https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Jak rozpoznać bruksizm?

Jak rozpoznać bruksizm?

Bruksizm, czyli nawykowe zgrzytanie zębami to nieprzyjemna dolegliwość, która jednak może zniszczyć nasze zęby. Czasami trudno jest zauważyć, że źródło naszych różnorodnych problemów związanych z zębami i nie tylko tkwi w bruksizmie.

Objawy bruksizmu

Podstawowym objawem bruksizmu jest nocne zgrzytanie zębami. Jest to jednak objaw, który trudno zauważyć samemu. Najczęściej problem ten zauważany jest dopiero przez współlokatora, śpiącego w tym samym pokoju. Do najczęstszych innych objawów należą wyszczerbienie zębów, ból żuchwy i szczęki po przebudzeniu, bóle głowy o nieustalonym podłożu, a także bóle kręgosłupa czy problemy ze wzrokiem i słuchem. Zdarza się, że bruksizm jest wyrywany przez stomatologa w czasie wizyty kontrolnej.

Dlaczego należy leczyć bruksizm?

Bruksizm należy leczyć, ponieważ nieleczony problem będzie się nasilał. Przyczyny bruksizmu mogą być spowodowane zarówno nieprawidłowym zgryzem czy źle dopasowanym wypełnieniem czy protezą, jak i przez przyczyny psychologiczne – na przykład nasilony stres. Leczyć należy zarówno objawy bruksizmu, jak i przyczyny. Często w terapii bruksizmu stosuje się specjalne szyny na zęby, które mają ograniczyć tarcie zębów. Równie ważna jest relaksacja lub psychoterapia, jeżeli źródłem bruksizmu jest stres lub problem psychologiczny.

Jeżeli zauważysz u siebie objawy bruksizmu, to skonsultuj się koniecznie ze swoim stomatologiem. Nieleczony bruksizm powoduje brzydki wygląd zębów, zwłaszcza przednich, które widoczne są w uśmiechu.

Kontakt

Adres

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

ponidziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


    Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.