https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Jak dbać o higienę jamy ustnej?

Jak dbać o higienę jamy ustnej?

Zęby, ach zęby. Trzeba o nie dbać niezależnie od wieku i trybu życia. Dzięki odpowiedniej higienie nie będziemy zmuszeni do płacenia ogromnych sum za leczenie zębów, chociażby leczenie kanałowe. W końcu długotrwałe zaniedbanie uzębienia skutkuje brakiem zębów, a to zaś prowadzi do przymusu zakupu drogich implantów. Dlatego dobra higiena to ogromna podstawa.

Czym jest płytka nazębna i jak o nią dbać?

To cienka warstwa, która powstaje pod wpływem kolonizacji bakterii, znajdujących się w jamie ustnej. Jej regularne usuwanie to podstawa, jeżeli chodzi o czyszczenie zębów. Brak regularnego oczyszczania prowadzi do próchnicy, a jednocześnie do całkowitego utracenia zębów. Płytkę nazębną łatwo usunąć – już sama woda może nam w tym pomóc, ale dużo lepszym rozwiązaniem jest szczotkowanie i nitkowanie. Jak dobrze szczotkować?

Fundamentem jest odpowiednio dobrana szczoteczka. Na rynku mamy ogromną ilość szczoteczek. Możemy wybierać nawet szczoteczki, które czyszczą zęby mechanicznie, czyli szczoteczki elektryczne. Na co jednak warto patrzeć, podczas wybierania szczoteczek? Przede wszystkim na urazy mechaniczne, z którymi mamy problem. A także na ilość powstawania płytki nazębnej. Dodatkowo skupmy się na trzech rodzajach miękkości – na miękkiej, średnio twardej i twardej.

Jak dbać o higienę?

Miękkie włosie jest dedykowane osobom, które mają problem z aftami czy częstymi zapaleniami dziąseł. Z nadmierną płytką może poradzić sobie szczoteczka średnio twarda lub nawet twarda. Prawidłowe mycie zębów może przedstawić nam lekarz – stomatolog. Mycie zębów minimum dwa razy dziennie to podstawa. Ale po wielkim, słodkim przyjęciu warto umyć zęby kolejny raz, wedle potrzeby, jeżeli czujemy powstającą płytkę nazębną po spożyciu posiłku. Im szybciej pozbędziemy się płytki, tym lepiej. Najbardziej skuteczna metoda? To zdecydowanie metoda ROLL, czyli obejmowanie dziąsła-ząb. Szczotkowanie rozpoczynamy od opuszczenia żuchwy i działania na dziąśle szczoteczką pod kątem 45 stopni. Włos powinien być skierowany ku zębom, a potem należy wymiatać z przestrzeni międzyzębowych resztek wszelkich pokarmów. Pamiętajmy, by trzykrotnie powtórzyć całą sekwencję. To bardzo istotne i nie możemy o tym zapominać w żadnym razie. W innym przypadku nasze zęby mogą ulec zniszczeniu, chociażby przed wszechobecną próchnicę, która dosłownie sieje spustoszenie w ludzkim ciele.

Kontakt

Jesteśmy na granicy Żoliborza i Bielan

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

poniedziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


    Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.