Czy warto wybrać szczoteczkę soniczną?

Aby zadbać o zdrowe zęby, musimy dokonać wielu wyborów, które pozwolą nam to osiągnąć. Jednym ze sposobów dbania o zęby jest wybór odpowiedniej szczoteczki. Jakie możliwości mamy i który z nich będzie najlepszy?

Szczoteczka manualna, elektryczna czy soniczna?

W większości naszych łazienek goszczą zapewne tradycyjne szczoteczki manualne. Ich niezaprzeczalnym atutem jest niska cena oraz dostępność. Nie jest jednak łatwo wybrać szczoteczkę dostosowaną do naszych zębów, która przyniesie korzyści, a nie zaszkodzi. Coraz więcej osób sięga więc po szczoteczki elektryczne, które dzięki malutkim główkom mogą dotrzeć nawet w miejsca trudno dostępne i dokładnie czyszczą zęby. Koszt szczoteczek elektrycznych nie jest duży, a z pewnością są one bardziej skuteczne niż szczoteczki manualne. Innym rozwiązaniem jest wybór szczoteczki sonicznej, która obecnie jest uważana za jedno z lepszych rozwiązań dla zdrowia zębów.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna dzięki pracy fal dźwiękowych, które wprawiają w drgania włosie szczoteczki, wymiatając zalegające resztki pokarmów oraz usuwając płytkę nazębną. Dzięki drganiom tworzą się także mikrobąbelki, które docierają w najbardziej niedostępne miejsca w jamie ustnej, czyszcząc je dokładnie. Ważne jest zwłaszcza dokładne oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych czy kieszonek dziąsłowych, co szczoteczka soniczna robi znakomicie. Szczoteczki soniczne ze względu na łagodne działanie są polecane osobom, borykającym się z chorobami przyzębia.