Czy da się wyleczyć próchnicę bez wiercenia?

Odgłos pracującego wiertła to jeden z najbardziej nieprzyjemnych odgłosów w gabinecie dentystycznym. W połączeniu z charakterystycznym zapachem próchnicy stwarza nieprzyjemne odczucia. Z tego powodu wiele osób unika regularnych wizyt u stomatologa. Czy jednak jest jakieś rozwiązanie, które pozwoli na uniknięcie wiercenia?

Piaskarka abrazyjna

Postęp technologiczny jest odczuwalny również w stomatologii zachowawczej. Dzięki rozwojowi nowych technik możliwe jest zastąpienie wiercenia piaskarką abrazyjną. Jest to nowoczesne urządzenie, które pozwala usunąć ubytki próchnicowe skutecznie, a zarazem bez wiercenia. W piaskarce abrazyjnej próchnica usuwana jest przez strumień sprężonego powietrza, który wymieszany jest z materiałem ściernym – tlenkiem glinu. Dzięki temu nie zachodzi potrzeba wiercenia w zębie, aby usunąć najmniejsze nawet ubytki próchnicowe.

Dlaczego warto wybrać gabinet, który dysponuje piaskarką abrazyjną?

Piaskarka abrazyjna to urządzenie, którym powinien dysponować każdy dobrze wyposażony gabinet. Dzięki piaskarce pacjenci chętniej wracają do stomatologa, ponieważ nie boją się bólu i dyskomfortu. Dla pacjentów jest to rozwiązanie, które pozwala zadbać o zęby, a jednocześnie uniknąć nieprzyjemnych doznań. Piaskarka abrazyjna może być stosowana także u dzieci, więc jest to dobre rozwiązanie przy leczeniu próchnicy u najmłodszych pacjentów.