala na poprawę wyglądu zębów. Różnorodność metod i różny zakres cenowy umożliwiają skorzystanie z nich każdemu.