https://www.facebook.com/Dorodent https://www.mediraty.pl/formularz/index.php
ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Ile kosztuje korona zęba?

Ile kosztuje korona zęba?

Piękny uśmiech to podstawa dobrego samopoczucia. Dodaje nam pewności siebie. Mając pełne i zadbane uzębienie czujemy się atrakcyjni. Oprócz względów estetycznych bardzo ważne jest zdrowie. Założenie koron zębowych jest warte każdej ceny. Koszta są dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Brak uzębienia może doprowadzić do problemów gastrycznych m.in. niestrawności, wzdęć czy boleści brzucha. Jeśli pokarm nie będzie odpowiednio trawiony, możemy narazić się na niedobory witamin oraz mikroelementów. Skutkiem są też problemy w mówieniu, takie jak seplenienie lub świszczenie. Gdy brakuje odruchów żucia, czy gryzienia może dojść do zaniku kości.

Czym jest korona protetyczna?

Czujesz się niekomfortowo z powodu braku uzębienia? Korona protetyczna jest wyjściem z sytuacji. Każdy rodzaj korony ma inną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Zapewnia wysoki komfort użytkowania, ponieważ daje uczucie własnych zębów. Jest to metoda uzupełniająca pojedyncze lub pełne ubytki. Korona zęba zapewnia trwały oraz naturalny efekt. Przy odpowiedniej pielęgnacji nie zmienia swojego koloru, a my możemy cieszyć się pięknym uśmiechem przez bardzo długie lata.

Czy każdy może z niej skorzystać? Jakie są rodzaje?

Korona protetyczna jest przeznaczona dla wszystkich, pod warunkiem, że nie mamy chorób przyzębia. Najczęściej zakłada się ją na zdrowym i odpowiednio przygotowanym do tego zębie. W przypadku całkowitej utraty uzębienia mocowana jest na implancie. Przeciwwskazania do założenia to m.in. silnie zaawansowana próchnica lub pozostałość zęba znajdującego się nad dziąsłem wynosząca 2-3 mm.

Korona zęba szczególnie zalecana jest dla osób borykających się z problemami, takimi jak:

 • wada zgryzu,
 • zdeformowane lub zbyt małe zęby,
 • przebarwienia i plamy na szkliwie,
 • kwestia estetyki,
 • rozległe złamania zębów,
 • dogłębne ubytki próchnicze.

Ze względu na wykorzystany materiał korony porcelanowe dzielimy na:

 • na podbudowie metalowej głównie z tytanu,
 • na podbudowie z tlenku cyrkonu, czyli z materiału ceramicznego.

Ze względu na stopień pokrycia naturalnego zęba wyróżniamy uzupełnienia:

 • częściowe – pokrywające kawałek zęba,
 • osłaniające – najczęściej spotykane, pokrywające całe uzębienie,
 • całkowite – tzw. zęby ćwiekowe, są większe niż osłaniające, mają na celu odbudować zniszczoną koronę fizjologiczną.

Jaka jest cena za koronę?

Ile może kosztować korona zęba na poszczególnych zębach?

Jesteś zainteresowany/a koroną zęba, ale obawiasz się, że to za duży koszt dla Ciebie? Sprawdź, ile może kosztować korona zęba w gabinecie stomatologicznym Dorodent w Warszawie, na terenie Żoliborza. Cena będzie uzależniona od materiału, z którego jest wykonana podbudowa oraz zastosowanej technologii, czy marki producenta. Warto zainwestować w nieskazitelny uśmiech. Korona protetyczna to skuteczna i trwała metoda odbudowy uszkodzonego zęba.

Masz dość popadania w kompleksy z powodu braków w uzębieniu? Chcesz na stałe cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem? Zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści chętnie wyjaśnią wszelkie wątpliwości.

Umów się na wizytę i poznaj ceny najlepszej metody uzupełniania ubytków

Kontakt

Adres

ul. A Mickiewicza 76,
01-650 Warszawa

Czynne

ponidziałek - piątek: 9.00 - 20.00

Telefony

Tel.FAX: (+22) 833-27-28
Tel. kom.: 790 833 093
Tel. do szlabanu: 789 342 531
Email: (kliknij aby odkryć)

HONORUJEMY PŁATNOŚCI KARTAMI KREDYTOWYMI I GOTÓWKĄ. Sprawdź jak najlepiej dojechać w serwisie jakdojade.pl. Posiadamy własny monitorowany parking. Wjazd na parking streżony jest za szlabanem.


  Administratorem Państwa danych jest DORODENT Spółka Cywilna Dorota Suchożebrska Krzysztof Suchożebrski z siedzibą 01-650 Warszawa ul. Mickiewicza 76. Państwa dane osobowe są przechowywane w Przychodni Stomoatologiczno-Protetycznej DORODENT ul. Mickiewicza 76 01-650 Warszawa. Kontakt z administratorem danych jest możliwy pod podanym adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby firmy administratora.