Olej kokosowy a mycie zębów

O tym, że zęby należy myć, nikogo nie trzeba przekonywać. Prawidłowa higiena jamy ustnej jest bardzo ważna nie tylko ze względu na higienę, lecz także na wpływ stanu uzębienia na cały organizm. Wiele osób nie wie, że wiele chorób, które pozornie nie są związane z zębami, może mieć przyczynę właśnie w zębach. Dlatego warto wiedzieć, jak pielęgnować zęby.
Naturalny sposób na mycie zębów

Choć w sklepach i drogeriach półki uginają się pod ogromnym wyborem past do zębów, to jednak coraz więcej osób sięga po naturalne sposoby na pielęgnację. W przypadku zębów świetnym sposobem na ich mycie jest wykorzystanie oleju kokosowego. Święci on swoje triumfy nie tylko w kulinarnych przepisach, lecz także i jako naturalny kosmetyk. Jednym z jego zastosowań jest właśnie pielęgnacja zębów. Na jego bazie można przygotować własną domową pastę lub też dodawać go do pasty, kupionej w sklepie. Ssanie oleju kokosowego pozwoli na naturalne wybielenie zębów.

 

Zalety oleju kokosowego

Olej kokosowy w pielęgnacji zębów ma wiele zalet. Przede wszystkim ma przyjemny smak i zapach, a jego stosowanie jest bardzo proste. Wbrew pozorom coraz łatwiej można dostać dobrej jakości olej kokosowy w sklepach. Olej kokosowy niszczy szczepy bakterii, które odpowiedzialne są za wytwarzanie kwasów. Dzięki temu w naturalny sposób chroni szkliwo.Oprócz tego olej kokosowy zapobiega powstawaniu pleśniawek, a także zwalcza ich przyczynę, czyli drożdżaki. Kolejną zaletą oleju kokosowego jest to, że zwiększa absorpcję wapnia i magnezu do kośćca, wzmacniając nasze zęby od wewnątrz, a jednocześnie wzmacniając także nasze kości.

Stosowanie oleju kokosowego do pielęgnacji naszych zębów ma wiele plusów. Warto mieć olej kokosowy w domu, ze względu na szeroką gamę jego zastosowań.