Czym są licówki bez szlifowania?

Postęp technologiczny zachodzi także w stomatologii. Dzięki rozwojowi różnych technologii i urządzeń stomatolodzy mogą proponować pacjentom metody, które jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu były nie do pomyślenia. Takim rozwiązaniem są na przykład licówki bez szlifowania.

Licówki

Licówki to cienkie płatki porcelany, które stomatolog nakleja na zęby pacjenta, aby poprawić ich wygląd. Tradycyjne licówki, choć są bardzo cienkie, to jednak wymagają lekkiego zeszlifowania zęba, aby licówka mogła zostać zacementowana. Bez szlifowania zęba licówka wystawałaby w łuku zębowym, co byłoby niewygodne i nieestetyczne. Tymczasem licówki bez szlifowania są tak cieniutkie, że nie ma potrzeby szlifowania zęba. Mają grubość około 0,2 mm, lecz są tak samo trwałe i odporne na przebarwienia jak tradycyjne licówki.

Co można skorygować licówkami bez szlifowania?

Licówki bez szlifowania służą do poprawy wyglądu zębów przebarwionych, a także zbyt małych. Można nimi skorygować diastemę, czyli przerwę między zębami. Licówkami można także poprawić wygląd zębów, jeżeli nie jesteśmy zadowoleni ze swojego uśmiechu. Krótki czas przygotowywania licówek oraz brak konieczności szlifowania zębów powodują, że licówki bez szlifowania są szybkim sposobem na poprawę wyglądu zębów. Sam zabieg jest bezbolesny i nie wymaga zastosowania znieczulenia. Po krótkim czasie możemy cieszyć się wymarzonym uśmiechem i uśmiechać się szeroko.