Najczęstsze błędy popełniane przy wybielaniu zębów

Każdy z nas marzy o pięknym i lśniącym uśmiechu. Wybielenie zębów jest możliwe, zwłaszcza jeżeli decydujemy się na wybielanie w gabinecie dentystycznym. Warto jednak wiedzieć, jakich błędów uniknąć w czasie wybielania, aby efekt był długotrwały.

Zaniedbanie zębów
Zbyt długie przerwy między kolejnym wizytami u dentysty i duże zaniedbania powodują, że przed wybielaniem zębów należy wyleczyć wszystkie ubytki. Nie można więc zacząć kuracji wybielającej od razu. Zęby zarażone próchnicą należy zaplombować, a dopiero po zakończeniu procesu leczenia możliwe jest wybielanie.

Dopuszczenie do osadzania się kamienia nazębnego
Kamień nazębny to osad, który tworzy na naszych zębach cieniutką warstwę. Jeżeli nie jest on regularnie usuwany, wówczas może powodować nasilenie się próchnicy. Jest on bowiem dobrym siedliskiem dla bakterii. Nie da się usunąć kamienia nazębnego w czasie codziennego szczotkowania zębów, więc dwa razy w roku należy wykonać skaling i piaskowanie zębów w gabinecie dentystycznym. Warto pamiętać, że do codziennej pielęgnacji zębów najlepsza będzie miękka szczoteczka, gdyż nawet twarda nie usunie kamienia, a może spowodować uszkodzenia dziąseł.

 Zaniechanie białej diety
Po wybielaniu zębów każdorazowo należy przestrzegać białej diety, czyli unikać picia kawy, mocnej herbaty, a także spożywania barwiących potraw, takich jak jagody. Niewskazane jest także palenie papierosów. Najważniejsze są pierwsze dni po wybielaniu zębów, jednak warto stosować białą dietę około dwóch tygodniu po zabiegu wybielania, aby osiągnąć jak najlepsze efekty.

Zbyt częste powtarzanie kuracji wybielających
Wybielanie w gabinecie dentystycznym jest bezpiecznym sposobem na uzyskanie wymarzonego koloru zębów. Warto jednak pamiętać, aby nie stosować kilku metod wybielania jednocześnie, na przykład korzystając z preparatów dostępnych w aptekach. Należy poinformować dentystę o preparatach, które były stosowane.